Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Pepo_svk » Ned 23.09.2018 1:01

Priznam sa, ze ma zaujal aj stafordsirsky bulterier, ale mam z toho obavy. Co som tak cital na internete, je to taky typ, ktory ma v sebe urcitu bojovnost alebo mozno agresiu? zakorenenu. Udajne rodinny spolocnik, ak to tak mozno nazvat, no k ostatnym zvieratam skor protiklad toho slova. Neviem celkom, zvladol by som to ako zaciatocnik? Ak mate nejake blizsie skusenosti s tymto plemenom, tak mozte napisat nejake rady, vystrahy. :D

Co sa tyka labradora alebo boxera, tak o tom som cital, ze su take svieze plemena. Bratranec ma napriklad steniatko nemeckeho boxera, myslim, ze stareho 10 tyzdnov. Ako, hravi je naozaj, ale inak malokedy stekne. Nehody v byte nema, dokonca sa sam pyta von. Je dost podareny. :D Tak ktovie, asi je to aj o tom, ze na akeho jedinca clovek narazi.

V kazdom pripade, mal by som sa niecoho pripadne obavat? Myslim tym, ak by som narazil na steniatko, povedzme toho bulteriera, ktore by bolo krizencom a nie cistokrvne po rovnakych rodicoch. Je to v takom pripade pri vychove a pdobnych veciach narocnejsie?
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Ned 23.09.2018 1:23

Zalezi mi na tom, aby som si vybral dobre a doelzite veci nastudoval trocha vopred. [...] Co sa tyka toho psika, tak nepotrebujem psa s PP, staci mi aj bez.

trochu oxymoron :heh:
akonáhle si niečo naštuduješ, tak zistíš, že psa bez PP rozhodne nechceš. teda, aspoň nie "čistokrvného". keď už, tak z toho útulku... zohnať šteniatko by (bohužiaľ) nemal byť až taký problém.

labrador - super voľba, ale upozorňujem, že s ich vodovzdornou hustou podsadou fakt masakrálne pĺznu a budete to mať v byte veselé
flat coated retriever - kvitujem wer, super voľba, lepšia srsť
nová scotia duck tolling retriever - menší retriever, ale tiež by mohol výborne vyhovovať, srsť podobná ako flat
stafbul - super voľba, avšak ja som zažila aj dosť zbrklé jedince (hlavne mladé samce), čo si neuvedomovali svoju silu, tak asi by som volila radšej pokojnejšiu sučku
boxer - super voľba, aj čo sa srsti týka, ibaže oni sú fakt energické a ak sa nebudete niečomu fakt venovať (psie športy, alebo aspoň dlhé každodenné prechádzky), pes by mohol strádať
vyžla - podobne ako boxer.
entlebuch - podobná srsť ako labík (krátka s podsadou), a tiež by som sa bála, či povahovo vyjde

ja by som ešte dodala kóliu, či už dlhosrstú alebo krátkosrstú, lebo myslím, že by vám mohla vyhovovať. u dlhosrstej treba tak raz za týždeň prečesať, ale inak sú vhodné k deťom, nebudú vám nejak extrémne skákať po hlave, zvyknú vychádzať s ostatnými psami, nerobia (teda nezdrhajú na prechádzkach).
ale viem si predstaviť trebárs aj bearded kóliu - veselé psíky, aktívne, hravé, vhodné skôr do bytu lebo o srsť sa treba starať.
alebo aj toho schapendoesa, čo sme spomínali.

edit: naozaj do krížencov od množiteľov nechoď. buď zober niečo z útulku/dočasky a zachrániš psa, ktorý by možno inak trčal v útulku, alebo si kúp psa s PP od riadneho chovateľa (poradíme ti, na čo dať pozor).
"čistokrvného" psa bez PP určite nekupuj, tým podporíš množiteľa, ktorému pôjdu peniaze akurát tak do vrecka a nie do zveľaďovania a udržania plemena, plus nemáš tam žiadnu záruku, že ten pes nebude len kríženec, čo sa podobá.
u chovateľov s PP je štandard, že poskytujú "chovateľský servis" k šteniatku - poradia ohľadne chovu, výstav, posunú kontakty, a hlavne - ak by sa nedajbože niečo stalo, v kúpnej zmluve zvyknú mať podmienku, že majú na psa predkupné právo. takže keď si ho z akéhokoľvek dôvodu nebudete môcť nechať, chovateľ sa ho ujme a/alebo mu sám nájde vhodný nový domov a pes neskončí v útulku. (a preto sú plné útulky "čistokrvných psov bez PP", ale "papierový" pes sa tam nájde len zriedka a väčšinou sa neohreje.)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Ned 23.09.2018 5:38

Pepe, nemozes posudzovat plemeno podla 10 tyzdnoveho stenata... :ha:
A stafbul uz tej agresie moc v sebe nema, oni su troska ini od tych inych bulov. Ale suhlas so shel, ze to je taka boxerska rukavica. :haha: Ale ja, keby som mala ist do maleho psa, tak jedine stafbul :hi:

A suhlas, "cistokrvny bez PP" V ZIADNOM PRIPADE!!!!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod martin_s » Ned 23.09.2018 9:12

Shel-chan píše:flat coated retriever - kvitujem wer, super voľba, lepšia srsť
nová scotia duck tolling retriever - menší retriever, ale tiež by mohol výborne vyhovovať, srsť podobná ako flat

Mozno som si len nevsimol, ale nenasiel som okrem moznosti ist k starkemu ziadne info o aktivitach... U FCR, NSDTR aj LR potrebujes unavit telo aj hlavu... Srst je u NSDTR super, len treba ratat s tym ze bude vsade... Rano povysavas, vecer mas mesto duchov... Ale po case to uz nevnimas a bez ranneho vypluvania chlpov sa ti ani neburata den :haha:
A na SK bPP tollera nastastie asi ani nezozenies :jop: PP je na SK zatial len jedna aktivna CHS a cakacka na tollera byva dost dlha (vseobecne aj v zahranici (ak neratam 2 CHS v Cechach odkial by som stena teda nechcel)...

P.S.: bPP NIE JE so 100% istotou cistokrvny (jedine ze by preukazatelne boli po PP rodicoch)... A ked bPP tak jedine z docasky alebo utulku, urcite nie z mnozky (aj "chcela som len 1 steniatko po svojej Fifinke" je mnozka)... A bPP po neuchovnenych PP rodicoch tiez nie, kvoli niecomu najskor asi nemohli byt uchovneny (aj ked to by sice mohol byt cistokrvny, ale istotu nemas ci su to naozaj skutocni rodicia a pricina neuchovnenia mohli byt vady ktore sa dedia)...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Ned 23.09.2018 9:43

a leonbergera nechcete? :lol: :lol: je to sice trosku vacsie a trosku chlpatejsie ale ako rodinny pes taky macik,jaaaaj ten trojizbovy byt,tak nic no,ale mate motivaciu sa prestahovat do domu :haha:

k tomu stafbulovi,mym mame stafordov,je to trochu vacsie a malo by to byt k inym psom viac nevrazivejsie,ale co tak pocuvam inych chovatelov tak je ich dost ,ktori maju 5-7 kusov psy suky vsetko spolu,co by som ja teda nikdy neriskovala,pri kazdom plemene su psy samci voci sebe nie priatelski,ale ked vyberies suku tak tie su jemnejsie,take prijemnejsie to su take babiky :lol: skoda ze tento tu nechova radsej stafbulov,ale tieto tanky :heh:
a chcela som tym ze stafbul je uplne ina kasta ako staford,stafbulici su skor aj take mestske psiky skladne,k ludom ,k detom aj k inym zverom a nie su ani taki velki
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Ned 23.09.2018 10:22

Offtopic: mam teraz jednu amstafku doma, to je uzasneeeee, mojkacie, mile, znasanlive, proste skvele zvieratko
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Ned 23.09.2018 11:50

Margita píše:pri kazdom plemene su psy samci voci sebe nie priatelski,ale ked vyberies suku tak tie su jemnejsie,take prijemnejsie to su take babiky :lol:

nie pri každom plemene :no:
a viki by ti mohla rozprávať o tom, ako vedia byť suky znášanlivé :joint:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Ned 23.09.2018 12:24

tak vo vacsine pripadov no,su suky znasanlivejsie,,tak isto ako aj dvaja psy funguju v pohode spolu,aj ja som to mala doma,ale vo vacsine pripadov tomu tak nie je
tak ako aj pes a suka sa pomlatia,ale vo vacsine pripadov nie
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Ned 23.09.2018 12:51

ako to je ze ked sa biju suky tak uz je to na zivot a na smrt, ale ked sa biju psy, tak sa to este da? :ha:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Ned 23.09.2018 12:56

povodna myslienka tohot mala byt .ze psy su konfliktnejsi a nie ,ze aj suky sa pobiju aj psy aj suky a suky a stenata a psy a stenata a stenata a stenata ...preto je vhodnejsie zvolit suku lebo vo vseobecnosti su suky ovladatelnejsie a menej konfliktne
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Ned 23.09.2018 12:57

jo suky su lepsie, lahsie sa s nimi robi
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Puk » Ned 23.09.2018 14:20

kellee píše:ako to je ze ked sa biju suky tak uz je to na zivot a na smrt, ale ked sa biju psy, tak sa to este da? :ha:


Viac ako častokrát je to presne tak...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Ned 23.09.2018 15:07

Puk píše:
kellee píše:ako to je ze ked sa biju suky tak uz je to na zivot a na smrt, ale ked sa biju psy, tak sa to este da? :ha:


Viac ako častokrát je to presne tak...


tak som rada ze mam doma dvoch psov :lol: ale nie poznam kopec suk co spolu ziju a pohoda, skor asi samci su castejsie konfliktni fakt
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Pepo_svk » Ned 23.09.2018 16:59

Takze povedzme, ze sa rozhodnem pre toho americkeho stafordsirskeho bulteriera. Ako sa potom zachovat pri zaobstarani? Predpokladam, ze toto plemeno (asi ako aj kazde ine) s PP, bude prilis drahe. Vyhody by to sice malo, ale ja nemam v umysle s tym psikom sutazit niekde alebo chodit na nejake vystavy alebo ho pouzit na chov alebo nieco podobne. Ako potom vybrat toho spravneho, pripadne aka cena je asi rozumna? :D Schvalne som skusil iba tak googlit a narazil som na take 3 zaujimavejsie inzeraty. Ak to nevadi, prikladam rovno aj linky.
https://zvierata.bazos.sk/inzerat/89952 ... r-mini.php

https://zvierata.bazos.sk/inzerat/89456 ... bez-PP.php

https://zvierata.bazos.sk/inzerat/89851 ... terier.php

Co vy nato?
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Ned 23.09.2018 17:11

Cele si to nepochopil, fakt chces dat tolko penazi za krizenca ? Ten pes s Vami bude viac ako 10 rocie. Ked kupujes pracku, tiez kupis najlacnejsiu, od hocikoho ? Alebo auto? Kupis jazdenku, o ktorej nevies nic ?
Aspon si skusil popozerat nejake chovne stanice ? Mozno ma niekto steniatko, ktore je nestandartne, nevhodne na vystavy, pre nejaku malu banalitu a ta cena bude rovnaka, ak nie nizsia.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách