Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Sob 22.09.2018 15:46

pumiho zozenies, puliho, PON-a aj grifonika takisto... opicieho pinca, smoushonda skor nie... schapendoesa ano, na slovensku je chovka co maju suvakovci tu z fora a predstavujem si, ze steniatka nie je uplne lahke zadat, ked to tu nikto nepozna.

kellee, presne toto
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Sob 22.09.2018 16:07

hej, ked maly vrh, posledne dve steniatka si veru dlhsie hladali domov.

hej, tomu psovi permanentne smrdela papula. som si vzdy spomenula na kamaratku, co mala velkeho bradaca, ona vzdy po jedle vzala sampon a vodu v lavore a musela psovi celu papulu vyumyvat, lebo to mal zalepene a spinave
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Sob 22.09.2018 16:10

kellee píše:ona vzdy po jedle vzala sampon a vodu v lavore a musela psovi celu papulu vyumyvat, lebo to mal zalepene a spinave

To robím aj ja, Ariso tam zas má záhyby ako šarpej.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Sob 22.09.2018 16:22

no len on ti asi vsade nekycka kadial chodi :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Sob 22.09.2018 16:29

Offtopic: Ja sa na to kyckanie tesim! :aaa: Na mokru papulu, ktora taha vodnu stopu za sebou tak 10m :haha: Aj na sliny sa strasne tesim. Ja sa citim vadna obcas :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Sob 22.09.2018 17:10

Ten moj je tiez jak bernardin :ach: To neviem, co to ma... Okrem toho, ze teda si labky ponara do vody, tak vodu si naberie do papule a tak s tym ide. Voda vsade. Navyse je este aj slintavy - normalne sa mu pena tvori okolo huby :bum:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hisham » Sob 22.09.2018 17:26

Aj Haku je slintavy a vodu roznasa po celej izbe. Randy taky nebol.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Sob 22.09.2018 17:32

Ja som preto misku zrusila a presla na napajacky. Ovela menej bordelu, lebo nemohol nabrat tolko vody do tych gamb :heh: A hlavne tecie cista a studena :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Sob 22.09.2018 17:41

tak aj alex slinta, hlavne ak mam v ruke jedlo, alebo ked im chystam veceru, ale to sa neda porovnat so psom, co vodu vsade roznasal kade chodil a ked sa prisiel pomojkat, tak cela som bola mokra
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Sob 22.09.2018 17:43

A este tu mokru hubu vopchal cloveku medzi nohy a ten uz bol za pocuraneho :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Pepo_svk » Sob 22.09.2018 17:47

Dobry vecer, neviem ci mam s pomocou pisat pod tuto temu alebo vytvorit samostatnu vo volnej diskusii. Tak admin alebo moderator fora, nech potom uzna za vhodne kde sa to hodi skor,aj v ramci prehladnosti. Nechcem narusat diskusiu inych a rad by som v tom mal prehlad. Dakujem.

K teme. Niektori na mna mozno uz narazili vo fore o labradorovi a steniatku, tak su so mnou torcha oboznameni. Pre tych (aj) ostatnych vsak prichadzam s prosbou o pomoc a rady. Chcel by som si zaobstarat steniatko, ale chcem si byt isty, ze ten vyber bude co najlepsi ako pre nas, tak aj pre psika. Zalezi mi na tom, aby som si vybral dobre a doelzite veci nastudoval trocha vopred. Prax je sice ina ako teoria, ale radsej byt pripraveny. :smile: Co sa tyka toho psika, tak nepotrebujem psa s PP, staci mi aj bez. Cize to moze byt pripadne aj krizenec. Uprimne, najidealnejsie nejake steniatko priamo od majitela, ktore by sa dalo zobrat na ten 8. tyzden dajme tomu. Takze utulok tymto vylucujem, co znamena, ze by som sa chcel naozaj o vybere plemena poradit s vami.

Chceli by sme s rodinou steniatko a ja osobne som bol, alebo aj som, za labradora. Rozmyslali sme vsak aj nad nemeckym boxerom, no urcite by sa nasli aj ine moznosti. Ide o to, ze byvame v trojizbovom byte, takze velkeho obra nechceme. Na druhej strane, ja velmi nechcem ani psov ako je civava alebo mops a podobne druhy. Su rpilis male. Najidealnejsie tak nejaky strednevelky pes, do tych 60cm dajme tomu. Mal by byt priatelsky, dobry k inym ludom aj detom alebo psom. Jednoducho taka pokojnejsia povaha. Najlepsie ak by nebol az taky narocny na vychovu. To znamena, ze aj ked sa mi pozdava aj taky stafordsirsky bulterier napriklad, tak ta vychova by bola asi prilis narocna. O to viac, ze sme psa este nikdy nemali. Co sa tyka pohybu pre psika, s tym nebude problem a pokial by bolo treba aj trocha prirody a pokoja, tak mame moznost ist nedaleko k starkemu. Ten byva v dome s velkou zahradou. Doslova za rohom priroda a podobne. Ide iba o to, ake plemeno by bolo vhodne. Predsa len, nebudeme vacsinu casu niekde na dedine, ale v panelaku, kde su aj susedia. A samozrejme, aj susedia s inymi psami. Takze tak. Cital som napriklad aj o madarskej vyzle, ale tam som sa docital, ze je az prilis zalozena na kontakte alebo ako to povedat. Takze si nie som uplne isty tym, ako by to po nejakom case, ked by bola vacsia, zvladala - keby musela ostat nejaku hodinku doma sama, pripadne aj na dlhsie. Ono neskor sa neda zabranit alebo vylucit to, ze v rovnaky cas niekto nebude doma aj dlhsie, to je asi samozrejme. Dalej, s tym, ze vacsi pes plzne ratam, takze to nebude prekazka. Je mi aj jasne, ze taky pes asi zje viac ako nejaky mensi. Takze je mi viac ako jasne, ze aj tie naklady na vhodnu stravu a ine veci tam budu. O to viac, ze chceme steniatko a tam ej to dolezite.

Neviem, bol by som v prvom rade asi rad, ak by sa nasiel niekto ochotny a poradil mi. Ci uz pojde o osobne skusenosti alebo znalosti prostrednictvom znamych, na tom nezalezi. Precital som uz toho o plemenach vela, ale predsa sa obraciam na vas vsetkych. Labrador, nemecky boxer, madarska vyzla, entlebussky salasnicky pes. To su zatial asi take druhy, ktore ma oslovili najviac, predovsetkym aj povahou. Napriek tomu, ak viete nejako poradit, budem iba rad. Dakujem. :poklona:
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Sob 22.09.2018 17:48

Ja nemyslim take sliny klasicke, ked pes vidi jedlo. Ja myslim tu penu u huby pri aktivite. To som sa vzdy divila, kde tie psy to beru a uz to mam doma :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Sob 22.09.2018 18:06

za mna labrador nie, co vidim tie posledne u nas, tak to je vybuch energie, to je sialene a to nie je jeden pes, to je viac, to je strasne.

tak Alex slinta aj pri cviceni :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Sob 22.09.2018 18:26

Za mna jednoznacne labrador. Alebo flat. Do bodky splna vase poziadavky. Boxer v ziadnom pripade, vyzle su hyperaktivky a kludne vencenie to s nimi nebude. Entlebuch, no, ti su tiez dost akcni a obcas problem s povahami. Ale napr stafordsirsky bulterier je uzasne plemeno. Kludne aj to by si mohol zaradit do uzsieho vyberu. Neuveritelne lahko motivovatelne psy a tiez nie su konfliktne, aj ked su to "bulovia".
Do bPP nechod v ziadnom pripade. Jedine ak ponuknes domov najduchovi.
Inak odkial si? Akurat mam v kurze flata a stafbulika, by si mohol vidiet nazivo - obaja uzasne rodinne psiky. A to su mladasi do roka. Lenze buducu sobotu uz koncia, takze to asi nestihnes ani.. :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod lenli » Sob 22.09.2018 22:08

Entlebucha nie - ma to znama a v kuse steka na vsetko co sa pohne. Dost som o nich citala a viac menej mam pocit, ze sedi na nu opis typickeho predstavitel plemena. Je to riadna kopka energie, prechadzky ani dlhsie ju neunavia. Mala by som obavu, ze by ste v panelaku mali problem najme s tym stekotom. Predtym mala labradora bolo to lepsie len im vadilo, ze bol s kazdym kamarat. Labradora by som uprednostnila pred vyzlou. A teda este vo vrhu sa da vybrat kludnejsie stena a este aj celkovo hladat kludnejsich rodicov. Nemecky boxer by bola tiez moznost - su to taky sasovia, zalezi aky mate vztah k huncuctvu, ale ked pises, ze taka pokojnejisa povaha tak to by som u boxera nehladala. Inak teda my mame dom, ale chrust aj tak najradsej dnu s nami chrape :lol: - ono to o velkosti bytu nie je. Prave obrici byvaju casto kludnejsi ako mensie atletickejsie psy.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách