Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Uto 28.08.2018 21:56

Aj ja sa tesim na cvicak ku wer so steniatkom :heh: Aj ked predpokladam, ze tiez uz uplne steniatko nebude, ale galgan urcite :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 28.08.2018 21:58

Pigie, to mi nerob, ja uz s tym koncim asi 2 roky... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Uto 28.08.2018 21:59

Musis vydrzat este chvilu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 29.08.2018 12:32

wer píše:A ku komu do modry...? Aj ked neviem, ci budem poznat, tych cvicakov a vycvikarov pribuda jedna radost...

veronika vallova (rod. uhercikova) tam je, stewardka OB ešte z čias, keď OB úplne začínalo
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 29.08.2018 12:39

Jaj, jasne, odtial boli tusim daki sikovni obckari :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 29.08.2018 12:47

hej – tá baba... s nemeckou ovčiačkou Ulkou :joint:
teraz má stafbulíka a robí záchranárinu.

a jedna vec mi nedá, musím sa k nej vrátiť:
lucik píše:ja som ho doteraz neregistrovala tak ako takmer žiadne z plemien z tej špicoidnej/pôvodnej/primitívnej skupiny, ale šak tento prcek sa vymyká mojej predstave o primitívnom plemene - všade tvrdia, že ľudí miluje svojich aj cudzích, ku psom je nekonfliktný, netrápia ho nejaké choroby (teda nezmršený chovom), rád sa učí a spolupracuje s človekom, väčšina z nich aj rada aportuje, je malý, ľahký, skladný.. ja som sa teda konkrétne vypytovala na záchranárinu a ževraj teda vhodný :jop:
jediná "chyba" by mohla byť trošku uštekanosť a predpokladám, že cena bude záhul, na tú som sa ešte neodvážila spýtať nikoho :lol:
exteriérovo z neho nejak neodpadávam, ale vcelku je to zlaté.. najlepšie, keby bol čierny alebo vlkošedý, resp. čo najtmavší, ale vyzerá to tak, že líštičkoidné sú všade..

špice a primitívne plemená sú síce spolu v skupine, ale to neznamená, že je to to isté. je to v konečnom dôsledku snáď najrozmanitejšia skupina plemien: nájdete tam chrty (faraónsky, sicílsky, ibizský podengo), primitívne plemená (bazénmi, japonské tradičné špice), klasicky lovecké psy "se vším všudy" (lajky, nórske losie psy, jämthund, fínsky špic), "dvorové" klasické európske špice (nemecké, vlčí), spoločenské psy (pomeranian, japonský špic, talianske volpino), saňové psy (vrátane grónskeho psa), a potom aj ovčiaky, ktoré sú... proste ovčiaky. fest ako z 1. FCI skupiny – lapinporokoira, islandský ovčiak, fínsky aj švédsky lapphund. tie sú už fakt ďaleko od primitívnych plemien.
skoro ako ten lundehund :ha:

severania majú proste na všetko špice :heh: na lov, na stráženie, na pasenie... láka ma to lundehunda nazvať severskou alternatívou k retrieverov :heh:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod martin_s » Str 29.08.2018 13:16

Shel-chan píše:hej – tá baba... s nemeckou ovčiačkou Ulkou :joint:
teraz má stafbulíka a robí záchranárinu.

Myslis Katku?
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 29.08.2018 13:57

hej
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod fega » Pia 31.08.2018 20:39

wer píše:Fega, ono menej je niekedy viac, ver mi. :heh: Ked sa ti bude chciet do BA, kludne vysvetlim... :ha: Ja mam cvicak sice uplne ze na druhej strane, ale ten zaklad ti mozem objasnit.


Prešiel som tému základný výcvik a rozumiem čo chcete povedať o vytvorení vzťahu, takže cvičák zatiaľ odkladám :yes: budem čítať ďalej a priebežne sa ozvem ak mi niečo nebude jasné, alebo keď bude krpatá doma a budeme v niečom tápať :au: :no:
fega
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: okres Pezinok

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lucy » Pia 21.09.2018 14:50

Caute, sice uz mam svoje dva tipy - ale rada by som pocula nazor nezaujatej strany

Moje naroky na vizual: okolo 40cm v kohutiku maximum, drsnosrste/strapate - proste papulku to musi mat nie hladku , nie cierne

naroky na temperament/povahu: aktivne, urcite nic polovne, motivovatelne (ucenie roznych trikov a hovadin), idealne odolne aj voci zlemu pocasiu (t.j. dlhsie prechadzky aj v snehu/dazdi..) nic jemnucke a citlivucke, znasanlive s inymi tvormi

Do velkeho bytu, s moznostou pobytu na zahrade, ale aj ako spolocnik v meste, ktory zvladne ist so mnou aj na pivko ale aj na niekolkodnovu turistiku - prisposobive

aktivity asi uz len rekreacne co sa sportov tyka, pravidelne dochadzanie na nejake treningy nehrozi

Ake plemeno podla vas splna tieto kriteria, krizencov neratajme. :smile:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 830
Bydlisko: BA/BB

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pia 21.09.2018 15:35

pumi.
este by som hodila do plena pyrenejaka s dlhou srstou v tvari, ale ten by asi chcel viac vyuzitia, nez mozno vies aktualne poskytnut?
teoreticky aj puli je strapaty... tibetsky terier (ktory je v skutocnosti ovciak, nie terier). alebo schapendoes - ten je trocha cez 40, ale inak by vyhovoval (napis tu na fore do skupiny), a... to je asi tak vsetko. a este bradace.
drsnosrste su vsetko ostatne tusim len teriery alebo ine polovne veci tusim :ua: a dlhosrste su potom este veci ako lhasa apso alebo bisonik, co by sice mohlo sediet, ale neviem ako to maju s tou srstou a citlivostou, asi treba trafit jedince. no a - labut :haha: ak ma este nieco napadne tak dopisem.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Pia 21.09.2018 15:46

mne asi len teriery napadaju. alebo pudel a vodne psy. bradac. pumi? toho som ale asi v zivote ani nevidela, netusim ako sa to sprava :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pia 21.09.2018 15:50

pudla neratam ako odolneho voci pocasiu :ua: aj ked inak by pasoval do bodky.
mna este napadlo take ze podengo, ale to su tiez polovnici takze nic.
pumi je ovcak, trocha svojsky, ale spolupracovat bude, je akcny, ma odolnu srst, chlpatu papulku a myslim ze by mohol sediet.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pia 21.09.2018 16:06

mne sedel na to foxterier,ale len potial ,ze nic polovne,aj ked teda ono su chovky,ktore chovaju cisto na vystavy,ja som mala z cisto pracovnej linie a nebol nejaky posahany v lese,zeby vsetko lovil on ani nemal tendencie zdrhat niekam za zverou alebo ju vyhladavat,hladkosrsti to je ina fajta ale s hrubakmi je to uplna pohoda,len teda je s nimi ina dohoda,nehovorim ,ze tazsia ale tak je to terier,treba to pochopit

aa ten romale? :lol: lagotto?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod moschino » Pia 21.09.2018 16:22

A co tak seltia?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách