Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod martin_s » Pon 04.06.2018 7:35

bibac211 kedze uz mate retrievera a zvazujete okrem svajciara aj nieco mensie, co tak toller (Nova Scotia Duck Tolling Retriever)?
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Pon 04.06.2018 16:56

Bibac - ak malého,aktívneho, s dobrou vydržou,tak by som zvážila trpasličieho pinča. To je fakt turbo pes. Mám doma 10 ročného a zvládne toho oveľa viac ako 5 ročná kólia.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 05.06.2018 6:25

Neviem, či by som išla do psa do bytu, ktorý má sklony k štekotu. :lol: Jazvečíka asi radšej nie, síce je aktívny, ale sú aj vhodnejšie plemená. Možností máte veľa podľa popisu - od bieleho švajčiara a iných ovčiakov cez retrievery, príp. nejaký pokojnejší teriér, po malé psy ako papillon či pudel. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod bibac211 » Str 13.06.2018 7:30

Ahojte,

diky za rady :smile:

nakoniec sme sa rozhodli pre jazvečíka, nakoľko by v byte ten švajčiar bol trošku väčšia challenge a rozhodli sme sa pre "menšie zlo"...teda dúfam :heh:

A pinč a pudel sa nám vôbec napr. nepáči, my sme si prešli celý atlas psov a robili prieskum ohľadom veľkosti a charakteru.

Čo sa týka toho štekotu to by som povedala, že každý pes vie byť uštekaný, záleží len na človeku ako ho naučí. Nakoľko pes nešteká bez dôvodu. Suseda má tiež jazvečíkov a tí sú tiež tichučko na to občasné štekanie, to sa dá vydržať :no:

Samozrejme ten náš uvidíme aký charakter to bude, sme pripravený na výzvu tak sa uvidí :no: začatkom júla si po neho máme prísť :jop:

Tak ak je tu niekto z Trenčína radi s apridáme na venčenie alebo možno na výlety aj s inými? :dancing:
bibac211
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod fega » Pon 27.08.2018 20:21

Ahojte, takto pred rokom sme debatovali o vhodnom hafanovi pre nás (wer, martin_s, lindchen, barbor a ďalší). Čas dozrel a nakoniec sme rezervovali malú Kooikerku :lol: tak ak všetko bude OK, v septembri ideme na prvú návštevu a v októbri by sme ju mali privítať doma :yes: Asi teda zase začnem vyzvedať a ťahať rozumy :ha: čo s ňou ďalej :haha:
fega
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: okres Pezinok

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod martin_s » Pon 27.08.2018 20:32

V BA poznam jedneho koikera (teda ak sa este z BA neodstahovali) :smile: A na vystave na dostizke som si vyhladkal stenucha :smile:
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 27.08.2018 20:52

Ooo, to bolo uz pred rokom? :oo:
Kazdopadne sa tesime :aplause: a sme zvedavi na prirastok. Sa urcite pochval, tychto zvieratiek zas tolko tu nie je. :smile:
Ja este podotknem pomimo, ze si omrknite dobre aj spravanie matky pri vybere. Ona, aj steniatka by mali byt nebojacne, zvedave, priatelske...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod fega » Pon 27.08.2018 21:08

Tak, tak... pred rokom. Nakopili sa nám iné veci a boli sme dosť zaneprázdnení + sme chceli mať istotu že ideme do toho. Teraz nastal aj čas aj ostatné okolnosti tak sme sa rozkývali... bude to asi do zimy náročnejšie ale uvidíme. Keď ste ešte hore, cvičáky fungujú aj v zime, alebo je lepšie čakať do jari? Slečna je narodená pár dní dozadu takže vraj odporúčaný vek 3 mesiace na cvičák cca koniec novembra.... :nwm:

Martin - Na výstavu sme sa pred rokom nedostali, takže kooikra máme stále načítaného len z webu + mailová komunikácia s chovateľmi :smile:
fega
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: okres Pezinok

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod moschino » Pon 27.08.2018 23:00

Ano, jeden psik je v Ruzinove a jedneho som pred tyzdnom videla v PK.
Cvicaky myslis poslusnost alebo nejaky sport? Hala RSDC funguje aj v zime, tam prebiehaju pravidelne agility, ob a handling treningy, fitness.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 28.08.2018 5:06

Jasne, ze su cvicaky aj v zime. Lepsie, ako v lete.. :ha: ale neviem, ci ti odporucam ist s 3 mesacnym stendo zrovna... mozeme sa potom stretnut a ti poviem, co a ako mas robit zatial :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod fega » Uto 28.08.2018 19:38

moschino píše:Cvicaky myslis poslusnost alebo nejaky sport?

Myslel som poslušnosť, resp. základné veci čo sa učia od malička...preto sa pýtam ako to funguje keď sú šteniatka na jeseň, či sa čaká do jari alebo keždý sám doma ako vie resp. ako vygúgli :ach: ...

wer píše:Jasne, ze su cvicaky aj v zime. Lepsie, ako v lete.. :ha: ale neviem, ci ti odporucam ist s 3 mesacnym stendo zrovna... mozeme sa potom stretnut a ti poviem, co a ako mas robit zatial :hi:


Myslíš s 3 mesačným všeobecne alebo s 3 mesačným v zime? Od akého veku? alebo podľa termínu kurzu? Ja uvažujem o cvičáku v Modre, sme síce v Šenkviciach ale tu nemám moc dobré referencie :nie: Ak nie zo začiatku cvičák, osobné konzultácie by sme asi uvítali...idem sa presunúť na tému "základný výcvik"

Komunikácia s chovkou zatiaľ OK, spojenie som popozeral na webe, ide už o opakované spojenie - prvý krát 2 šteniatka, tentoraz 10 (5 psíkov, 5 feniek). Určite pôjdeme najskôr pozrieť ale rezervovanú máme fenku. Aj keď čakaním sa dostávame do stavu, že by sme jej odpustili aj keď by je chýbali dve nôžky a chvost :lol: V každom prípade chovateľ napojený na inú známe chovateľku v rámci tejto komunity tak počítam že by tam nemal byť nejaký problém... :lol:
fega
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: okres Pezinok

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 28.08.2018 19:56

Nie ze v zime, skor tak, ze to je este malicke... Ze nepotrebujes hned cvicit sadni-lahni... Ale teda mozno maju stenaciu skolku, aj ked ani toho nie som uplne zastancom. Najma, ked je dost mozne, ze nebude mat komplet ockovanie... Ono samotne cviky naucis ako nic, podstatne je skor vytvorit si s tym psikom vztah, potom.bude vsetko jednoduchsie. Zoznamovat ho s roznymi prostrediami, situaciami. To je ovela dolezitejsie ako cviky poslusnosti.
A ku komu do modry...? Aj ked neviem, ci budem poznat, tych cvicakov a vycvikarov pribuda jedna radost...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod martin_s » Uto 28.08.2018 20:04

wer píše:A ku komu do modry...? Aj ked neviem, ci budem poznat, tych cvicakov a vycvikarov pribuda jedna radost...
Tam je KK J. Stolarika, tak mozno u nich... Na ich cvicaku sme minuly rok organizovali skusky...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod fega » Uto 28.08.2018 20:18

wer píše:Ale teda mozno maju stenaciu skolku, aj ked ani toho nie som uplne zastancom. Najma, ked je dost mozne, ze nebude mat komplet ockovanie...


V modre je podmienka vek minimálne 3 mesiace + kompletné očkovanie, mal by to byť kurz základnej poslušnosti - jeden ide teraz od septembra, potom ďalej neviem....

Ja s cvičákom nutne neponáhľam, len ma zaujíma či je riziko že niečo prešvihneme, čo sa bude ťažšie dobiehať...základy asi aj tak budeme musieť zvládnuť svojpomocne - ako hygiena a... ešte niečo? :hi:

martin_s píše:Tam je KK J. Stolarika, tak mozno u nich... Na ich cvicaku sme minuly rok organizovali skusky...


Áno to je on....
fega
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: okres Pezinok

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 28.08.2018 20:29

Hej, evidujem, ze tam je ten cvicak, ale mena nepoznam..

Fega, ono menej je niekedy viac, ver mi. :heh: Ked sa ti bude chciet do BA, kludne vysvetlim... :ha: Ja mam cvicak sice uplne ze na druhej strane, ale ten zaklad ti mozem objasnit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách