Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Štv 17.05.2018 13:41

A portugalsky vodny pes?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Štv 17.05.2018 13:43

Margita píše:A portugalsky vodny pes?


ten ale asi nemoze byt von, nema podsadu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Tiaali » Štv 17.05.2018 14:42

portík podľa mňa nie aj kvôli srsti aj kvôli možnému loveniu, predsa len je to stále poľovnícky pes
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pia 18.05.2018 9:25

AMadam píše:Rozumiem. Vieš mi ešte prosím odporúčiť nejakú dobrú chovateľskú stanicu NO?

nooo, kedze ti odporucam skor toho exterieraka - tam vobec nemam prehlad. :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Crossa » Pia 18.05.2018 10:36

AMadam píše:Rozumiem. Vieš mi ešte prosím odporúčiť nejakú dobrú chovateľskú stanicu NO?

Aj keď sa tu určite nájde minimálne jeden príspevok ktorý mi bude protirečiť tak ja ti určite odporúčam CHS z Lintichu, ktorá odchovala kvantum úspešných jedincov. Mnohý z nich boli vynikajúci aj v povahe, samozrejme pri správnom vedení. S mnohými som pracovala. Ako bonus je to jedna z mála CHS ktorá ti dá náhradné šteňa pokiaľ nevyjde (nie tvojím príčinením) zdravie,teda zuby, kĺby, semenníky.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pia 18.05.2018 14:32

Crossa píše:
AMadam píše:Rozumiem. Vieš mi ešte prosím odporúčiť nejakú dobrú chovateľskú stanicu NO?

Aj keď sa tu určite nájde minimálne jeden príspevok ktorý mi bude protirečiť tak ja ti určite odporúčam CHS z Lintichu, ktorá odchovala kvantum úspešných jedincov. Mnohý z nich boli vynikajúci aj v povahe, samozrejme pri správnom vedení. S mnohými som pracovala. Ako bonus je to jedna z mála CHS ktorá ti dá náhradné šteňa pokiaľ nevyjde (nie tvojím príčinením) zdravie,teda zuby, kĺby, semenníky.

no toto znie fakt vselijako, ale pri tom kvante psov... :no: niekoho "kvanta psov" neodradzaju,nech si to uz kazdy zhodnoti...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hisham » Pia 18.05.2018 14:41

:plac:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod AMadam » Pia 18.05.2018 17:41

Crossa píše:
AMadam píše:Rozumiem. Vieš mi ešte prosím odporúčiť nejakú dobrú chovateľskú stanicu NO?

Aj keď sa tu určite nájde minimálne jeden príspevok ktorý mi bude protirečiť tak ja ti určite odporúčam CHS z Lintichu, ktorá odchovala kvantum úspešných jedincov. Mnohý z nich boli vynikajúci aj v povahe, samozrejme pri správnom vedení. S mnohými som pracovala. Ako bonus je to jedna z mála CHS ktorá ti dá náhradné šteňa pokiaľ nevyjde (nie tvojím príčinením) zdravie,teda zuby, kĺby, semenníky.

Diky pozriem to :no:
AMadam
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod AMadam » Pia 18.05.2018 18:21

Tak nakoniec sa rozhodujem medzi NO a hnedým labradorom. Myslím, že ani s jednym neurobím chybu. Vďaka všetkým :jop:
AMadam
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pia 18.05.2018 19:30

Davaj velky pozor na zdravie u oboch.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Crossa » Pia 18.05.2018 21:31

Pokiaľ CHS funguje na princípe spolumajiteľstiev a má viac ako 30ročnú tradíciu tak sa toho za tie roky toho nazbiera.
Z malého množstva nikdy neurobíš takú selekciu ako z väčšieho množstva a o tom chovateľstvo je. To je na tom to skvelé, môcť si odpozorovať generácie, typovo rovnaké zvieratá, zdravie a povahy, možnosť vidieť matky, ich matky atď.

Margita píše:
Crossa píše:
AMadam píše:Rozumiem. Vieš mi ešte prosím odporúčiť nejakú dobrú chovateľskú stanicu NO?

Aj keď sa tu určite nájde minimálne jeden príspevok ktorý mi bude protirečiť tak ja ti určite odporúčam CHS z Lintichu, ktorá odchovala kvantum úspešných jedincov. Mnohý z nich boli vynikajúci aj v povahe, samozrejme pri správnom vedení. S mnohými som pracovala. Ako bonus je to jedna z mála CHS ktorá ti dá náhradné šteňa pokiaľ nevyjde (nie tvojím príčinením) zdravie,teda zuby, kĺby, semenníky.

no toto znie fakt vselijako, ale pri tom kvante psov... :no: niekoho "kvanta psov" neodradzaju,nech si to uz kazdy zhodnoti...
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Puk » Ned 20.05.2018 20:06

Ak sa smiem spýtať - aká je výhoda, či záruka serióznosti CHS spolumajiteľstvo? Podľa mňa je to len istý "nátlak" chovateľa. Prepáčte, ja v tom nevidím nič iné. Pokiaľ si kupujem psa, kupujem si ho s plnou zodpovednosťou a nepotrebujem k tomu "asistenciu". Rovnako sú mi smiešne Kúpne zmluvy - u normálneho chovateľa je záruka všetkého. Nikdy som kúpnu zmluvu nepožadoval a nikdy som sa nesklamal. Už dávnejšie nechovám, ale žiadny majiteľ zvieraťa odo mňa nepotreboval žiadnu kúpnu zmluvu a nikdy nebol ani jeden jediný problém...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Crossa » Ned 20.05.2018 22:36

Nikde nepíšem, že spolumajiteľstvo je zárukou dobrej CHS. Iba toľko, že pochopiteľne je v takýchto prípadoch tých odchovov viacero.
Ja v tomto určité výhody vidím, a to hlavne čo sa týka angažovanosti pri krytiach. Ono pri tých exteriérových psoch nie je vôbec ľahké sa dostať k zahraničným kvalitným krycím psom. Ak má chovateľ dobré renomé a známosti, vie vybaviť. Pre niekoho kto z tých spolumajiteľstiev vie vyťažiť to je výhodné, koho to neosloví tak samozrejme do toho ísť nemusí, veď to je každého voľba.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 21.05.2018 7:54

Ak niekto ma za rok 20vrhov tak isto tam musí byť dosť uspesnych,ale to predsa nie he záruka dobrého chovateľa
Jeden Z ast sa vyjadril,ze ked chces byť úspešný musíš mať vrhy. Ma začiatku roka si dal vydať 5krycich listov a potom volál chovateľke xy že musím ist kryt lebo sa mi 5suk hara...vdetky chcel nakryt tým istým psom...odmietla ho pochopiteľné,v poslednej dobe sa dosť pohybujen v chove psov a to co ľudia považujú za dobrých úspešných chovateľov su poväčšinou mnozitelia ..
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Pon 21.05.2018 7:57

Najúspešnejší chovatelia bíglov otočili už niekoľkokrát abecedu a majú 40 psov v stodole, takže asi tak... :ua: Na výstavu vytiahnu 10 vykúpaných najmladších, poberú BOBov BOSov a ide sa domov do stodoly.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách