Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

výber psa

Poslaťod PitBull » Pia 31.08.2007 17:48

:lol: no.. chcem nového psa.... len neviem aká rasa je najvhodnejšia

Podmienky: ľahko cvičiteľný, aby mal aspoň dačo z bojových premien..., krátka srsť, aspoň pol metra výška, rasa so zdvihnutými ušami(nemusí byť ale môže), prijateľný k rodine no k cudzím nie... :ach:

je taký ???
PitBull
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

Poslaťod Rika » Pia 31.08.2007 18:26

Doberman?
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod PitBull » Pia 31.08.2007 18:29

jj.. toho by som bral... no rodičia sú proti... majú s ním zlé skúsenosti....

lebo v telke videl kedysi ako zaútočil na malé decko.... a zranil ho... atď... :ach:
PitBull
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

Poslaťod Jana 1 » Pia 31.08.2007 18:36

o tejto téme by sa dalo veľa rozprávať prečo pes ublížil človeku,tam veľmi ani nejde o plemeno ako o výchovu a hlavne prečo sa to vlastne stalo ,kľudne to mohla byť aj iná rasa,pokiaľ mal pes na to dôvod
Jana 1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Plešivec

Poslaťod PitBull » Pia 31.08.2007 18:52

hmm ale čo sa týka výchovy... to nevysvetlíš rodičom... ja sa toho nebojím... to oni majú iný názor...

čo už.... ale teraz som si kukol toho americého staffordžírskeho teriéra... či ako sa volá.... a celkom sa mi vidí... len zasa rodičom nie...
PitBull
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

Poslaťod Rika » Pia 31.08.2007 19:13

A čo tak Beauceron?
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod PitBull » Pia 31.08.2007 19:17

ak myslíš tohoto.... tak ten sa mi vidí....

Obrázok
PitBull
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

Poslaťod Rika » Pia 31.08.2007 19:23

Áno toho, jeden chlap, čo chodí na ten cvičák čo ja ho má spolu s Dobermanom a poznám ich osobne už dosť dlho preto ma napadli práve tieto 2 plemená a viem Ti potvrdiť, že Tvojim požiadavkám naozaj vyhovujú. No ako všetky podobné, potrebujú pevnú ruku skúseného kynológa.

Inak sú to perfektné psy :vykricnik: :no:

A vpohode je aj na cudzích, no pokiaľ je vo dvore, byte, alebo s tebou, tak perfektne stráži a chráni svojho majiteľa.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod lucia » Pia 31.08.2007 20:25

Doberman podla mňa pre laika neni lahko cvičitelný. Poznám pár dobermanov kedy ani cvičák nepomáha. Skôr to druhé čo tu bola spomenuté. DObermani sú dosť tvrdohlavý.
lucia
 

Poslaťod sandra » Pia 31.08.2007 21:04

aj boxer je celkom lahko cvicitelny a je to aj s troska bojove plemeno... kratkosrste... v pohode...
Obrázok Obrázok
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 01.09.2007 11:36

Beauceron, ten je fajn. ak sa budes od zaciatku poctivo a systematicky venovat vychove a vycviku pod odbornym dohladom, nevidim v tom problem :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod petka_akim » Sob 01.09.2007 20:58

no hej ale ak ma prveho psa mal by si zobrat nieco miernejsie lebo ak nahodou nebude mat cas na vycvik tak co z neho bude? musite sa nato pozerat aj takto....
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod PitBull » Sob 01.09.2007 21:03

neboj sa... pes nieje môj prvý... a okrem toho... bratranec... ktorý je u mňa často... predáva cvičených psov na hranice za pekné peniaze... a od neho sa mám čo učiť...
PitBull
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 02.09.2007 6:32

pepe1707 píše:no hej ale ak ma prveho psa mal by si zobrat nieco miernejsie lebo ak nahodou nebude mat cas na vycvik tak co z neho bude? musite sa nato pozerat aj takto....


no lenze u ziadneho psa nieje dobre ak nahodou nemas cas. Ak si niekto berie psa tak si musi by isty ze nahodou ten cas bude mat stale, lebo je to zodpovednost. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Rika » Ned 02.09.2007 8:10

Mať psa je to isté, ako mať dieťa :vykricnik:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Ďalší

Späť na Všeobecne o plemenách