Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Uto 08.01.2019 16:35

Uz vtedy boli. On ho v podstate dostal ako vzacny dar...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod robstar » Uto 08.01.2019 18:26

celkom pekne ste sa rozbehli...tak som pozeral dostupné info o tom stafbullteriérovi.Keby tu bol niekto, kto vie bližšie povedať z praxe, možno by som pouvažoval.
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 08.01.2019 18:44

Nas cvicak bol samy stafbul :lol: ale uz skoncili kurzy, neviem, ci by sa dali dat dokopy. :ua: odkial si? Skus dake fb skupiny mozno
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod robstar » Uto 08.01.2019 18:50

tu som sa sa chvíľu motal a našiel som nejakú Tanju-chovateľku psa, Darka.A ty si ich ako vnímala, akí boli na cvičáku?
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 08.01.2019 19:09

Vsak ja ti ich odporucam... :heh: Prave uplne perfektni, aj ked majitelia boli uplni zaciatocnici, aj dost nesikovni obcas :angel: psiky makali ako hodinky. Lahko motivovatelni, hravi, zravi, za psami nechodili, kontaktni k majitelom. Jeden, co som mala v poslednom kurze, ten bol v takej rodine s malym dietatom - na psa moc casu nemali :ach: ale ten pes vobec nevymyslal...
Sa vravi, ze mozu mat problem so psami, ale co som poznala, neboli konfliktni. Asi keby ich zacal dakto marovat, tak sa brania, ale neboli to ziadne vzpinajuce sa bestie na voditku.
Nevyhoda z mojho pohladu je ta srst zapichovacia, ale to vies...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod robstar » Uto 08.01.2019 19:51

Ta srst je aj u boston teriera a inych kratkosrstych...Sa mi zda, ze si ma navnadila.Nevies, ako reaguju na macky?Mam v byte 5ročneho kocura...
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 08.01.2019 19:57

Tak ked si od stenata zvykne, nemyslim, ze by mal byt problem.
Skus sa nakontaktovat na dakych chovatelov a chod si ich aj omrknut nazivo. Podla mna by ti fakt mohli sediet :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Uto 08.01.2019 20:51

25-27 je v Nitre vystava,a stafbul je dost popularne plemeno, po stafordoch najviac zastupene plemeno
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod robstar » Uto 08.01.2019 20:55

Vďaka za info, už to tu rozbehnem v téme, uvidíme, kto má skúsenosti :no:
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod robstar » Uto 08.01.2019 22:33

wer, čítal som ten link od teba, dievčina mala problém s nezvládnutím výchovy svojho psa, bitkára...začalo to od šteňaťa štekaním na psov za bránami, neskôr to prerástlo útokmi na šteňatá a keď mal cez dva roky, zmlátil do krvi dospelého rotwajlera...Písala, že ak ku nim niekto prišiel na návštevu, vykladal si na ľudí labky a olizoval im tváre...j´Jasný prejav dominancie uńho, ale ona to nepochopila a nezabrzdila to včas, tak sa nečudujem, že to takto dopadlo.
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 08.01.2019 23:44

ja som síce žiadny link od wer nepostrehla, ale ak si štekanie šteňaťa za plotom a olizovanie tvári návštev vykladáš ako "dominanciu" ( :oo: ), tak ej ešte si veru na toho psa počkaj, prosím... a skús poštudovať nejakú aktuálnu literatúru, nie z čias zväzarmu, a nie cesara millana...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Puk » Str 09.01.2019 7:50

Olizovanietvére cudzích ľudí je znak dominancie? No nič, zase som o niečo múdrejší... :nwm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Str 09.01.2019 8:11

Súhlas so Shel. Máš sa ešte čo učiť podľa tohto. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod robstar » Str 09.01.2019 21:32

Sto odborníkov, kníh a cvičiteľov a každý tvrdí niečo iné. A čím dominantnejší pes, tým olizuje menej a treba sa nechať olizovať psom, lebo baktérie obsiahnuté v jeho slinách obsahujú látky prospešné pleti... a pes má kráčat pred pánom a pes má kráčať a vychádzať za pánom, že barf nie a že barf je super :nie: ...a načo sem chodíme na fóra? Mať svoju pravdu, krútiť hlavami, že ten je ale blbý alebo hľadáme spoločnú cestu, ako vychovávať a cvičiť čo najlepšie?...točím o jednote v názoroch a vzájomnej pomoci...hm?
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod robstar » Str 09.01.2019 22:12

...a odkiaľ mám tie myšlienky o dominancii psov a ich zvládaní?...toto je len jeden klub z mnohých.Takže ak sú to blbosti, prečo tím oblbujú iných? http://www.wdk.cz/clanky/detail/100
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách