Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Frank » Str 15.11.2017 9:07

Jedného NO doma máme. VSSP je zatial asi favorit, ešte ma napadli weimar alebo vyžla. Čo myslíte?
Frank
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 15.11.2017 9:09

asi skor myslela biely svajciarsky ovciak. s velkym svajciarom asi moc nenaaportujes. :ha: inak je to taky opis, co sedi asi tak na kazdeho druheho psa. :heh: nad utulkacom ste neuvazovali?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Str 15.11.2017 9:12

Weimar ani vyzla niee, ked to nechcete na lovecku pracu (alebo na cieleny iny psi sport, ale na psie sporty su aj lepsie plemena).
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Str 15.11.2017 9:34

Švajčiarov je viac :-D a ti ostatní?apenzel a ten druhý
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Str 15.11.2017 9:50

Stavače si neber. Vyžla nepostráži, weimar síce aj áno (ako ktorý jedinec), ale nie sú to psy na von ani na prechádzky 4-5x za týždeň.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod DiamonD » Str 15.11.2017 9:54

Nejaký útulkáč? Väčšie psy sú ťažko adoptovateľné a tvoje požiadavky bude spĺnať dosť psov, zachránil by si život :jop:
Inak ma napadol aj bradáč
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Str 15.11.2017 10:03

Nezvyknem tlačiť na úrulkáčom, ale Diamond má pravdu. Veľké psy sa veľmi ťažko adoptujú :ua: . Pritom vzbudzujú rešpekt už len svojou veľkosťou a hrubým hlasom. Zváž to, psík bude vďační za domov a vy budete mať už dospeláka bez nutnosti riešiť šteňacie maniere typu rozrytá celá záhrada a všetko okúsané :lol: . Dospelý pes si na vás v pohode zvykne.


Ak už vyberáš plemeno, tak vyberaj seriózneho chovateľa s PP, nepodporuj množenie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Faya » Štv 16.11.2017 14:27

Zbytočne ale i tak kvitujem utulkača... :angel:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Tiaali » Pon 27.11.2017 22:12

Idem sa trochu poradiť. Pomaly sa začínam obzerať po novom prírastku, šteňo by som si chcela vziať tak o rok najskôr, čiže času dosť, len si nie som celkom istá plemenom. Hľadám niečo cca stredného vzrastu, nebránim sa však aj kúsok väčšiemu či menšiemu psovi, strop mám však približne do tých 50 cm cca. Čo sa výzoru týka určite hľadám ľahšie atletickejšie plemeno, typ srsti nepreferujem žiadny konkrétny, to mi je viac menej jedno. Povahovo hľadám temperamentné zvieratko, priateľské s chuťou pracovať, ideálne ľahko motivovateľné, ale nemusí to byť výhradne z ovčiakov, celkom dosť si rozumiem aj s teriérmi a trošku svojskými a tvrdohlavejšími psami. Mám rada by som to nazvala ,,psy s osobnosťou'', niekoľko rokov so psami typu bull urobilo svoje asi . Nebránim sa ani neznámejším a menej častým plemenám. Venovať sa chcem hlavne športom, akým konkrétnym to už záleží aj od konkrétneho jedinca, celkovo ale taký agilitný smer, okrajovo možno aj výstavy. Celkovo však hľadám takého aktívneho parťáka do pohody aj nepohody, či už nejaké občasné dogtreky, možno dogdancing či dogfrisbee, čokoľvek čo príde.
Nútenou selekciou som z asi 10 plemien zúžila výber na Pyrenejského ovčiaka, Portugalského vodného psa, Mudiho a Kelpiu. Sama nie som ešte úplne rozhodnutá, čiže akékoľvek námietky a návrhy s radosťou prijímam. To je tak keď má človek veľa plemien v pláne a keď má možnosť pomaly začať vyberať, tak nevie čo skôr :heh:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 27.11.2017 22:16

kerry blue terier :oko:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Faya » Pon 27.11.2017 22:20

Tiaali - mozno ma tu ukamenuju, ale s tvojho vyberu by som bud kelpiu alebo mudiho... (su lahsie dostupne - hoci mudi tusim len madarsko)
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod moschino » Pon 27.11.2017 22:41

Chcela som tiez pisat kelpiua potom som dosla na koniec pruspevku, kde ju spominas :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Pon 27.11.2017 22:48

Ja by som ti skrtla pyrenejskeho ovciaka. :smile:

A kelpiu davam na prve miesto.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Tiaali » Pon 27.11.2017 23:50

janajka píše:Ja by som ti skrtla pyrenejskeho ovciaka. :smile:


z hľadiska povahy? priznám sa, osobne som sa s pyrshepom naživo nestretla, len som o nich veľa čítala (a pozerala videá Silvie Trkman :lol: ) a teda aj to, že je u nich dosť problém s bojazlivými / nestálymi povahami, len teda úplne neviem, čo si pod tým predstaviť....hlavne keď dosť často na stránkach choviek popíšu, že to je premrštený názor a že to je vlastne úplne v pohode pes, len trochu ,,svojský''...

kelpiu mám inak vo výbere celkom dlho, zopár rokov to už bude, takže sa jej ani nejak nebránim, povahovo vyzerá, že by to mohlo byť presne to čo hľadám, len zopár ľudí ma od nej odhováralo tak si nie som úplne istá. Ale kľudne ak niekoho ešte niečo napadne, píšte...môže sa stať, že nejaké plemeno uniklo mojej pozornosti :smile:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Uto 28.11.2017 7:16

kvoli comu ta odhovarali?
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách