Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Liana » Str 01.07.2020 18:48

Kamoska mala RR a tie chlpy to sa dokáže ako trieska zapichnut, pinzetou som to vyberala :lol:
portugalci sa považujú za neplznucich ako pudle.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 01.07.2020 20:28

super, dakujem za info :yes: nikdy ma nenapadlo, ze na tento "look" treba tie pramene oddelovat, aj ked to vlastne dava zmysel...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod terbie » Štv 02.07.2020 11:01

Ďakujem všetkým za informácie :jop: Idem si načítať viac o plemenách, ktoré ste mi poradili.

Offtopic: Sú nejaké stránky, kde sú podľa vás dobré informácie o psích plemenách? Lebo je ich dosť, ale niekedy si až protirečia. No a ChS majú málokedy napísané o plemene.
terbie
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Štv 02.07.2020 11:13

Offtopic: nie :ha:
podla mna najlepsie portrety plemien boli tie co vychadzali v casopise Pes Pritel Cloveka
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Štv 02.07.2020 13:26

Z môjho pohľadu sú celkom podarené profily plemien (nie všetkých) tu:
https://www.hellosandy.cz/plemena/psi/
Aspoň tie čo som ja pozerala a poznala som mala dojem ,že to písal niekto kto tie plemená ozaj pozná.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Štv 02.07.2020 13:37

hej, to sú bývalí hafik.cz :yes:
ale teda... pri sheltii majú napísané "Miluje pohyb a proto není vhodný do bytu." tak už neviem :haha:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Štv 02.07.2020 13:49

Kukala som chrty, ostatné neviem posúdiť.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Liana » Štv 02.07.2020 14:03

Ja som info hladala na stránkach chs, ale treba preluskat viacero. Veľa z nich tam ma len sucho prilepený štandard plemena, ale keď už som natrafila na podrobnejší popis tak to mali dobre, aj zo života aj napísali keď je v nejakom smere to plemeno komplikovane, komu sa hodí a komu nie a tak, individuálne rozdiely medzi ich psami, take zo života.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Pia 03.07.2020 6:24

Offtopic: Hm, kupodivu tam majú dobrý popis flata. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pia 03.07.2020 8:58

Karelák je tam úplne odveci čo sa povahy týka
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Pia 03.07.2020 9:03

A čo tam je na ňom od veci - iste s tým vášnivým aportérom by som asi nesúhlasila :heh:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pia 03.07.2020 9:21

no napriklad podnadpis "Nenáročné lovecké plemeno s velmi širokým uplatněním" :haha:

"Jeho temperament a vytrvalost je možné uplatnit při sportech jako je agility, canicross nebo dogtrekking. Může být s úspěchem cvičen i pro sportovní kynologii."
ja chcem vidiet karelaka na agility :aaa:

"Agrese vůči lidem je mu naprosto cizí. Je také dobrým rodinným psem, svou rodinu velice miluje, obzvláště děti. "
straka? co na toto vravis?

ale hladaju tvar plemena, tak mozes poslat fotku :hih: :heh:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pia 03.07.2020 10:13

Vášnivý aportér? Nenáročný? Agility alebo akýkolvek šport? Ostražitý k cudzím? No dobre som sa zasmiala.

Ale ano, vo Finsku karelák vybehne po človeku a strieľajú tam suku aj všetky jej štence. Naozaj sa neotáčajú proti človeku, to skôr lajky. Ani nejakú extra odťažitosť som nevidela, skôr nezávislosť.
Moja sučina si vybrala za svojho Boha 7 ročného brata, to je jeho pes na 200%. Oveľa ochotnejšie plní jeho povely a sama sa pri ňom drží. Kým sa pri mne držala rovnako ako pri ňom zabaralo to rok na stopovačke. Ona ho doslova miluje a to viac jak labrador.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Pon 13.07.2020 9:05

nešlo sa mi príhlásiť, blokovaná IP, klasika. :ach:

Dobre no, tak sa naučím čítať :joint:

Inak čo som kukala, tak Rakušáci s nimi robia záchranarčinu (šport predpokladám), v Jú-es-ej od lovu po agility všetko (jedna chovka). Je to o prístupe. Ja tieto aktivity beriem u týchto plemien ako doplnkové a ako spestrenie. Určite by bola chyba si to brať ako napr. agilitného psa, to hej.
AD vzťah k cudzím, to som bola trochu prekvapená. 3 psi (svorka) spoza plot nás riadne ostro vyštekali, ale jak sme boli dnu, tak mi okamžite radosťou liezli po hlave - trochu ma to prekvapilo, čakala by som ostražité a odťažité psi k cudzím.

Offtopic: Inak, videla som fotky z Antosálu, super. Nejak mi tá akcia ušla, škoda, nechápem. :pac: Ale aj tak sme sa nejak rozhodli, kým tu bude Barineček zatiaľ vôbec nič neriešiť, on si taký prístup nezaslúži od nás. A darí sa mu stále výborne, zjavne by si ešte rád dal jednu Vianočnú kapustnicu v tatrách :heh:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pon 13.07.2020 10:14

Presne, treba to brať ako doplnkové aktivity s exotom a počítať s tým, že keď nie si skúsený psíčkar a nenamotáš si ich na seba tak budú na teba srať jak na placatý kameň hodne dlho.

Ad vyštekávanie - presne tak by to mali robiť či lajky či kareláci. Ohlásiť, bľačať, ale neíst do priameho kontaktu a to či pri zveri alebo ľuďoch
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách