Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 26.09.2018 13:54

pigie píše:A teda u maleho psa by mi taka reakcia nevadila, u velkeho hodne... Videla som, zazila som, neprosim


kde byla diskuze o te reakci na narazovy zvuk a dedicnosti ? :angel:
znam hafo psu, kteří ji mají získanou.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Str 26.09.2018 14:03

Ja neviem, ci to je dedicne, ale tu slo o to, ze matka naucila stence tomu... Nechcem. Ja som sa uz pytala, to bola moja druha otazka v podstate (ci ma doma psa, co sa boji, ani nie ze len matka, celkovo) :heh: (Inak Fry hlasi kazdy prd a pritom v burke si pokojne spi :joint: Mi nejde do hlavy :haha: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 26.09.2018 14:49

pigie píše:to bola moja druha otazka v podstate (ci ma doma psa, co sa boji, ani nie ze len matka, celkovo)


si tipnu, co ti odpověděla, jo?
nemá :haha:

vis, tohle jsou takove otázky -ze sama bych nevedela, co mam odpovídat :nwm:

moje Eliska se boji -v cernem lese třeba :lol: ale na narazovy zvuk nema reakci - ani jedna teda.
boji se nebo ne?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Str 26.09.2018 15:00

Nie, povedala, ze fundli nemaju problem s burkou, ale ze ma jednu miriotic staru fenu, ktora si v burke zaleze a je vidno, ze nie je uplne v pohode, ale nevyvadza. Len teda nebude hovorit, ze je v pohode, kedze ta v burke vonku lezat neostane ako fundel. Mne to staci. (Kamaratka keby sa spytala vopred, tak ako sa spytala po prvej burke, tak by dostala odpoved, ze fena nemoze zostat vonku sama a je dost mozne, ze zdemoluje vsetky dvere v okoli, lebo sa bude dobyvat kamkolvek, kde bude mat pocit, ze je bezpecnejsie ako vonku v bude :joint: Silvester detto... Ale inak je to milacik!)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 26.09.2018 17:01

hisham píše:Cim vzacnejsie plemeno, tym drahsie. Ale psika s PP v pet kvalite kupis lacnejsie ako stena bPP. Napr. moj stal 400 eur (co samo o sebe nie je vela na psa s PP - aspon vidis, ze sa da zohnat) a keby som si uplatnila zlavu kvoli pet kvalite, tak je za 200.

ja s tym tiez nesuhlasim, ze cim vzacnejsie, tym drahsie. aspon u nas. praveze mam pocit, ze tie vzacnejsie plemena idu hodne pod cenu, lebo ludia do toho nechcu ist, ked ich nepoznaju, aj ked sa vacsinou kryje v zahranici a tie psy maju kopu vystav a boli importovane a stali majland.

skor tie modne plemena su drahe, aj ked je ich vsade plno. ja som minule pocula kolko chcu za ridgebacka a skoro ma prekotilo... hlavne ked som si predstavila, ze sa ich narodi 15. viem, ze to strasne vela zozerie, ale aj tak mi to dojde neumerne, dat tisicku za priemerne stena.
ale zasa teta mala krycieho psa a vravela, ze aj tymi len par krytiami si na seba zarobil... nie len na vystavy (ktorych pochodili hodne), ale aj zradlo a veta.

Pepo_svk píše:
hisham píše:Cim vzacnejsie plemeno, tym drahsie. Ale psika s PP v pet kvalite kupis lacnejsie ako stena bPP. Napr. moj stal 400 eur (co samo o sebe nie je vela na psa s PP - aspon vidis, ze sa da zohnat) a keby som si uplatnila zlavu kvoli pet kvalite, tak je za 200.


Aha, rozumiem. Takze taky stafordsirsky bulterierak stoji v nejakej chovnej stanici tych 600-800 eur, tak v pripade, ze narazim na steniatko v pet kvalite, mohla by sa ta cena pohybovat mozno okolo 400 alebo menej eur? Este ak by som sa mohol opytat tak vseobecne. Mozno budem zniet ako hlupak, ale predsa.

Co by som si mal vsimat u takeho steniatka s PP najviac? Urcite zdravotne predpoklady ako bolo spomenute vyssie (pre dane plemeno specialne). K tomu v akom prostredi je vychovavane (z mojho pohladu ano - malo by mat dobry vztah a reakcie k ostatnym ludom, detom, ale najlepsie aj psom, zvieratam). Su este nejake take vycnievajuce veci, na ktore sa vyslovene sustredit?

hisham, ja som na tom so sheimim bola skoro tak isto. mal byt za 400, v dvoch splatkach, ked nevysla kvalita, stovku som mala odpustenu.

a to je nahodou skvela otazka. wer ti uz sice odpovedala, ale pridam aj ja:
ohladne ceny: skusila by som asi napisat viacerym chovatelom a podla toho si urobit prehlad. a mozno by som skusila napisat aj chovatelom, ktori momentalne nemaju stenata, a spytat sa ich, za kolko predavali, ked mali (chovatelia, ktori prave maju steniatka, nemaju radi, ked jedina otazka, ktoru sa zaujemca spyta, je o cene).
ohladne toho, co si vsimat: zdravie, povahu steniatka a podmienky, to si velmi dobre napisal. a potom este urcite povahu a zdravie rodicov. idealne, ak mas k dispozicii aj otca vrhu, ale to je skor vzacnost.
mna napriklad zaujalo u mojej chovatelky, ze pattyzdnove steniatka s nimi isli na cvicak, a isli navolno - drzali sa pri svorke. to mali akurat 5 tyzdnov, a bola som tam v podstate nezavazne: mala som sice steniatko rezervovane, ale nebola som este uplne rozhodnuta.

Elis píše:a bacha u nich i na modrou barvu - nese zdravotni rizika.
videla jsem ty inzeraty a jen modre si sdilel -to je vazne ted hlavni barva mnozitelu, na kterou jedou.

joj, tot je moj pet peeve: farba nenesie... nic. farba je len farba, aspon z hladiska a terminologie genetiky.
ako sama pises dalej, s modrou farbou sa zvykne v niektorych liniach vyskytovat CDA (color dilution alopecia), ale to je jedine zdravotne riziko (ak vies o inych, prosim zdroje, chcela by som sa dozvediet viac).
a druha vec, co pises, je, ze ak sa chovatelia sustredia len na farbu a odignoruju zdravie, tak je zle. to je samozrejme pravda, ale v tom je modra nevinne, to plati pre hocijaku farbu.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Str 26.09.2018 18:37

napriklad
https://zvierata.bazos.sk/inzerat/90092 ... ier-PP.php
s PP za 350,len teda staforda isto nechces :lol:
toto len na ilustraciu,ze aj psy s rodokmenom najdes za nizsiu cenu ,len teda sa musis rozhodnut pre nejake konkretne plemeno
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Štv 27.09.2018 7:50

Shel-chan píše: farba nenesie... nic. farba je len farba, aspon z hladiska a terminologie genetiky.


OK. omlouvam se, ze neformuluji presne :ha:

ale prosim, ale nezapadla ta hlavni myslenka - je to modni barva -a mnozi se kde co s touhle barvou. Modre prověřovat dvojnásob peclive.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Pepo_svk » Ned 30.09.2018 0:49

Margita píše:napriklad
https://zvierata.bazos.sk/inzerat/90092 ... ier-PP.php
s PP za 350,len teda staforda isto nechces :lol:
toto len na ilustraciu,ze aj psy s rodokmenom najdes za nizsiu cenu ,len teda sa musis rozhodnut pre nejake konkretne plemeno


Tak uprimne, ten stafordsirsky bulterier mi pomerne ucaroval, ale tak isto aj labrador alebo americky stafordsirsky terier. Precital som si o nich viac, pozeral som aj chovne stanice. Obrazky a ich skusenosti, priblizne ceny, pripadne aktualny vrh alebo planovany vrh. Ci bulterier alebo terier, neviem. Ide asi o to, ze aky ten americky terier vlastne je. O bulterierovi som uz cital vela tu aj na internete, ze tie reci o bojovnosti, agresivite a neviem co vsetko, su skor take predsudky ludi, ktori vychadzaju z pohladu na jeho postavu. Ako je to vsak u toho americkeho, to je spravna otazka. Ked som k nemu hladal nejake informacie a skusenosti, tak vacsina ludi pisala, ze sa toho plemena boji. Ked som vsak nasiel jednu slecnu s videom kde je s 9 mesacnym stafordsirskym terierom, tak vyzeral velmi pokojne, milo, priatelsky a bol naozaj nadherny.

Ako aj bolo pisane vyssie, tak mne osobne by stacila aj ta pet kvalita. Hladame psika do rodinneho prostredia, nemame nijake ambicie na chov alebo sutaze a vystavy. Takze nejaka smiesna vada, ktora nesuhlasi s podmienkami chovatelov na vystavy, nie je problem. Ibaze tam je to asi aj o tom stasti, ze ci sa take steniatko najde. No ako som premyslal nad vsetkymi tymito vecami, tak mi vyslo, ze mat toho psa s PP je asi to najlepsie riesenie. Je tam predsa predpoklad na taku tu istotu v ramci zdravia, povahy a podobne. Navyse ako ste poznamenali niektori vyssie, tak ten chovatel ma skusenosti a dokaze aj poradit. Z toho co som sa docital, tak su aj taki, ktori radi ostavaju s majitelmi ich psikov v kontakte, cize taka ta moznost poradit si, by tam mohla alebo mala, byt vzdy. Ide uz iba o to, rozhodnut sa, ktore plemeno z tychto by bolo najlepsie a potom najst toho spravneho psika. No z toho vsetkeho co som pozeral za posledne tyzdne, tak mi naozaj ten stafbul a amstaf ucarovali asi najviac.
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Ned 30.09.2018 4:13

Ak to ma byt tvoj prvý pes, určite radšej stafbulla ako stafforda.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Ned 30.09.2018 6:45

Jop, stafbull je asi lepšia voľba pre začiatočníka ako amstaff. Aj keď ja osobne zo skúseností by som asi ani jedného neodporučila pre začiatočníka. Veľká väčšina majiteľov s nimi majú len problémy, lebo ich nezvládajú. Záleží na povahe človeka.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Ned 30.09.2018 9:55

ja som mala doteraz skusenost len s foxteriermi ,a teraz priatel ma stafordov,(americky stafordshirsky terier) to nebezpecie ktore z toho ide ,je to.ze kazdy staford sa vyslachtil z pitbula,dakedy v 30tych rokoch boli len pitbuly,a niekedy vtedy sa zacalo vyclenovat na stafordov,terajsi stafordi,uz nie su taki bojovni,su viac show,cize slachteni viac na exterier,ale...je tam stale niekde ten pitbul,viem o psoch,kde su vsetci pokope,psy suky spolu a ziadne bitky sa nekonaju,ale,treba mat na pamati,ze niekde tam hlboko v tom psovi,ten pitbul je..k ludom su tie psy priatelske,problem nastava pri kontakte s inymi psami resp inymi zvieratami,a aj ked sa to radi medzi stredne plemena,je to dost silny pes,tych 25-30 kil co to moze mat sa nezda ,ale tu silu ten pes vie vyprodukovat dost velku,nevravim,ze su to zle psy,ale len s laskou pri vychove sa daleko nedostanes :lol: ta doslednost,jednoznacnost je tam mozno viac dolezitejsia ako pri inych psoch a mozno su aj pri tych chybach v doslednosti menej tolerantni ako ine psy
ak sa ti pacia tieto bul psy,tak stafbul( stafordshirsky bulterier) to uz skor,aj k detom taky viac vhodnejsi,je maly,skladny,aj na vylety, na sport,taky maly velky pes
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Ned 30.09.2018 9:58

Margita píše:ak sa ti pacia tieto bul psy,tak stafbul( stafordshirsky bulterier) to uz skor,aj k detom taky viac vhodnejsi,je maly,skladny,aj na vylety, na sport,taky maly velky pes

:yes: Tiež mám do ďalekej budúcnosti vyhliadnuté.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Ned 30.09.2018 10:00

inak ,skoda,ze Miro sa pred tymi xy rokmi nerozhodol prave pre stafbulov,ale pre tieto tanky :lol: ja mam radsej skor tie mensie psy,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Ned 30.09.2018 18:18

som amstaffku minuly vikend strazila kamaratovi, som za nou viala ako keby na konci toho voditka nitko ani nebol, ale inak velmi priatelska mila aj ku zvieratam, ale ta sila fuuuu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Ned 30.09.2018 19:01

Masa ma 18 kg a keď zbadá mačku mám celkom problém to ustať ...
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách