Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Sob 04.03.2017 16:17

Chlpateho na skialpy nie. Ved vies. Snehove gulky. :lol:
Mali sme doma mojkacieho stavaca chvilu.
Stavaca. Pointra. Budem si poziciavat.

Aj vizla je mojkacia. Ono sa to vlastne nevylucuje asi.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Sob 04.03.2017 16:33

Na paxa sa nikdy ziadna gula snehova nezachytila. Taku srst mam na mysli.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Faya » Str 22.03.2017 15:04

tak si vyber všetky...budeš menej narocna :)
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Cane corso vs Perro de Presa Canario

Poslaťod Sharkynos » Pon 24.04.2017 15:13

Dobrí den potreboval by som poradiť ktorého psa si zadovážiť mám us skúsenosti zo psami ako Amstaff a pod
Páčia sa mi obydva plemena no všade čítam niečo iné potrebujem pravdivé info ktorí je stychto dvoch najvhodnejší na ochranu domu,pozemku ďalej v dome snim budú v denodenom kontakte deti občasná nasteva a na poslednom poriadku mám doma 2 mačky a neaka tá hydina potrebujem aby všetko živé respektoval a neublizival za info ďakujem
Sharkynos
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 24.04.2017 17:51

A ktoré su to tye obydva plemena?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 24.04.2017 17:59

Cane corso a perro de presa canario
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pali » Str 26.04.2017 21:35

Zopár Cane Corso poznám, sú to strážne psy, no nie prehnane agresívne. Canario osobne nepoznám, no čo som sledoval videá od poľských chovateľov, zdali sa mi byť tvrdšie. Na to, aby pes toleroval ostané zvieratá je potrebné vybrať správne šteňa z vrhu - podľa možnosti takého, čo nie je prehnane temperamentný a nemá výrazný koristnícky pud. Nakoniec ho treba vychovávať od malička so zvieratami a učiť požadované správanie.
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Sharkynos » Štv 27.04.2017 14:43

Ďakujem za informáciu tak voľba zatiaľ padá na Cane corso
Sharkynos
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Akého psa si vybrať?

Poslaťod MarekĎuriš » Ned 30.04.2017 19:07

Ahojte akého psa by som si mal vybrať ak som ešte nikdy žiadneho nemal? Pes by býval v byte. Nechcem malého psa ale tiež nechcem psa ktorý by boľ veľký ako ja keďže bývam v byte :heh: niečo okolo 50cm by bolo ideálne :smile: Nemali by mu vadiť trochu dlhšie prechádzky (2-2a1/2hod) ale ani dni kedy by som ho nemohol zobrať na tak dlhé prechádzky pretože chodím do školy a nie vždy je to tak že mi ostáva ostatok dňa volného. Premýšľal som nad Borderskou kóliou a Západosibírskou Lajkou ale pri obidvoch som sa dočítal že není dobré mať ich v byte a ak sa s nimi nebudú robiť žiadne športy tak budú potrebovať veľmi dlhé prechádzky je to pravda? Samozrejme ak máte návrh na iné plemeno budem iba rád :smile:
MarekĎuriš
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pon 01.05.2017 9:24

lajku by som istotne nebrala do bytu, Ta bordera by sla, ale potrebuje aj co to robit, tam nestacia len vychadzky, to by jej bolo malo.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Pon 01.05.2017 11:59

Vychádza mi to na niečo milé malé z útulku. Nemáš nejaké extra požiadavky a v útulkoch sa dá vybrať zo všetkých tvarov a veľkostí, aj šteniatka aj staršie.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod bibika » Pon 01.05.2017 12:32

Bolo to tu už x krát a ostatní ma budú mať za blba, pretože stále sa opakujem, ale dlhosrstá alebo krátkosrstá kólia by boli na toto fakt ideálne.
Výška vyhovuje, netreba ich tak zamestnávať ako borderku, prechádzky kólie milujú a sú to skvelí spoločníci na takýto život či už v dome alebo byte. :smile: Nemať ja vyššie nároky na psa, tak už dávno min. jednu mám pretože ich zbožňujem-
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 748
Bydlisko: Banff, AB

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pon 01.05.2017 12:48

tak netradicne, co tak golden retriever? znama ma teraz stenucha a pride mi celkom pohodovy
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Pon 01.05.2017 13:10

A trváš na plemene? Ja by som poradila psíka v dočaske na mieru. Je to dlhšie hľadanie, ale psy v dočasných opaterách žijú v bytoch a opatrovatelia vedia veľa povedať o povahe. Do rodiny s úplne rovnakými požiadavkami som dávala Beníka a brutálne si sadli, tiež predtým nemali psa, čiže tým chcem povedať, že dá sa to a spokojnosť bude na oboch stranách.
Ak chceš predsa plemeno, tak celkovo retrívre, kólie a aj španiele môžu byť fajn. Dobré povahy majú aj menšie duriče vzhľadom na tvoje požiadavky, ale utekajú, takže výchova je náročnejšia.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod lulu939075 » Str 03.05.2017 9:11

Čaute baby :-) Kedže jak mam deti som zo psíčkarskeho sveta von tak si idem po radu. Rozhliadam sa po dalšom spoločníkovi, teda spoločníčke. Chcem niečo stredné väčšie ideálne. Moje požiadavky su lahko cvičitelne aktívne plemeno vhodné na športy canicross, dogtrekking ale aj triky a pod. Samozrejme vhodné k deťom. Ja viem som nenáročná :lol: Stále mi vychádzajú : Kelpia, Bordera, Toller k tomu tollerovi ma to ťahá najviac ale bojím sa tam toho retrívera tak furt neviem. :pac:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách