Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod drymarchon » Str 27.08.2008 20:29

co sa tyka "ruskych" plemien, videla som uz ze mali v byte SAO aj KAO. neviem nic blizsie, iba co som sa rozpravala. lenze to boli byty na okraji mesta, takze pohybu mali dost(aspon dufam) :oo:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Mackie » Str 27.08.2008 21:36

jeden chlapik mal bernaka a pyrenejskeho psa, ale mal to par tyzdnov to stahovania do domu.. ale v tom case si psiska tiez nestazovali :lol:
nedaleko nas maju NO, ktory je vonku dost casto, aj dlho.. cely cas na voditku pri nohe, aj na poli.. nedajboze ked ideme okolo aby sa priblizili k nasim psom.. to tiez nie je prilis stastne riesenie, tomu by mozno aj retaz viac prospela ako toto.. podla mna (a potom zvysok dna vsetko vystekava z balkona)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Tasha » Štv 28.08.2008 6:21

Nia píše:ja viem..aj som to pochopila...ale potom ma to tak zamrzi, ze je taky vseobecny nazor na malych psov...su ustekani, ale su aj zvladnutelni...
ale k teme...ja osobne som videla aj 2 nemecke dogy v 2 izbovom byte a byval tam, s nimi stredny pudel

Nia, k tomuto asi len toľko, že si svetlá výnimka. Ale to isté môžem povedať aj ja. Tiež na nás všetci ukazujú prstom - aha tam je to bojové, nebezpečné, krvilačné plemeno, beštia... A popritom by asi nedokázal človeka uhryznť poriadne. Na to si časom zvykneš :heh:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod julieta » Štv 28.08.2008 7:13

Offca píše:Nuže a preto som si zaobstarala, tiež do bytu, už druhé hovjadko, fenku Beaucerona.


Offtopic: Luci, teeeda, tak to je ta novinka co uz nas uz mesiac natahujes na stranke?
takze mas fenulku? a ako cert? :lol: :jop:
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod zeane » Štv 28.08.2008 7:18

:lol: amaguk, aj mňa to vždy zamrzí keď niekto také niečo napíše. Potom sa pozriem na toho nášho krpca a pokrčím plecami - mňa sa to predsa netýka... :ua: To je to najhoršie - chodíš po svete a radíš a presviedčaš (majiteľov malých uštekaných hysterikov) a aj tak sú ľudia ktorí to nechápu, pretože nechápu čo je to pes. Pravda je, že na fóre ich asi príliš nepostretáme :heh: :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod unicorn » Štv 28.08.2008 7:44

Amaguk píše:neviem, preco sa tak citis :nwm:
ved je jasne napisane, o akych ludoch je rec, myslim, ze je to dostatocne zrozumitelne povedane, kde je problem, a teda nikto ta do jedneho vreca s nikym nehadze :no:

ludia co maju male plemena su na to precitlivelejsi. tiez som raz specifikoval v niektorej teme, ze tymto psom sa ludia malo venuju po stranke vycviku a socializacie. teda ja som napisal, ze su castokrat nesocializovane a hned sa do mna pustila fraga a nevedela to preglgnut :lol: lebo jej psici su najsamlepsi na svete. fragus este raz sorry :smile:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod pigie » Štv 28.08.2008 7:47

Ja sklanam klobuk pred kazdym malym psom, ktory hlavne rano nejaci po mojom psovi na cele sidlisko a tetuska mu nesepka do uska. Nerooob, ved to je dobry havinko, co toho psa len utvrdzuje v tom, ze robi naj sam lepsiu vec na svete :nie: Kedysi som sa im vyhybala, kedze som chodila von o pol piatej a nebolo mi prijemne, ked potom ludia kricali cez okno na nas, ze mame byt ticho. Ale potom som si povedala, kurnik, ja sa mam vyhybat, ked MOJ nic nerobi? Nech oni chodia po kanaloch. No, ale drvivej vacsine je to u prdele a necha bliakat psa po sidlisku ci o jedenastej vecer alebo o piatej rano... Takych ludi ani psov naozaj nemusim... Moj nazor a mrzi ma, ak som sa niekoho dotkla.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod zeane » Štv 28.08.2008 7:48

Offtopic: :heh: ja to vidím narovnako u majiteľov väčších a veľkých plemien (prednostne "bojových") keď sa rozoberá agresivita, útočnosť a bezpečnosť malých detí v meste :heh: :angel:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod unicorn » Štv 28.08.2008 7:52

Offtopic: podla mna male deti vobec niesu utocne ani agresivne :haha:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Tasha » Štv 28.08.2008 8:11

zeane píše:Offtopic: :heh: ja to vidím narovnako u majiteľov väčších a veľkých plemien (prednostne "bojových") keď sa rozoberá agresivita, útočnosť a bezpečnosť malých detí v meste :heh: :angel:

Offtopic: áno. aj my - majitelia väčších a veľkých plemien sme na takéto reči háklivý.Ale je pravda, že tu na fore sú väčšinou ľudia, ktorí sa psom venujú a nemjú ich na okrasu. Najlepšie je, keď sme na výstave a tam nechajú deti hladkať psov rad radom a keď nás stretnú v meste, tak sa nám oblúkom vyhnú (čo ak by náhodou ich dieťaťu ublížil). Je to choré. ale to patrí do inej témy. Nia, na teba mám jednu otázku. Čomu okrem výstav sa drobcovi venuješ?
A k téme. Ja si myslím, že naozaj väčšina plemien si zvykne v byte. Predsa len ako to tu už bolo písané, byt je oveľa väčší ako hociktorý koterec a ten pes je s majiteľom. a ak má ešte aj dostatok vychádzok, tak mu nič nechýba. A je určite šťastnejší ako pes pustený na obrovskej záhrade, ktorý vídí svojho pána len keď musí prejsť cez dvor do práce a z práce domov.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Mackie » Štv 28.08.2008 8:19

Offtopic:
pigie píše:Ale potom som si povedala, kurnik, ja sa mam vyhybat, ked MOJ nic nerobi? Nech oni chodia po kanaloch.

:jop: isla som jednej tetke omylom "v ustrety" (viedol tadial chodnik, tak preco obchadzat), ona stala, a ked zistila, ze ideme rovno k nej, tak zacala na mna ziapat, ze ona naschval zastala, lebo jej pes vrci a ze ja idem rovno k nim
tak som jej len povedala, ze to nie je moj problem, moja vtedy nastastie o psa nejavila zaujem
inac moja skusenost - flegmos majitel, bezproblemovy mikropsik
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Nia » Štv 28.08.2008 8:26

darley: aby som nezabudla odpovedat na otazku...okrem vystav sa nevenujem s krpcom nicomu, ale samozrejme vie zakladne povely ktore su dolezite pre to, aby nebol hystericka bestia :heh: ...kedze rad skace a je cely pojaseny za takmto, tak som uvazovala aj nad agility, ale to mi bolo povedane, ze si mam vybrat, ze ci to alebo to...ja som velmi na seba pysna :hi: ze som dokazala z jeho povahy, o ktrorej hovori aj jeho meno, vychovat normalneho, niekedy trosku sibnuteho psa, ktory nejaci kedykolvek sa mu zachce.
znamy si kupili YT..malinkateho..udajne mini bez PP a som im hovorila, ze treba naucit psa zakladne povely a ony ze a to naco??? sak nie je velky..no a tak ja sa budem snazit niekomu toto vysvetlovat?? takemu cloveku, ktory nechape, ze preco moj pes ked ho zavolam dobehne a pri mne sedi dovtedy pokial nepoviem no utekaj?? smaozrejme aj krpcovi obcas prepne v bedni a ignoruje ma.
najviac sami paci ten nazor s tymi "bojovymi" a krvilacnymi psami ...sak aj moj pes ked k nemu pristupy decko, tak na neho od radosti skodi a rodic si mysli, ze ide utocit :heh: ..kolkokrat som to uz tak zazila a to ma moj pes 2,70kg a 30cm v kohutiku...
ako musim sa priznat, ze aj moj krpec obcas zastekne na takych vacsich psov, ja mu poviem nesmies a ked prideme blizsie tak vysvitne, ze on by sa s nim najradsej zahral
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod unicorn » Štv 28.08.2008 9:36

Nia píše:ako musim sa priznat, ze aj moj krpec obcas zastekne na takych vacsich psov, ja mu poviem nesmies a ked prideme blizsie tak vysvitne, ze on by sa s nim najradsej zahral

nechapem preco ludia okrikuju svojich psov, ked stekaju.(okrem pripadu, ze je to skoro rano, alebo neskoro v noci a nechcu rusit napriklad nocny klud na sidlisku). stekot je vlastne jediny sposob akym pes moze zvukom nieco vyjadrit. ale myslim, ze nikto z nas nie je taky profik, aby hned vedel co. odkial ste prisli na to, ze ked steka tak to hned musi znamenat nieco zle?
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod lara » Štv 28.08.2008 10:18

hehe, byvala som v byte, teraz byvam v dome, aktualne mam doma steniatko, takze sa snad mozem vyjadrit... vidim to tak, ze mat psa v dome je ... pohodlnejsie . vsetci vieme ako casto potrebuju stenata von- v dome mi staci otvorit dvere.. v byte by som musela zakazdym zliezat z tretieho poschodia alebo ho ucit na noviny.. treba uznat ze pes v dome znamena vacsi neporiadok a viac upratovania- a ked sa do toho date, tak steniatko berie prachovku, kuse metlu, nahana handru.. :lol: vtedy sa hodi ze ju mozem dat na dvor- v byte by som ju asi co ja viem zatvarala do inej izby? susedov ani nespominam, predsudky existuju- to ste uz rozoberali.....a takto by sa dalo pokracovat, takze dvor je dobra vec... ale ak sa majitel odhodla na to vsetko vyssie spomenute a chce sa psikovi seriozne venovat, tak je uz asi viac- menej jedno aky velky ten psik bude... ako tu uz bolo spomenute, viac ako velkost by som si vsimala povahu toho- ktoreho plemena :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod unicorn » Štv 28.08.2008 10:44

@lara: tema je, ktore velkeho plemeno je mozne chovat v byte. keby sme chceli porovnavat, tak mozme zalozit dalsiu temu, ze ci je vyhodnejsie chovat v byte, alebo v dome. ty vravis, ze v dome je pohodlnejsie. ja vravim, ze ludia co maju psa v byte tak ho naucia, aby vedel ako sa ma spravat, aby to dobre fungovalo.a ludia co maju psa v dome, sa len vkuse stazuju, ze im nici zahradu a ze im vyschyna trava, lebo ju ocikava a tak dalej... ... az to skonci nakoniec tym (lebo su taki pohodlni), ze pes je zavrety v koterci...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách