Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod saša and her dogs » Sob 05.01.2013 8:40

Ahoj,
Boxerovi tiez nevadi zivot v byte.Bude stasny ak sa bude vonku môcť vybláznit.Ja ho tiez chovám v byte,každodenne 2-3 hodinove prechadzky su samozrejmost :smile: Ked sa nudi kuse co moze (obcas aj co nemoze :lol: )Boxeri su citlivejsi na chlad(preto je vyhoda chovet ho v byte) :smile:
saša and her dogs
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod matonka91 » Pon 14.01.2013 15:20

Ahojte už to tu bolo spomenuté ale určite do bytu by som doporučila zlatého retríka. Sama bývam v byte a môj Boney si tam vie nájsť svoje miesto (a to nehovorím o tom že býva s druhým psím kamarátom). Je tu menší problém s chlpmi všade naokolo ale to aj s malými psíkmi. Každým pádom ale treba aby mal pravidelný pohyb :no:
matonka91
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod kiLLt » Štv 14.02.2013 23:18

Ahojte pridám aj ja nejaký ten postreh ja mám v byte Cane Corso ked idem do prace tak je u našich kde je striedavo vonku kde sa hrá s fenkou ktorú tam máme a potom vo vnútri kde sa vyvaluje na gauči s našimi :lol: Ked pridem domov ideme hned von kde sa vybeha,vyčuchá, prochu pocvičíme a hybaj ho domov kde ked prideme hned lahne a už aj chrní :) Večer ešte jedna krátka prechádzka a pekný den za nami.Je to totálny závislak ktorý potrebuje neustalu spoločnost v byte ho nieje extra cítit nevyštekáva a hlavne zbytočne nezavadza ked pride navšteva privita očuchá a ide si lahnut. Preto si myslím ked vačšieho psa do bytu tak cane corso je jedna z možností. :smile:
kiLLt
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59
Bydlisko: Nemšová

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod derpina » Uto 27.08.2013 10:05

Abby píše:ďakujem za odpovede. :aplause: A pigie ty si ma fakt potešila, lebo práve novofoundlanda by som chcela mať, alebo bernského salašníckeho. :) Momentáne máme doma zlatého retrievra fenku a tá nie je zas až taká veľká + má už 6 rokov a namiesto naháňania sa po vonku si radšej pospí na gauči. :heh: Takže jej už nejaké niekoľkohodinové prechádzky myslím netreba. Ale toho nového psíka by som tiež chcela len ako maznáka, žiadne športy by som s nim nerobila a chodila by som s nim na klasické psie prechádzky. Moji známi mali v byte landseera a pamätám si, ako na nich za chrbtom každý kydal, dokonca aj psíčkari, ako môžu mať takého obrovského psa v byte, fuj to boli reči... :pac:

Aj moj oco mal v byte novofoundlanda a všetko v pohode večinu času spal na gauči ale ale ked sa siel venčiť tak dosť dlho sa musel venčiť
derpina
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Partizánske

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 06.09.2013 7:31

Do bytu v pohode aj velké plemeno chrta, oni sú tak kludní, že sa vnútri menia na koberec :lol: Poprípade to aj človek zastelie do postele a keď po pol hoďke idete skontrolovať či ešte dýcha, tak sa tvári, že ho obťažujete :smile:
Občas sa mi skôr vidí, že kopa menších a hyperaktívnych plemien to má v byte nahnuté :ha:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod kellee » Str 11.09.2013 19:33

ja som nejake dva roky byvala v bytovke v jednoizbovom byte a vychovali sme tam kelpiu :lol: teraz mame barak s dvorom ako svet, ze clovek na koniec nevidi,ale psisko ani za nic von nebude. :lol:
no ked sme byvali v meste mali sme kadejakych kamaratov: argentinska doga, ridgeback, tervueren a dokonca aj SAO ale to bolo len stenuch a este aj farbiara
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod soraya » Pia 01.11.2013 10:08

Myslím, že v byte sa dá chovať takmer akékoľvek plemeno, pokiaľ je na to havo zvyknutý a sú tomu dobre prispôsobené podmienky. Ja len zosvojich skúseností určite chrt, my sme mali greyhounda, to večne vylihovalo na gauči, v kresle, v posteli, a bolo mu jedno, či sa tam tlačí ešte s niekým, alebo sám. Teraz mám už druhú vlčiačku v byte, tá prvá to neriešila,vyhovoval jej taký život, tá druhá si na to musela trochu zvykať, nakoľko som ju z KS brala ako 6 ročnú, a nepoznala to, chcela byť radšej vonku, ale behom mesiaca si zvykla, zistila, aké to má výhody, a už to berie úplne prirodzene, len je jej niekedy teplo.
A určite sú do bytu vhodné všetky krátkosrsté plemená, aj obrie, typu nemecká doga :smile:
soraya
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: cassovia

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Libuska » Pon 11.11.2013 19:14

Sesterka ma doma velkeho bradaca a my Flata :) :jop: :jop: V byte podla mna kazdy pes, ale kazdy potrebuje aj pohyb :jop: :jop:
Obrázok
Libuska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré n

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 15.12.2013 12:28

Niekedy to ani nieje o tom, ktorý pes je vyslovene vhodný/nevhodný do bytu, ale čo ešte je človek ochotný zniesť v súvislosti s pobytom psa vnútri :heh:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré n

Poslaťod Monii » Ned 15.12.2013 13:42

Ulfheiðr píše:Niekedy to ani nieje o tom, ktorý pes je vyslovene vhodný/nevhodný do bytu, ale čo ešte je človek ochotný zniesť v súvislosti s pobytom psa vnútri :heh:


Ulf :jop: Napísala si to presne.
Z každej strany človek počuje, že "Hentým šibe, majú v byte NO." "Tamtým šibe, majú v byte dvoch veľkých psov." A potom ja len zírám a neostáva mi nič iné ako spraviť toto :pac:
Ľudia majú predsudky, lepšie povedané odsudzujú tých, čo majú psa v byte. Ale lepšie pes v byte, ktorému sa človek denne venuje vonku dosť dlho a často, ako mať na záhrade psa, o ktorého nikto nezakopne.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré n

Poslaťod Ginna » Ned 15.12.2013 17:08

Nedaleko nas byva v byte bernardin, pred par rokmi zil aj v nasom bloku bernardin ale chudak mal problem s mocovym mechurom, casto sa pocikal a hrozne to pachlo :ua: Dalej pozname NO, boxerov, dogy nemecke, argentinske, RR, TR, LR, GR, staffordi, pitbully, dokonca som stretla pani co mala v byte newfoundlaka a GR
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré n

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 17.12.2013 11:09

Za seba by som do bytu akurát nepchala velké pastierske psi (kavkaz a kolektív). Ale to je len môj názor. To si musí každý za seba zodpovedať v rovine ja a konkrétny pes, čo je vhodné a čo nie.
Tých predsudkov na tému veľký pes v byte (velký rozumej nad kolená a viac) je stále kopa. A pritom, keď sa ludia rozutekajú do roboty, je jasné, akých veľkostí sú kriklúni za dverami :ha:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré n

Poslaťod kellee » Uto 17.12.2013 11:34

pamatam si pana, co si kupil SAO steniatko, ze strazit im barak, ale kedze tam este nebyvali tak psa mal u seba, bo sa bal ze im ho niekto otravi. ale vravel ze nemal s malym ziadne problemy, to stena bolo ovela kludnejsie ako moje a kamaratove dokopy. Ale vravel akurat ze zabera vela miesta :lol: videli sme sa ba cez vikendy a to bola sialena rychlost rastu.
a v tom dalsom suhlasim, ked som si doniesla krpca do bytu suseda sa stazovala ze mrnci ked nie sme doma. no pravda bola taka ze mrncalo len preto ze mu bolo treba ist cikat a bolo to zhruba pol hodku pred nasim prichodom. No ked si domovnicka doniesla domov mapslica to boli vsetci prekvapkani. pes stekal snad vkuse rano kym zliezli z bytu dole, zobudil cely barak, stekal ked sa nieco mihlo, stekal ked buchli dvere no otras

Ulfheiðr píše:Za seba by som do bytu akurát nepchala velké pastierske psi (kavkaz a kolektív). Ale to je len môj názor. To si musí každý za seba zodpovedať v rovine ja a konkrétny pes, čo je vhodné a čo nie.
Tých predsudkov na tému veľký pes v byte (velký rozumej nad kolená a viac) je stále kopa. A pritom, keď sa ludia rozutekajú do roboty, je jasné, akých veľkostí sú kriklúni za dverami :ha:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré n

Poslaťod MAGNUS » Str 12.02.2014 17:44

Tak my sme mali v RD (ale vo vnutri) krizenca kaukazaka a von nechcel ist ani za svet. Dokonca, ked prsalo, tak sa nechcel ist vonku ani vycikat. Uz som na nom videla, ze sa mu riadne da, tak som ho musela priam "vykopat" z dveri von. Jedina nevyhoda, boli jeho chlpy. Ale clovek si po rokoch zvikne, na kazdodenne vysavanie, umyvanie,... . A to pritom pol zivota strvavil strazenim objektu, cize bol cely cas vonku.
Teraz mame vo vnutri dobermana, irskeho setra a nemecku dogu. A je to tak, ako tu pisete. Ked sa clovek psovi venuje, pravidelne s nim chodi vonku a nie len na potrebu, tak do bytu snad patri kazde plemeno. Avsak, mali sme aliasskych malamutov a tych si myslim, je lepsie chovat vonku (koli teplu).
A je to samozrejme aj o tom mieste. Asi by som si do garzonky nezobrala ND, ktora sama o sebe zabera pol miestnosti. Aj ten pes potrebuje svoju oddychovu zonu, musi mat miesto na zranie, ....
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré n

Poslaťod Sashaaa » Pia 25.04.2014 21:07

My sme dostali retriverku, ktora sice bola z RD ale mavali ju dnu, takze aj u nas bola dnu a ostatne (rtw a x NO) von. Vzdy sme ju dali aspon na take tri hodiny von + kazdodenna prechadzka. Musim povedat ze nerada chodila von, len na potrebu a hned sa hrabala dnu, stekala, bola nestastna, ked prsalo ani sa neschovala, do budy sa bala ist. Skratka iba vonku by neprezila. Ked zomrela :au: kupili sme si labradora-nahrada aby mohol byt tiez dnu. No ten to tam neznasa. Najprv mu boli velmi teplo, teraz si uz ako tal zvykol ale furt vykukuje von, totizto prisli sme na to, ze chce byt von s ostatnymi a nechape preco je on dnu a oni von. Tak ho teraz bravame dnu aj s jeho laskou-vlciackou, len to musime dat von macky, lebo by bolo po nich :D
Takze je to podla mna iba o tom ako si psa naucite. Retriverka bola naucena na dnu-von byt nechcela
Labrador bol u chovatelky iba von, + nase dalsie psy su von takze chce byt s nimi, ale verim tomu ze keby sme byvalu v byte je stastny aj tam
Sashaaa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách