Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod hruska » Sob 12.05.2012 15:25

skor trapia seba :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod sabi23 » Štv 17.05.2012 7:59

ahojte :smile: neviem ci sa to sem bude zrovna hodit, alee doteraz s nami pes spaval vdome, ale rodicia trvali na tom ze sa musi naucit spavat vonku.. uz treti den je teda vonku, ale nechce si na to zvyknut... viem ze je to este kratka doba na to aby si zvykol, ale ze ci je dobre len tak zrazu ho dat von alebo nejak postupne ho ucit aby sa naucil spavat vonku? :smile:
sabi23
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Nitra

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod sabi23 » Štv 17.05.2012 8:20

a inak niekto tu spominal ze filu neodporuca do bytu :smile: ja mam filu, a stale by sa len vyvaloval na gauci alebo maznal... Sice byvame v dome, ale nevidim najmensi problem preco by ho niekto nemohol mat v byte, poznam ludi co maju 2 fily v byte a uplne v pohode :smile: len zakladom je podla mna naucit ho vychadzat, alebo aspon ignorovat susedov aby po nich nevystekoval :smile:
sabi23
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Nitra

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod starr » Štv 17.05.2012 11:02

sabi23 píše:ahojte :smile: neviem ci sa to sem bude zrovna hodit, alee doteraz s nami pes spaval vdome, ale rodicia trvali na tom ze sa musi naucit spavat vonku.. uz treti den je teda vonku, ale nechce si na to zvyknut... viem ze je to este kratka doba na to aby si zvykol, ale ze ci je dobre len tak zrazu ho dat von alebo nejak postupne ho ucit aby sa naucil spavat vonku? :smile:


Určite to bude lepšie postupne :-).
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod sabi23 » Štv 17.05.2012 11:39

ja som nad tym tiez rozmyslala :smile: a myslis, ze by bolo dobre napr. ze: 1 den bude spat vnutri, potom den vonku, potom vnutri, a dva dni vonku...a stale to tak postupne zvysovat?
ja som sa len bala, ze aby z toho potom nebol zmeteny raz tak, potom tak, preto sa pytam aj na ine nazory :smile:
sabi23
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Nitra

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod starr » Štv 17.05.2012 11:52

Ako neviem, či je to takto na striedačku najlepší nápad. Ja by som to robila skôr tak kontinuálne než na preskačku. Postupne by som predlžovala zo dňa na deň čas, kedy bude vonku na dvore so mnou, a potom postupne kedy bude vonku na dvore sám. Neviem, či ho máš teraz viac vnútri alebo viac vonku a neviem, či ho chceš mávať po novom vonku aj v noci alebo či v noci pôjde napr. do chodby? Či bude v noci na tom dvore voľne alebo v koterci? Proste ako to plánuješ, tak to sprav :-), ale tak postupne by som ho na to asi zvykala, pričom ak má byť v kotci, tak by som do toho kotca chodila s ním, sedávala by som tam s ním, hladkala ho, rozprávala sa tam s ním a tak, aby pochopil, že to nie je nejaké vyhnanstvo, ale miesto, kam chodíš aj Ty a kde môže byť aj s Tebou.

Nepoznám Tvojho psíka, neviem, ako znáša pobyt osamote, neviem, či nie je precitlivelý alebo či osamote nezavýja a tak ďalej, to vieš už najlepšie Ty a podľa toho postupuj :). Napr. moji sú zvyknutí byť od koterca cez dvor, cez chodbu až po posteľ, obývačku či klietku, raz sú tam, raz onam, rôzne to striedam, kde ich dám, tam sú, sú od mala zvyknutí, že sú hocikde a nikde im to nerobí problém, ale každý pes je iný.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod sabi23 » Štv 17.05.2012 12:13

no vzime byval stale vnutri, potom bol stale vonku a dnu chodieval len spavat :smile: vonku ked je tak je s nim skoro stale niekto :smile: potom by mal byvat vonku, ma svoju budu, ale nechce tam chodit, vliezt tam vlezie, ale nechce tam spavat, radcej si lahne niekde pri vchodove dvere alebo pod okno a tam na nas caka.. :smile:
pobyt osamote znasa tak, ze vydrzi, ale vnoci sa zvykne o druhej prebudit, vtedy place a bucha na dvere, potom znovu zaspi a obcas precitne a postazuje sa...
aj dnes si otvoril uz cez den dvere a hneed utekal do izby ku mne a uz bol v posteli :smile: viem ze to bude asi nadlhsie kym si zvykne, ale chcem to spravit tak, aby to bolo co najlepsie pre neho :smile: Max je strasne precitliveny, fakt staci ze odideme na 10 minut a ked prideme tak sa tesi ako male dieta, ale aj ked je dlho sam doma, ked nikto nie je doma, tak vydrzi :smile:
sabi23
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Nitra

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod 1eddik1 » Ned 22.07.2012 14:20

Prajem príjemný dobry den.
Chcel by som sa informovat , či by bolo možné chovat akita inu v bytovke mame 3 izbovy byt.
Neviem zdá sa mi , že akita inu je pre mna najvhodnejší typ. Chcem zakúpit feku. Majitel ziada s PP 1000eur . Je to dobrá cena ? Myslíte , ze akita sa nebude citit zle v byte ked s nou budem chodievat casto von ?
Prosím napíšte mi Váš nazor .
Dakujem za vsetky odpovede.
s pozdravom
Edo
1eddik1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 22.07.2012 17:38

Z môjho pohladu by som v tom nevidela žiaden problém, ja by som si akitu do bytu v pohode kúpila, len teda nejaké tie dvoj-troj hodinové prechádzky - určené na šport, výcvik... (mimo bežného venčenia) aspoň 5x do týždňa by boli samozrejmosťou.
Inak najlepšie urobíš keď sa o tom porozprávaš s luďmi o akitách v ich téme: viewtopic.php?f=80&t=302&start=5910
Cena, to záleží čo to je za psa a na čo ho ty chceš. Ako domáceho "mazlíčka" bez záujmu o výstavy, alebo pokračovanie v chove, by som za 1000 eur určite nekupovala, ale šla by som po lacnejšom šteňati "pet quality". Teda šteniatko čo nieje nejak extra exteriérovo výnimočné, chovatel s nim nemá žiadne velké plány a tak. V každom vrhu sa také aspoň jedno narodí a tam býva zväčša aj cena trochu iná.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod blueberry » Ned 22.07.2012 19:11

Máme na sídlisku jednu akitu v byte a ver mi, že vôbec nevyzerá nešťastne :no: Samozrejme, chodí vonku po lesoch a lúkach, ale v pohode zvláda aj mestské prostredie :yes: A v blokoch žijú aj oveľa väčšie psy ako akity a kým majú dostatok priestoru a času na vybláznenie niekde vonku, nič viac im k šťastiu nechýba :smile:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod MontyTheDog » Ned 22.07.2012 21:27

1eddik1, naši susedia majú strašne radi veľkých psov a mali doma aj Akitu, pes veľký ako medveď, ľudia ich odsudzovali, ale bolo to úplne v pohode, dobre sa oňho starali, spokojný pes to bol. Až sa raz stalo, že sa mu pokrútil žalúdok, operácia nepomohla, chudák zomrel :plac: Potom si po pár mesiacoch kúpili do bytu NO a tiež je to úplne v pohode.
Ak budeš so psom chodiť často von a zamestnávať ho, nebude to žiaden problém, keďže s tým nemajú problém ani naši susedia dôchodci :no:


Ja by som tiež chcela do bytu väčšieho psa, ale naši nedovolia, takí psi vraj do bytu nepatria a potrebujú mať (ako som už vravela) výbeh a stále behať dookola po dvore, na to treba rodinný dom. Oni by brali do bytu len malých psov, ako sú yorkovia a čivavy, ale mne to už lezie na nervy, malých psov proste neobľubujem a chcela by som väčšieho....ale k tomu asi dôjde až keď budem mať vlastný byt :ua: ako im to preboha vysvetliť? samozrejme psa by som chcela až o 1-2 roky, kedy by som si už poriadne zarábala, takže by som si ho živila ja sama...
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod 1eddik1 » Ned 22.07.2012 23:06

Ako ja už zarabam chodim do prace vsetko je v poriadku na ten prvy mesiac ked by som ho kupil by som si vzal aj dovolenku aby si na mna zvykol . Byvam v 3 izbovom byte len s maminou tak aj v pohode mal by aj vlastnu izbu :lol: :lol: ...
Len viete pytam sa z toho dovodu lebo nechcem aby psík trpel v byte ani nič podobne . A kedze nemam v plane s nim chodit na vystavy ani nič podobne tak asi zvazim kupu toho psika za 1000 eur je to asi prehnane . Neviete kto by nahodou predával šteniatka akita inu ? Bol by som Vám vdacny .
S tym vybehom a podobne ... chodim behavat dost casto aj cca na 4 az 5 km tak vybeh by mal nadmieru myslím.
Ohladom stravovania je to az take narocne ? Je pre neho potrebna nejaka extra strava (granulky a podobne) ??
Ako z casti mi to je jedno na psíka rozbijem kolko je potrebné :)
1eddik1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod mairi » Ned 22.07.2012 23:21

1eddik1 píše:Ako ja už zarabam chodim do prace vsetko je v poriadku na ten prvy mesiac ked by som ho kupil by som si vzal aj dovolenku aby si na mna zvykol . Byvam v 3 izbovom byte len s maminou tak aj v pohode mal by aj vlastnu izbu :lol: :lol: ...
Len viete pytam sa z toho dovodu lebo nechcem aby psík trpel v byte ani nič podobne . A kedze nemam v plane s nim chodit na vystavy ani nič podobne tak asi zvazim kupu toho psika za 1000 eur je to asi prehnane . Neviete kto by nahodou predával šteniatka akita inu ? Bol by som Vám vdacny .
S tym vybehom a podobne ... chodim behavat dost casto aj cca na 4 az 5 km tak vybeh by mal nadmieru myslím.
Ohladom stravovania je to az take narocne ? Je pre neho potrebna nejaka extra strava (granulky a podobne) ??
Ako z casti mi to je jedno na psíka rozbijem kolko je potrebné :)

paci sa mi tvoj pristup k vyberu psika, keby kazdy takto zodpovedne k tomu pristupoval :jop:
podla mna bude najlepsie ak sa pojdes poradit do temy akita, ta ti poradia aj chovatelske stanice psikov, aj na temu krmenie, aj ubytovanie :yes:
myslim ze dokazes zohnat dobre steniatko aj za menej penazi, ale ak planujes hlavne partaka na spolocny zivot a sport, dolezite su najma vysetrenia na DBK a DLK u rodicov, pripadne starych rodicov, v teme ti urcite poradia :ahoj:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod 1eddik1 » Ned 22.07.2012 23:45

Okey dakujem velmi pekne vsetkym za odpovede ! Ak si steniatko kupim hned Vam dam vediet ako to dopadlo !
Majte sa
1eddik1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod krista » Pon 23.07.2012 18:48

ešte by som sa opýtala aj tu ,ohladom cien viewtopic.php?f=30&t=4460&p=544458&hilit=akita#p544458
na tej strane sa spominaju aj akity :smile:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách