Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Abby » Str 27.08.2008 1:23

Ahojte, neviem, či tu už taká téma je, ale hľadala som a nenašla som, tak snáď som hľadala dobre. :) Osobne mám radšej väčšie plemená a keďže sa budem sťahovať z bytu do bytu, tak by som sa chcela opýtať, ktorý psík z tých väčších plemien je vhodný do bytu? Ja viem, že veľa veľkých psov je možné chovať aj v byte, ale predsa sú aj také, ktoré by podľa mňa v byte neboli šťastné, napr. malamut (možno sa mýlim). Tak teda dajte nejaké typy. :smile:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod MisheliQ » Str 27.08.2008 1:30

Myslím, že to záleží od toho ako veľmi sa mu môžeš a chceš venovať. Čo som sa ja stretla s veľkými plemenami chovanými v byte, tak to boli:
-nemecká doga
-doberman
-zlatý retriever
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod calwen » Str 27.08.2008 7:02

Ja nevidim problem v tom ze by velky pes nemohol byt v byte.Takmer akykolvek...ale do bytu urcite nie SAO, KAO, alabaj, akbash...
Inak u nas na sidlisku maju aj huskov, malamutov, GR, LR, kolie, cane corso, boxeri, NO.... (niektore psy su stastne a v kondicii, ine nie-zalezi ako sa im venuje majitel)
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod LUCIA_L » Str 27.08.2008 7:11

Videla som na sidlisku aj....
-rtw
-vlkodav
Mne osobne sa strasne paci nemecka doga,ale zase si ju neviem predstavit v malom byte :ua:
LUCIA_L
Nováčik
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Bratislava

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod calwen » Str 27.08.2008 7:13

Ja v tom problem nevidim, aj dogu tu mali v byte..a maju toho cane corso-co je obdobna velkostna kategoria...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Mackie » Str 27.08.2008 8:20

ja ti poradim takto
najprv si zisti, ktore plemeno by sa k tebe hodilo, na ktore by si si trufla, co by si so psom chcela robit, a az potom ber ako dalsie kriterium to, ci sa hodi do bytu
(napr. aj csv je v byte v pohode, poznam kopu NO, irskych setrov, aj malamuta a huskyho..
naopak mam informaciu, ze napr. bernakovi sa v byte nepaci.. ale podla mna je to vsetko o zvyku a aktivitach so psom))
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Baarbora » Str 27.08.2008 8:36

Mackie, viem o rodine, ktora ma doma v byte dokonca tri bernacky a ku povdivu su baby spokojne. Podla mna to vsetko zavisi od prisposobivosti majitela-pokial ma dost casu na psov... Druha vec su priestory- v jednoizbaku by sa rodina so velkym psom hodne mackala a velkym psom, resp. tym dlhostrstejsim moze vadit teplota v byte.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod pigie » Str 27.08.2008 8:50

Vsetko zalezi len od pristupu majitela. Ako sa psovi venuje a co za pozitky mu dopraje. Ja som svoju skusenost velkeho psa v byte zhrnula v tomto clanku http://www.newfoundland-sk.com/pivot/entry.php?id=115&w=13
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Abby » Str 27.08.2008 11:03

ďakujem za odpovede. :aplause: A pigie ty si ma fakt potešila, lebo práve novofoundlanda by som chcela mať, alebo bernského salašníckeho. :) Momentáne máme doma zlatého retrievra fenku a tá nie je zas až taká veľká + má už 6 rokov a namiesto naháňania sa po vonku si radšej pospí na gauči. :heh: Takže jej už nejaké niekoľkohodinové prechádzky myslím netreba. Ale toho nového psíka by som tiež chcela len ako maznáka, žiadne športy by som s nim nerobila a chodila by som s nim na klasické psie prechádzky. Moji známi mali v byte landseera a pamätám si, ako na nich za chrbtom každý kydal, dokonca aj psíčkari, ako môžu mať takého obrovského psa v byte, fuj to boli reči... :pac:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Silwuska » Str 27.08.2008 11:18

6 rocny GR je predsa v najlepsich rokoch...ako si prisla nato ze mu tie prechadzky netreba?? povedal ti to osobne?? :nwm: :nwm:

Ale inak si myslim ze do bytu v pohode vecsina velkych psov..
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Abby » Str 27.08.2008 11:22

Nie, nepovedal, ale vidím to na nej, proiste občas ju vonku musím vyslovene ťahať. Nevravím,l že s ňou nechodím na prechádzky. Každý deň k večeru ideme na hodinové venčenie. Samozrejme sú dni, keď chodíme na dlhšie výlety, ale som si istá, že každodenné 3-hodinové prechádzky jej nechýbajú...

Pigie, prečítala som si ten článok a ver mi, aj s retrievrom to u nás vyzerá dosť podobne, aj keď je oveľa menší ako ten tvoj psík. :)
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod calwen » Str 27.08.2008 11:23

...ak maju dostatok pohybu a vyzitia.
6 rocny golden mi teda nepride stary, urcite by som ho nejak neobmedzovala (moc)...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Abby » Str 27.08.2008 11:25

Dobre, zle som sa vyjadrila. Nemyslela som to tak, že je už stará, ale už proste nie je najmladšia a ja ju neobmedzujem. Myslím, že jej zabezpečujem toľko pohybu, koľko potrebuje.
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Offca » Str 27.08.2008 11:26

Rovnako je na tom moj 8-ročný argentínec...ono keby "radšej dával prednosť gauču", bola by som spokojná. No ten odmieta vonkuk chodiť dalej ako okolo domu! Sám sa prieči a ťahá sa domov.
Nuže a preto som si zaobstarala, tiež do bytu, už druhé hovjadko, fenku Beaucerona.

A toť nedaleko odomna majú v byte dvoch vlkodavov, tiež som sa stretla s RR v byte, Briardom, a... aatd aatd, zbytočné pokračovať, ved na tom nič nie je.
Akurát dávam za pravdu, že ruské plemená si v bytoch nedokážem predstaviť :oo:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod unicorn » Str 27.08.2008 11:37

tiez sa divim ludom co odsudzuju ostatnych, ked maju velke plemeno v byte. najme ked o tom plemene nic nevedia. mnoho psov v byte sa ma ovela lepsie ako ked preziju cely zivot na dvore bez kontaktu a bez zmysluplnych aktivit. napriklad pri GR som sa docital, ze aj ked ich clovek chce mat na dvore, tak urcite nie zavrete niekde vo voliere a mali by mat volny pristup do domu,pretoze su to velmi spolocenske a kontaktne psy. alebo si radsej kupit psov 2, nech sa maju s kym vyhrat.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Ďalší

Späť na Všeobecne o plemenách