Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Amaguk » Str 27.08.2008 12:40

poznam cloveka, ktory ma doma dvoch barzojov
v okoli mame: argentiny, RR, dogy, leonbergera, akity...
NO, GR, LR, SH, :hi: rtw, vyzla a pod. ani nepocitam . su to v sucasnosti bezne bytove psi, ktore ja osobne nepovazujem za velke :no:

no myslim, ze predsa len je par plemien, ktore by som do bytu neodporucala: velke pastierske strazne psy, moskovaka, ruskeho teriera, filu...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Abby » Str 27.08.2008 12:42

Unicorn, ja si tiež neviem predstaviť, že by moja Abbynka mala byť vyvretá niekde na dvore. Je síce pravda, že je hrozne rozmaznaná a spať na zemi je už pod jej úroveň :heh: aale aj tak by som si to nevedela predstaviť, že by bola niekde vonku bez menej častého kontaktu s nami.
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod unicorn » Str 27.08.2008 12:48

@abby: tak mojho tiez doma kazdy rozmaznava, ja sa snazim razit taku strednu zlatu cestu. poslusnost aj rozmaznavanie, ale najprv musi byt poslusny, aby mohol byt rozmaznavany. co sa tyka spania, tak vecsinou spi na takych miestach, kde perfektne zavadzia a musime ho prekracovat :lol: v noci sem tam pride ku mne lahne si k noham a po par minutach zasa odide. rano, ked uz chce aby som vstal a siel s nim von, tak si lahne vedla mna po dlzke a hlavu si polozi na, alebo pod moju ruku.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Abby » Str 27.08.2008 12:53

Abby má tiež talent ľahnúť si len tam, kde bude každému zavadziať. :lol: A asi najotravnejšie je, keď ma uprostred noci príde zobudiť, lebo chce škrabkať bruško. :heh:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod lusy » Str 27.08.2008 13:23

a ja mam velkeho bradaca v byte. nik ho tu nespomenul, tak som teda musela ja. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Leila Tobrok » Str 27.08.2008 18:07

ahoj, ja osobne tiež brávam svoje čsv do bytu a je v pohode, na noc, na týždeň, kedy ako. celý čas spí. ideme ráno na 20min, okolo večera na cca 2 hodinky a pred spaním na 20minútovku. ak náhodou vidím, že potrebuje ísť von, tak ideme na 5 minút na takú "cikaciu" okoloblokovku. najhoršie je to s kŕmením, nakoľko žerie surové mäso a celý je potom krvavý a nie len on ale aj dlážky a tak...
myslím, že každé plemeno sa dá odchovať aj v byte, ale je to určite náročnejšie. byt je väčší ako ktorýkoľvek koterec a keď má pes svojho pánička a dosť pohybu a aktivít, nie je o čom. poznám ľudí, ktorí sporadicky odmietajú psov v bytoch vôbec, ale aj takých čo majú doma argentínu (v garsónke), dogu (v 2+1), labradorov, malamuta a tak.
záleží, či ti nevadia chlpy všade (doslova - jedlo, oblečenie,...), psí "smrad" po ktorom cítiť celý byt, labky,... inak je nažívanie v byte poho. až na to ničenie v šteňacom veku a keď je pes osamotený - to neprajem nikomu :no:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod pigie » Str 27.08.2008 18:21

Amaguk - velkych ciernych ruskych terierov mame na sidlisku dvoch, nestradaju. Pastierske psy si ani ja neviem moc dobre predstavit v byte. Dokonca ani cuvaca - co som videla ja jedneho, vyzeral naozaj biedne, bez zivota - ale je vysoko pravdepodobne, ze to bolo panom... :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Amaguk » Str 27.08.2008 19:00

poznam aj cuvaca zijuceho na sidlisku, a tiez sa nezda, ze strada (vieme, ze ake su psi velmi prosposobive tvory), ale toto plemeno by som ja osobne ludom ako vhodne do do bytovky neodporucala
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod pigie » Str 27.08.2008 19:18

Tak ja neodporucam ziadne velke plemeno do bytovky :lol: Ja si len myslim, ze pokial je schopny clovek obetovat dost, tak je uplne jedno, s cim v tom byte zije. Len nesmie cakat, ze sa pes prisposobi jemu, skor to, ze on sa bude musiet prisposobit psovi...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Amaguk » Str 27.08.2008 19:29

to je pravda, ze vela zavisi od majitela
ale aj tak su myslim, ze su velke plemena, ktore su do bytu vhodne viac a ktore menej - a to su podla mna prave tie plemena vyslachtene na samostatne strazenie relativne velkeho teritoria - tieto do bytu ee
ale napr. taku dogu by som do bytovky ludom v pohode odporucila :no:

ale prisne logicky vzato, vhodnost psa do bytu sa odvija nielen od velkosti ale aj do povahy plemena
ako tak pozorujem to mnozstvo zneurotizovanych westakov a jorkacov, tak si trufam si povedat, ze ani niektore male plemena nie su tak uplne vhodne do bytu, ak si ich majitelia zadovazia len ako domacich "mazlickov" (citaj: jo-jo na flexine, za "vznikom" ktoreho je rozmyslanie typu: sak je to maly pes, ten nepotrebuje specialne zamestnanie, o vycviku ani nehovoriac :ach: )
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod pigie » Str 27.08.2008 19:31

Hovoris mi z duseeeee. Ja by som si tiez radsej vzala do bytu dogu, nez hyperaktivneho, ustekaneho, neurotickeho maleho psa :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Nia » Str 27.08.2008 19:41

Amaguk píše:to je pravda, ze vela zavisi od majitela
ale aj tak su myslim, ze su velke plemena, ktore su do bytu vhodne viac a ktore menej - a to su podla mna prave tie plemena vyslachtene na samostatne strazenie relativne velkeho teritoria - tieto do bytu ee
ale napr. taku dogu by som do bytovky ludom v pohode odporucila :no:

ale prisne logicky vzato, vhodnost psa do bytu sa odvija nielen od velkosti ale aj do povahy plemena
ako tak pozorujem to mnozstvo zneurotizovanych westakov a jorkacov, tak si trufam si povedat, ze ani niektore male plemena nie su tak uplne vhodne do bytu, ak si ich majitelia zadovazia len ako domacich "mazlickov" (citaj: jo-jo na flexine, za "vznikom" ktoreho je rozmyslanie typu: sak je to maly pes, ten nepotrebuje specialne zamestnanie, o vycviku ani nehovoriac :ach: )

prosim, nehadzte vsetkych majitelov malych plemien do jedneho vreca, lebo potom sa citim ako niekto, kto svojmu psovi nevenuje vsetok svoj volny cas...tie psy maju take povahy, to je pravda...terier je taky..temperamentny a ustekany, ale ked mu majitel venuje svoj cas a nebere ho len na čičíkanie tak su to velmi dobre psy...vidim to na krpcovi...sice nebyvame v byte, ale nesteka len tak, ze sa mu zachce a steka..vzdy je dovod a to aj vtedy tak steka, ze jemnejsie a ked si ho nikto nevsima, tak zacne viac.....ale ja si mozem robit co chcem..zle meno malym plemenam robia ludia, ktory im nevenuju tolko casu ako ja.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Amaguk » Str 27.08.2008 19:43

neviem, preco sa tak citis :nwm:
ved je jasne napisane, o akych ludoch je rec, myslim, ze je to dostatocne zrozumitelne povedane, kde je problem, a teda nikto ta do jedneho vreca s nikym nehadze :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Nia » Str 27.08.2008 19:46

ja viem..aj som to pochopila...ale potom ma to tak zamrzi, ze je taky vseobecny nazor na malych psov...su ustekani, ale su aj zvladnutelni...
ale k teme...ja osobne som videla aj 2 nemecke dogy v 2 izbovom byte a byval tam, s nimi stredny pudel
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Amaguk » Str 27.08.2008 19:50

sa ti nedivim, ze ta to mrzi
ono je to tym, ze tych malych je naozaj v sucasnosti strasne vela, ved vieme preco... no a najviac, zial, vidno (teda pocut) prave tych neurotikov, hoci ani nemusia byt vo vacsine :ua:
U nas je ten pomer tak 2/3 normalnych: 1/3 hysterikov

a dokonale u nich tu plati rovnica, ze aky pan taky pes - zhysterizovani majitelia maju neurotickych psov. Do Tesaka, ked bol stena, jedna takato majitelka nervaka psa dokoca kopla :hmm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách