Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod pigie » Str 08.02.2012 16:06

No, tak to sme sa tu vhodne bavili o :kak: v dome. Ja mam dnes take pred dverami, aj na schodoch. A tie si upratujeme sami - teda vlastne len ja, kedze z nasich dvoch bytov sa staram o nasu cast schodiska len ja. A zjavne ten, koho pes to spravil si to nemieni upratat. Som taka na :kak: , ze tie :kak: pozbieram a niekomu pojdem natriet na dvere! :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Miu » Str 08.02.2012 16:38

pigie píše:No, tak to sme sa tu vhodne bavili o :kak: v dome. Ja mam dnes take pred dverami, aj na schodoch. A tie si upratujeme sami - teda vlastne len ja, kedze z nasich dvoch bytov sa staram o nasu cast schodiska len ja. A zjavne ten, koho pes to spravil si to nemieni upratat. Som taka na :kak: , ze tie :kak: pozbieram a niekomu pojdem natriet na dvere! :hmm:

aj mne sa to stalo, ale samozrejme mám veľmi milú a nevýbušnú povahu takže som zaklopala na dvere každému majiteľovi psa v bloku so slovami "Prosím vás, chcem sa opýtať, to váš pes mi nasral rovno pred dvere?" nakoniec sa našiel vinník s výhovorkou "ale teraz je zima a jemu veľmi trebalo, nemala som pri sebe sáčky, prepáčte" :aaa:
Miu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod pigie » Str 08.02.2012 16:43

Tak to by som bohuzial nerozdychala aj tak, ani s tym prepacte :hmm: Ved ok, neboli vrecka, tak ale vratim sa, ked rychlo pes dokona vonku co zacal a upracem!
Tu mozu byt vinnici maximalne dvaja a myslim, ze len jeden je vhodny adept. Ja tam ist nemozem, lebo by som asi vybuchla, takze cakam na priatela a poslem to riesit jeho. Myslim, ze aj tusim, co sa stalo. Proste sli so psom decka... A tie sa nepriznaju a budu sa tvarit, ze to im sa nestalo... Tipujem to tak na 99%, inak si myslim, ze by to zmizlo velmi skoro, keby sa take stalo niektoremu dospelemu...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod mint_blossom » Str 08.02.2012 16:46

pigie, tak sa na oplatku vy :kak: pred dvere vy im :lol:
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod pigie » Str 08.02.2012 16:57

:lol: Tak to by som nedokazala :lol: Ale pozbierat to a nechat im to v igelitke pred dverami v pohode. Musim to este predychat, dufam, ze priatel pride skor, ako sa to rozhodnem ist riesit ja. A hneva ma to aj preto, ze to je na mojom poschodi, takze to vypada, ze si ulavil moj pes, kedze velkostne by to aj sedelo... :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Margita » Str 08.02.2012 17:42

vdaka ti pane boze a vsetci svati za mojich susedov :lol: ani si len neviem predstavit,ze pes by sa mi :kak: v spolocbych priestoroch a ja to tam necham,preboha... stalo sa okolo Silvestra ze sa vycikal na schodoch lebo sa vonku zlakol,tak som zaniesla psa domov,vzala handru vedro s vodou a bolo,take jednoduche :smile: ja byvam v 8poschodovej bytovke na kazdom poschodi 4 byty a mame tu 2psy :smile: jeden je Rody a potom maly bradac Andy ale ten byva na druhej strane a toho ani nestretavame,
Offca,Ulf,Calwen ved dojdite byvat sem :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod pigie » Str 08.02.2012 17:56

Ved prave... O nic nejde, ja som sla totiz von so psom a vsimla som si to a hovorim, no co uz, stane sa... Snad to pridu upratat. No, ale ked som sa skoro po hodine a pol vratila a ono to tam tronilo, tak do mna neskutocny hnev vosiel, hlavne ked viem ako ludia, co psi nemaju tu proti nim blabocu a to nemaju ani dovod, bo doteraz nik nestekal ani neocikaval spolocne priestory ci nieco podobne... Nuz, ale kym dosiel priatel domov, vacsina bola odstranena, zostali 2 bobky ako pozostatky pri mojich dverach jeden a nizsie na schodoch druhy - predpokladam bolo upratovane rychlo rychlo, aby nas nikto nevidel - tak uz tie dva sme spratali aj my, kedze viem co tu bolo predtym a ze riadna kopa. Takze to v podstate este dobre dopadlo a uz som kludna :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Margita » Str 08.02.2012 18:04

pigie,aj ty dojdi :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 09.02.2012 15:12

Inak tie veci čo som popisovala sa všetky nestali mne. To by vedela tuná rozprávať Char+Alyosha, s dvoma veľkými chlpáčmi vo vchode, kde neznášajú psov :plac: :ach:
Ja mám veľmi milých susedov, to nevravím. Ale to upratovanie, no, som naučená, že si mám po sebe upratovať, tak to proste robím, lebo viem, že koľko z tej špiny reálne dovlečiem vo vibramoch, v bicykli a podobne, takže tak. Nedalo by mi to nechať to tam. Však vidím, čo po mne ostane. A u nás na poschodí je naproti jednoizbák, kde sa striedajú nájomníci a tí sa paušálne tvária, že sa ich nič vo chode netýka, takže to tiež neriešim (ak naše poschodie za tých 7 rokov upratali od naproti z bytu 2x tak to je veľa).
Upratovačka občas zahaluzí, ale to je taká typcká slepica kodkodákavá, takže v podstate to enriešim, i keď to neteší. Akurát teraz nechodím upratovať, tú sol, to pekne nechám na ňu - čo si nasolila, to si uprace, skutočne nemienim sa toho chytať. :hmm:
Ale hej, keby som bývala v bytovke ako moja teta, kde je 11 poschodí po 5 bytov, tak na to prdím tiež, pokiaĺ by tam nezostal fakt nejaký brutál po mne.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Faya » Uto 13.03.2012 17:41

Keď si vezmem že tu odzneli "bežné" plemená ktoré sa teraz fakt bežne chovajú v byte - i v malom - tak si dovolím poznamenať, lebo ste to tu spomenuli. U nás na sídlisku má jedna baba s partnerom tuším v 3-izbovom byte práve spomínaného alabaja. Na moje počudovanie, pes je ostrý, stále na vodítku ale ináč je v pohode. Tiež som si myslela že "veľký berňák" nie je do malé ho bytu, ale pravdou je, že je v byte šťastný...dokonca by som povedala že i v "teplom" byte bude spokojný ak ma prístup na chladnejšie miesto a má vodu, prípadne "jazierko" pre seba ak je v rodinnom dome :heh:
A čo sa týka malých psov, lebo to tu odznelo tiež. Nie je hysterický pes, ale majiteľ...a bohužiaľ sa mi to stále len potvrdzuje :ua: že pes sa chce privítať a panička šklbe za vodítko, zdvíha psa do výšky, jačí :pac: vylezie na lavičku a na pol sídliska vrieska ako zmyslov zbavená...
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Benny » Pia 20.04.2012 10:32

My mame v byte Bernskeho salasnickeho psa a myslim si ze je to najstastnejsi pes na svete:-) Ide len o to prisposobit sa a vytvorit psikovy take podmienky pre zivot aby bol stastny a spokojny. Max je najstastnejsi ked moze byt pri nas. Kamkolvek sa pohnem tak ide za mnou, ked si ho chvilu nevsimam tak si vynuti moju pozornost, potrebuje neustaly kontakt s nami. Zimu Maxik prezil uplne v pohode, staci menej kurit. A v kuchyni sme mu nechavali stale pootvorene okno, ale on aj tak bol stale s nami v izbe. Uvidime ako prezije leto. A na kazdodenne upratovanie, zametanie a umyvanie podlahy niekedy aj 2 x denne sme si uz zvykli. Vecne mokre ponozky od mlacok sposobenych odkvapkavajucou vodou od jeho papulky po napiti sa som vyriesil kupou papuc s gumenou podrazkou :-D A odkedy sme kupili na vycesavanie podsady furminator tak nam ani po byte nelietaju chumace chlpov. A na jeho oblubeny zvyk odnasat si v papulke granule mimo misku a trusit vsade kam sa pohne staci mat poruke metlu a pozametat odrobinky a zas je cisto. A vzdy po venceni ho supnem do vane a osprchujem mu packy, ved aj clovek si umyva ruky ked dojde z vonku :-D A Max pekne stoji a sam nastavuje jednu packu za druhou. No a pre pripad ze ho uz neudvihnem, mame nachystany lavorik na vodu kam si bude packy namacat pred tym nez mu ich vysuchame uterakom dosucha a do cista:-) Co sa tyka susedskych vtahov, tak nastastie mame na chodbe susedov ktory sice psika nemaju ale maju psov radi a vzdy sa s Maxom pekne zvytaju ked sa stretneme. No a ked niesme zrovna doma a sme v praci tak aby sa nenudil tak ma na hranie svoju super kamosku, nasho druheho psika - fenku, yorkshirku Daisinku :-)
Benny
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava - Stare Mesto/Lamac

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod MontyTheDog » Štv 10.05.2012 19:29

Ja som chcela väčšieho psa do bytu, ale doma mi to nedovolili, vraj to je týranie a trápenie preňho... Pes vraj potrebuje výbeh.
Ale ja v tom žiadny problém nevidím, ak sa so psom bude chodiť často von, byt problém nebude..
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 11.05.2012 7:02

Uhm a on by v tom výbehu, sám pochopitelne, sa plnohodnotne vyžil :pac: . Zrovna včera som mala takú debatu s jednym dedkom. A vravím mu, jasné a viete čo by robil na tom dvore?? Ležal! rovnako ako v byte :heh:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Benny » Pia 11.05.2012 10:11

A su plemena ktore priam potrebuju mat svojho cloveka vo svojej blizkosti. Ako napriklad Bernak. Aj keby mal akokolvek velky dvor tak on bude vzdy 1-2 metre odomna a bude ma sledovat pri vsetkom co robim. Pes potrebuje pohyb, potrebuje prechadzky a aktivity pri ktorych sa vybeha, a je mu jedno kde sa potom vyspi, ci na trave na dvore alebo doma v pelechu ci posteli.
Benny
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava - Stare Mesto/Lamac

Re: Ktoré z väčších plemien je možné chovať v byte a ktoré nie?

Poslaťod Offca » Pia 11.05.2012 11:35

MontyTheDog píše:Pes vraj potrebuje výbeh.

Anoo, pes potrebuje výbeh. Ale to sa nerovná pozemok k dispozicii v mylnej predstave, že pes bude SÁM dokolečka behať, až sa vybehá :lol: Je to jedno, či byt alebo záhrada.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách