Switch to full style
Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena
Odoslať odpoveď

Re: Nedostupné plemená v SR

Pia 03.11.2017 16:04

Shel-chan píše:
Margita píše:hej jeden je tak spicoid a druhy ovciak,

hej, super rozdiel, až na to, že obidva sú špicoidy a zároveň sú obidva ovčiaky :pac: FCI podskupina sa volá "severské pastierske špice". zahanali soby.

Laponka, o lapinporokoirach som sa na výstave bavila s nemeckou chovateľkou, to je asi najbližšie k nám, čo ich momentálne chovajú. (cvičila s ňou OB :angel: perfektní boli)
A odkiaľ ju máte? Z akej chovky? Štátu?


Ak je reč o pani Witibschlager-ovej, tak ta je z Rakúska.

Re: Nedostupné plemená v SR

Pia 03.11.2017 18:26

nie som si istá. ale skôr ma zaujíma, odkiaľ máš ty psa?

Re: Nedostupné plemená v SR

Sob 04.11.2017 0:22

Shel-chan píše:nie som si istá. ale skôr ma zaujíma, odkiaľ máš ty psa?


práve od tiaľ, z rakúska, názov chovky musím pozrieť, lebo je myslím vo fínštine a neodvážim sa ho ani vysloviť ani napísať s pamäti.

Re: Nedostupné plemená v SR

Sob 04.11.2017 0:49

aha tak :heh:
a ako ste sa k takému šteniatku dostali, darom? teda ak to nie je tajomstvo :hi:

Re: Nedostupné plemená v SR

Sob 04.11.2017 12:42

Shel-chan píše:aha tak :heh:
a ako ste sa k takému šteniatku dostali, darom? teda ak to nie je tajomstvo :hi:


No v podstate to nebol dar, vedeli sme co si berieme a chovatelka tiez nerozdava steniatka len tak na verim boha, bol to trosku zdlhavy proces, len co sa tyka penazi nam to zacvakali pribuzny ako darcek pod stromcek :jupi:

Re: Nedostupné plemená v SR

Sob 04.11.2017 13:02

A prečo práve toto plemeno?

Re: Nedostupné plemená v SR

Ned 05.11.2017 21:32

môj polovičiak importoval toto čudo.. predchádzali tomu mesiace odmietania, ale nakoniec sa mu to podarilo:
1. nórsky lundehund v SR - Frido (Tinka's Fritjof)
Obrázok

Re: Nedostupné plemená v SR

Ned 05.11.2017 22:44

To je najrozkošnejšie šteniatko aké som kedy videla :smile: vždy slintám, keď pridáš fotku na fb. Tie pacičky :hi:

Re: Nedostupné plemená v SR

Pon 06.11.2017 7:26

Jeee :aaa:
Odkiaľ?

Re: Nedostupné plemená v SR

Pon 06.11.2017 7:43

jehoo :love:

ja sledujem na instagrame tohto fesiho https://www.instagram.com/solan_the_lundehund/

Re: Nedostupné plemená v SR

Pon 06.11.2017 9:04

to je najkrajsi psik :aaa:

Re: Nedostupné plemená v SR

Pon 06.11.2017 19:25

z Nórska.. ale poviem vám, tortúra dostať odtiaľ šteňa.. ja som mala vyhliadnutú chovku v NL, písala som s chovateľkou, veľmi sa mi páčil jej chov aj psíky, ale teda čakačka na šteňa 1,5 roka.. a keďže na rade s výberom psíka bol Maťo, ktorý nechcel tak dlho čakať, viac som sa do toho nemontovala.. on opakovane oslovoval rôznych chovateľov v Nórsku, čo mali šteniatka, či nemajú voľné, ale okrem toho, že Nóri nás považujú za krajinu množiteľov (puppy mills), tak veľa z nich nechce pustiť šteňatá z Nórska, lebo chcú udržať plemeno. A Maťovi sa pošťastilo natrafiť na chovateľku, ktorá to neberie tak ortodoxne - primárne sa venuje mushingu a chovu grónskych psov a lundíkov má dlhé roky len ako spoločníkov a občas urobí vrh.. no keďže majú málopočetné vrhy, sučku do partie sa nám nepodarilo dostať, tak sme pristúpili na psíka (sučka už bola rezervovaná).. no a Maťo ešte pobavil ju aj chlapa, čo si bral Fridovu sestru tým, že chce robiť s Fridom záchranárinu, ak sa bude dať :lol:
No a vybavovačky, povolenia, výnimky a potvrdenia - to je ďalšia vec pri importe 2 mesačného šteňaťa.. ale podarilo sa, prcek sa oťukáva, myslím, že z neho bude suverén.. zatiaľ bojujeme s učením cikania a kakania vonku a s aktivitou - je to malá tryskomyš

Re: Nedostupné plemená v SR

Pon 06.11.2017 19:40

kolko to cele kostovalo? :lol:

Re: Nedostupné plemená v SR

Pon 06.11.2017 19:43

Jednu obličku? :ha: Lucik, strašne dúfam, že vás vymáknem na nejakej akcii, nech ho môžem vypusinkovať. My plánujeme šteniatko na jar ( nie lundehunda :heh: ) tak budeme po sto rokoch vymetať psíčkarské akcie :heh:

Re: Nedostupné plemená v SR

Pon 06.11.2017 20:16

veľa.. Nórsky lundehund klub má stanovenú pevnú cenu 14000 NOK, tú dodržujú aj Nóri a aj iné krajiny.. + letenka a vybavovačky okolo.
Zuzi, veď jazdíš NMnV-TT, máš nás po ceste, ak pôjdeš niekedy autom, tak sa zastav :smile:
Odoslať odpoveď