Svorkové a nesvorkové plemená

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod Silwuska » Uto 17.01.2012 13:17

A co peso ako je moj Macko? Ma rad svoju rodinu, iba svoju rodinu a jej velmi blizkych, cudzich ludi uplne ignoruje...uplne myslim uplne, ked ho hladkate, tvari sa ze sa to nedeje, ze je to len zly sen :lol: ...cize svoju ludsku svorku ano, s nej najviac ano panicku...teraz, psiu svorku neznasa, nema rad cudzych psov, nemusi nejako extra ani svojho "maleho brata" montyho, cize nevyhladava jeho spolocnost, ale ak sa nieco zomele tak si stopro stoji za nim, len prste nema rad svorku psov v ktorej by sa mal motat, to znamena ze psov vo vseobecnosti nie...ALE ak sme vonku zo svorkou psov tak nejak automaticky pre Macom ma kazdy respekt, nerypu donho, neskacu donho, ale strasne radi ho pozoruju co robi, hlavne stence, chodia za nim,ale iba z dialky, a sleduju ho, ale aj dospele psi ho radi "nasleduju" a maloktory si dovoli donho rypat...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod Silvuch » Uto 17.01.2012 13:41

tvoj maco je dominantny jedinec. to z neho bolo citit na dialku, hned som vedela, ze sa s Barym pochyti... on je rad ked ma okolo seba prazdny okruh = svoj priestor... Svorkove plemena potrebuju druhych, by si nevedeli rady sami, ale maco je samotar.. Proste maco..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod Silwuska » Uto 17.01.2012 13:57

Hej ale je mi prave zvlastne to ze vacsinou hodne zaujme psiska naokolo...ze z akeho dovodu ked na jednej strane maju pred nim respekt...

(s Bariskom to zas bolo take, ono mnozstvo psov, nezname prostredie, nemoznost sa slobodne rozhodnut ci sa spolu kontaktovat chcu alebo nechcu...vtedy je najlepsie ich proste k sebe nepustat a hotovo, ak by ste prisli do krupej napr. a ide sa do parku, tak by som davala 10 minut tomu nez by mohli okolo seba normalne navolno chodit, ono maco nevyhladavy bitky, bariak tiez nevyzera ako rypak, takze verim ze by boli uplne v pohode, proste nevsimacka...)
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod haff » Pon 23.12.2013 14:32

Amaguk píše:neviem celkom , na zaklade coho to tvrdis (teda okrem zatazenosti na tieto plemena, takze su pre teba vo vsetkom tie naj :no: )
CsV ani saarlos predsa nikdy v ziadnej povodnej svorke nezili ani nepracovali :no: takze si nemyslim si, ze prave oni su typickym prikladom svorkoveho plemena, a imho ani ich spravanie tomu prilis nenasvedcuje (opatrnost voci inym psom, prejavy rivality a pod.)


CsV je svorkový pes a nielen preto že má najvadší % podiel krvi s vlka voči iným plemenám.a to že nepracoval vo svorke je tiež tvoja nevedomosť : pracoval , jeho prvotné využitie bolo na hraniciach konkrétne u signálnych stien kde zasadne boli v dvojiciach a ver tomu že to boli zohraté dvojky priam postrach "kopečkarov "
a ja íh nechovám len so mal tú česť pracovať s nimi :ahoj:
ja si osobne myslím že všetky salašnícke, preto že žijú v najvadšej svorke , s ovcami aj 200 ks :yes:
haff
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 03.01.2014 10:38

Ono to asi bude skôr na otázku, čo to je tá svorka, žejo. Lebo v hocijakej forme svorky, či už je to 50 par-force duričov, alebo dvojka vojak + pes, tak vo svorke funguje snáď každé plemeno. :smile:

Ak by sa to malo brať prísne ako spolužitie, fungovanie a spolupráca pes so psom v rámci skupiny psov viac či menej riadenej človekom, tak si myslím každý kto o plemenách niečo vie, si dokáže zodpovedať ktoré sú to. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod wer » Pia 03.01.2014 10:57

:D to by tu predsa nemusela byt ziadna tema - ved kto vie, vie... ;)

Odoslané z GT-I8190N pomocou Tapatalku
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 03.01.2014 11:23

Prečo nemusela. Myslím že to je velmi zaujímavá téma, v akej forme svorky ten ktorý pes dokáže fungovať a čo to pre človeka a spolužitie s daným psom znamená. Priam pomerne kľúčová téma.

Len mi príde také komické to doťahovanie ktorý pes je aký, keď sa v podstate miešajú hrušky s jablkami najmä keď každý hovorí o inej forme svorky. A sa tu doťahujú ľudia čo o plemenách to "niečo" vedia. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod Exor » Str 12.02.2014 18:46

Od začiatku som hovoril o všestkych pohľadoch na ponímanie svorky. Po čase ale už máme aj fotomateriál, tak pridám:

Obrázok

Obrázok
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod MAGNUS » Pia 28.02.2014 8:33

Mame irskeho setra a ten v ziadnom pripade nikdy nevyhladaval spolocnost ineho psa. Raz k nam prisla na dvor cudzia sliepka. Zrazu seter otocil a zacal krasne spolupracovat s nasim druhym psom (krizenec kaukazaka). Seter krasne sliepku nadhanal a krizenec ju odchytil. Takze v sukromi samotar, pri praci jenoznacne spolupracoval vo svorke. Mali sme malamutov. Ti su aj pri praci aj pri kazdodennom zivote svorkovi psy (mali sme dvoch a tak to aj z tohoto pohladu opisujem). Mame ND a dobermana. Doberman pri praci samostatny, v domacnosti stale vyhladava spolocnost druheho psa.
Tazko radit psy medzi svorkove a nesvorkove. Ono dost zalezi aj na stymuloch, ktore dany pes ma od malicka. Ked budete malamuta od malicka vychovavat samostatne bez druheho psa, tazko v dospelosti z neho urobite psa pracujuceho v svorke a aj "svorkovo" rozmyslajuceho.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod Silvuch » Pia 12.09.2014 0:46

nejde o výnimky. Ide o všeobecno.. Ja napriklad vidim veeelky rozdiel v alaskanovi a v borderke, co sa tyka svorkovitosti..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o plemenách