Svorkové a nesvorkové plemená

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod Amaguk » Pon 21.09.2009 13:35

Leiluska píše:definuj žitie vo svorke... podľa mňa je svorkou 2-3 a viac čsv pokope, dokonca za svorku sa považuje aj ľudská rodina... či myslíš voľne v prírode?

Leiluska, ja som uz svoje kriteria na "svorkove" plemena uz niekolkorta definovala vyssie, ved si to precitaj :smile:

stačí ti pozrieť na čsv

no to tak toto je naozaj stanovene kriterium, a exaktny argument, naozaj. Staci sa pozriet, a ten kto to nevidi to co ja, je... :no:

prepac, ale z mojej strany uz akosi nevidim vyznam v tejto debate pokracovat. Svoj nazor som povedala, povedala som, aj na zaklade coho som si ho vytvorila a zatial nevidim dovod ho nijako menit. Cim nechcem nijako popierat to, ze CsV prirodzene inklinuju k "svojim" a ze maju v sebe vela zo svojich vlcich predkov. Ale stale vravim, to com som povedala na zaciatku tejto nasej debaty - oznacit ich za najviac svorkove plemeno je podla mna prehnane :no:

Elar píše:Skús sa ísť pozrieť k nejakému chovateľovi čo má viac čsv.. potom možno pochopíš, ako som to myslela. Lebo povahu plemena nespoznáš tak že si ho odfotíš na výstave alebo podobne. :no:

:ach: ja niekde tvrdim, ze tak sa poznava povaha plemena?
a mozes mi prosim ukazat chovatela CsV, ktory chova svorku niekolkych desiatok nepribuznych psov (nie rodicia a surodenci), ktori spolu dlhodobo ziju a hlavne pracuju ako skupina?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod leuska » Pon 21.09.2009 13:36

leuska píše:Ja to beriem z toho pohladu,ze svorkove plemena su tie,ktore vedia bez zasahu cloveka spolupracovat vo svorke okrem ineho hlavne pri love :smile: Ked maju co jest,preziju aj bez cloveka :ahoj:

Myslim tym volne v prirode :yes: Samozrejme,ked pes zije s clovekom,tak ho zaratava do svorky :no: Ale ja to beriem z toho pohladu,ze by mali psi spolupracovat sami medzi sebou bez cloveka :yes: A prejavy sa to hlavne pri love,ked sa nedaju pokopy pri love,nepreziju :no: Kto pozeral teraz v nedelu film 8 statocnych,tam to bolo pekne vydiet,ako si poradili :smile: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod leuska » Pon 21.09.2009 13:50

Kazdy ma svoj nazor :no: Ja len uvediem plemeno,napr. lisci pes,o ktorom mozme vsetci povedat,ze je to na 100% svorkove plemeno :no: Skoro vsade ho chovaju len vo svorkach a je velmi znasanlivy s ludmi a inymi psami :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 21.09.2009 14:36

kde sa dá taká svorka vidieť? hocijakého plemena? to je obtiažne takto tvrdiť.


hocijakeho plemena nie, ale tych ktore tu boli vyssie spominane ako typicky "svorkove" ano :joint:

Stále šlapeš po tom, že som napísala že podľa mňa sú veľmi svorkoví práve vlčí potomkovia, teda čsv. neviem, či je to prehnané, alebo nie... ty si tvrdila, že vôbec nie sú a to je podľa mňa prehnaný názor, a hodne.



myslim, ze by si mohla trochu vazit svoje slova. Ja po nicom neslapem, mam len na tvoje tvrdenie iny nazor, na zaklade kriterii, ktore som jasne definovala vyssie, nic viac a nic mene. A vobec nemam pocit,ze mi nieco vnucujes. Proste si myslis, ze CsV su aj v tomto naj, co je tvoj nazor, ale neviem, ako by si mi ho mohla vnutit :lol:

btw, kde som tvrdila, ze "vobec nie su" ? :ach: Myslim, ze uz zabiehas do prekrucania a slovickarenia a to nieje velmi moja parketa.

-------------------------

no, trošku sa to tu doplietlo, nevadí. môj príspevok je boldom.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 21.09.2009 14:37

Amaguk píše:Preto aj tvrdim, ze CsV za tohto pohladu za svorkove plemeno povazovat neda.


tu si to tvrdila...
je jasné, že máme každá inú definíciu na slovo svorka a z toho plynie celý problém
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod jakut » Pon 21.09.2009 21:11

starr píše:Ja som myslela spoločnosť iných psov, nie ľudí. Vlastne ide o to, že či sú plemená, ktoré sú radšej iba so svojim človekom a iného psa vo svojej blízkosti nemusia, lebo na neho žiarlia. Ale asi máte pravdu, že to nie je ani tak o plemene ako o konkrétnom jedincovi.
Mňa k tejto otázke inšpiroval článok o francúzskych buldočkoch, ktorí sú vraj veľmi žiarliví a chcú človeka iba pre seba. Tak som sa nad tým zamyslela a chcela som len tak pre zaujímavosť pátrať po ďalších takýchto plemenách.

Kedze som majitelom frabcuzkeho buldocka a dvoch yorkov, budem odpovedat na toto. Francuzaci su ziarlivy a neskutocne miluju ludi, pravda svojho pana nadovsetko. U nas je ta laska rozlozena medzi mna a priatela. Myslim ze ani nerobi rozdiel v tom koho zboznuje viac. A je neskutocna vtierka a ritolezka, toto jej ide. Bude vsak s kazdym kto sa s nou bude hrat,aportovat atd. Aspon v case ked sme aj my pritomny. V case nasej nepritomnosti je apaticka a nema o taketo cinnosti zaujem. Zboznuje vsak aj psov a vyzaduje si ich spolocnost, to je jedno akych, cele dni sa dokaze hrat s hocakym psom, ak je ochotny :heh: ona je ochotna vzdy :lol: s yorkami vychadza uplne v pohode, dokonca spolu spavaju. Je pravda ze vsade musi byt prva, vitat, hrat sa atd, ale snazim sa ju v tomto usmernovat. Nechcela som francuzacku, ale zamilovala som si ich povahu, lebo okrem toho je aj bystra, vnimavaa velmi ucenliva. Ja som este nevidela francuzaka, kt. by nemal rad psov. Miluju ludi, miluju psov, miluju hru.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod leuska » Uto 22.09.2009 12:17

Jakut,ale v tomto pripade by som skor povedala,ze buldocci su spolocenske plemeno :no: Pretoze niektore plemena maju aj v standarde uvedene,ze sa vyuzivaju vo svorkach :yes: Myslim si,ze si tu niektori pletieme pojmi spolocensky a svorkovy pes :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod jakut » Uto 22.09.2009 15:23

leuska
sttar pise ze zalozit temu ju inspiroval clanok o francuzkych buldockoch, kedze vlastnim FB tak som jej na to odpovedala, viem ze francuzaci su spolocenske plemeno. :no:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod leuska » Uto 22.09.2009 16:20

Ja chapem :yes: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod NO-Gordon » Ned 30.01.2011 19:48

vsetko je len o tom ci jeho pan alebo majitel chce aby jeho pes bol alebo nebol svorkovym..tu ide len cisto a vychovu psa
NO-Gordon
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod Lindchen » Ned 30.01.2011 20:49

Trošku ostrejšia debata, čo? :hih: .

Podľa mňa je definícia "svorkovosti" jasná, a to natoľko, že až ma zarazilo, že to nie je jasné aj vám :heh: . Predsa každý pes by bol svorkový, keby bolo kritériom život v rodine, s človekom, nie? Takže podľa mňa je evidentné, že svorkový pes je taký, ktorý sa využíva na prácu, kde pracujú viaceré psy, lebo sám by prácu nezvládol, t.j. pes, ktorý musí spolupracovať s inými psami z v záujme celku. Čiže podľa mňa su najsvorkovejšie duriče. Pracujú takmer úplne bez zásahu človeka a k svojej práci ho v podstate ani nepotrebujú.
Obrázok
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod NO-Gordon » Pon 31.01.2011 15:39

kazdy si tu aj tak tvrdi ze najsvorkovejsi pes je ten a ten to len preto ze ich mate doma ..ja mozem tiez povedat ze najsvorkovejsi je NO
NO-Gordon
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod Darcia » Pon 31.01.2011 15:48

NO-Gordon: V prvom rade - nejde tu čisto o výchovu psa. To je ako keby si povedal že pes je stroj bez vlastných pocitov a predpokladov a je tu na to aby sa vymodeloval podľaželaní človeka.
V druhom rade, veľa ľudí vraví o svorkových plemenách ktoré doma nemá. K tvojim slovám "ja mozem tiez povedat..." ano aj ja môžem. Ale to neznamená, že to poviem. Pre mňa sú istým symbolom svorkových plemien severania napríklad. Žiadneho doma nemám. :ach:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod lusy » Uto 01.02.2011 23:02

NO-Gordon píše:kazdy si tu aj tak tvrdi ze najsvorkovejsi pes je ten a ten to len preto ze ich mate doma ..ja mozem tiez povedat ze najsvorkovejsi je NO

citaj od prvej strany a potom pochopis, ze pises blbosti. ale evidetne si len nepochopil o com sa tu pise. :ach:

* 7.3.2011 téma prečistená od OT. (Vikiki22)
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Svorkové a nesvorkové plemená

Poslaťod esster » Štv 28.07.2011 16:20

adavra píše:Ja tvrdím, že afgán a hovík je naj :jazyk: u afgánov som videla ako rýchlo sa vedeli spojiť. Hlavne, keď bolo treba psa iného plemena uloviť. A hovík? Najväčšia katastrofa, keď člen rodiny chýba v neobvyklom čase a na neobvyklom mieste. Na chate mi Lara hodinu zavíjala, kým sa manžel nevrátil s deckami z ihriska. :pac: Asi ťažko hodnotiť, ktoré plemeno je najsvorkovejšie :nwm:

ako je to s chrtmi vseobecne? viem ze lovia vo svorke bez zasahu cloveka, ale zaujimalo by ma ci ,,potrebuju,, iných psov aj mimo lov? Mozno to len zle chapem a pytam sa uplnu hovadinu :lol: Myslim to tak ze napr. severania radi spolu pracuju ale aj v beznom zivote cim viac severanov je pokope tym su štastnejsi :lol: maju to tak aj chrty? su štastny ked su viacerý pod jednou strechou alebo si vystaci v jednej rodine jeden chrt sam alebo ak aj su viacery ziju si svoj zivot a maju ostatnych na salame ?
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách