Plemena vhodne na obrany

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Ned 27.11.2016 11:47

Mna totiez pobavilo. :ha: Hlavne, ked uz NO pomaly lupou treba hladat :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Ned 27.11.2016 14:18

Tak naša sestra - Grace Leneli, zložila dnes nejakú ZM skusku a tam písala,že súčasťou boli aj obrany. Ale tak pravda,že oni dve makajú riadne :smile: len teda myslím,že na hobby športovku je kólia naozaj použiteľný pes,viac závisí od schopností majiteľa.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Pon 28.11.2016 11:38

Offtopic:
wer píše: Hlavne, ked uz NO pomaly lupou treba hladat


patecni obrany a 1, slovy jeden NO tam byl ...


usagi píše:,že na hobby športovku je kólia naozaj použiteľný pes,viac závisí od schopností majiteľa.


to je u každého ne echt prac. plemene tak - hodne zalezi na majiteli.
a tyhle požadavky, co jsou definovane -z 80% jsou hlavne o majiteli :yes:

proc müze mit BSO cerny i hnedy cumak? tušíte to někdo? to je docela zajimave totiž.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Pon 28.11.2016 12:04

proc muze - tym myslis, ako je to mozne, alebo ako to, ze to je povolene?
je to pigmentom, niektori jedinci ho maju menej, ti mavaju sklon k svetlejsiemu cumaku. vplyva na to aj slnko, v zime je ho menej => svetlejsie nosy, videla som az doruzova.
nie je to vylucujuca vada. inak aj pazuriky by mali mat cierne, ale to sa malokedy vidi.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod MisheliQ » Pon 28.11.2016 12:51

Elis píše:
Shel-chan píše:vôbec to nie je o tom že by sa nedalo alebo že by plemeno nemalo vlohy. skôr o tom nájsť figuranta a cvičák, kde ťa nevysmeju len preto, že máš "netradičné" plemeno :ach:

Offtopic: a jeste dotaz-ty mas osobni zkusennost s tim, ze vsechno jde, i obrany s kratandou - staci, kdyz se najde dobry fig? jak se pozna dobry fig? nenalezeni "dobreho figa" - to je jediny zadrhel - jediny duvod, aby kratanda nekousala?

Elis, elis, až na to, že Shel nepísala nič o dobrom fig., ale o probléme nájsť figuranta a cvičák so psom exotom

už si zabudla?
Elis píše:Offtopic: a ze figove neradi exoty? o tom bych mohla taky neco malo napsat:-) nastesti jsem narazila i na lidi, kde exot nejen ze nevadi, ale oni mu i rozumi a treninky mu siji na miru :yes: -tak treba svita na ty lepsi zitrky

viewtopic.php?p=1144320#p1144320
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Pon 28.11.2016 13:59

clupko píše: ako je to mozne, alebo ako to, ze to je povolene?


myslim si, ze cerny nos a hnedy nos ma jinou genetiku v te barve.
ale nevyznam se tolik do psich barev -tak jen ze me to zaujalo...

MisheliQ píše:Elis, elis, až na to, že Shel nepísala nič o dobrom fig., ale o probléme nájsť figuranta a cvičák so psom exotom


přispěchala jsi na pomoc? :ha:

ne, nemusíš mi připomínat něco, co tak priblizne 2x tydne ziju... neteoretizuju, docela aktivne se toho ucastnim...
i když se fig snazi, nekdy to proste nejde. a není to chyba na strane figa :nwm:
ale jen a proste v tom, ze plemeno a jeho standard se neshoduje s pozadavkama na sportovni obranu ( o jiné uz radsi ani nepisu).
doporučovat kratandu na obrany je presne ten pripad, kdy s velkou pravdepodobnosti to nebude bavit psa a panicek bude zklamany...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pon 28.11.2016 14:14

Miška nechaj tak.
nikto nehovoril, že to je na strane figa, Elis. je rozdiel neschopný figurant a cvičák, kde aj schopného psa automaticky zaradia medzi neschopné len preto, že nepatrí do toho a toho plemena.
a neviem, kam chodíte vy na obrany a pod., a ja teda nechodím nejak často, ale keď už tam som, vždy je tam tých NO najviac zúčastnených.
(aj ja sa musím naučiť nechať tak :ach: )
p.s.: kratanda je pracovný pes. a teda neviem, odkedy voláme športovú kynológiu prácou, ale budiž. a možno len elis vie o kratandach viac než ja...

k tomu, v čom sa vyznám: áno, hnedý a čierny nos majú geneticky rozdielny základ (gén B, kontrolujúci zriedenie čierneho pigmentu na hnedý), ale v tomto prípade je to trošku inak. ten nos nie je vyslovene hnedý - čokoládový (ak je to bb pes, bude nos rovnako hnedý celý život), ale vyblednuty následkom úbytku pigmentu (ako hovorí clupko). také psíky sa rodia s čiernym nosom, geneticky sú B/-, ale najmä v zime im nos vybledne, niekedy až do ružovej. genetický základ tohoto javu nebol zatiaľ popísaný. vyskytuje sa u Švajčiarov, husky, zlatých a labradorskych retrieverov.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 28.11.2016 14:19

Shel-chan píše:a možno len elis vie o kratandach viac než ja...

ako ty o obranach viac ako elis... :heh:
Naposledy upravil wer dňa Pon 28.11.2016 14:31, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod MisheliQ » Pon 28.11.2016 14:23

Je iné, keď sa fig snaží a niekedy to proste nejde...
ale keď fig láme palicu nad psom už len preto, že vidí aké je to plemeno, nedá tomu ani šancu, nevenuje tomu ani čas, tak o nejakých prípadných chybách-nechybách sa nedá ani baviť..ty sama si zažila, keď ťa odpísali len preto, aké máš plemeno...ja tiež....preto ma tvoja reakcia prekvapila.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pon 28.11.2016 14:38

presne tak som to myslela :jop:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Pon 28.11.2016 15:06

Shel-chan píše: kratanda je pracovný pes. a teda neviem, odkedy voláme športovú kynológiu prácou, ale budiž.


ty uz fakt nevis, co bych vytahla, co?
nejdriv odborny vyklad ke slovu K9, ted praci vs. sport...
Offtopic: uz sis aspoň prohledla obrany podle K9 ? takova videa z izraele jsou dost poucna...

MisheliQ píše:ty sama si zažila, keď ťa odpísali len preto, aké máš plemeno...ja tiež....preto ma tvoja reakcia prekvapila.


jako ze když napisu, ze kazda kratanda na obranach nebude happy - to je překvapující?
ale tak jo... ja uz to stejne lip a pochopitelneji napsat nedokazu.

no odepsali nas... když myslis...
Offtopic: me totiz nepripada pes netradičního plemene s oběma vrcholovýma zkouskama a ucasti na závodech jako odepsany...nekde preci jen tu obranu natrénovat musel...ale samozrejme, ze to je jen muj názor :haha:

a vite co? mate pravdu. obe.
Timto potvrzuju, ze když chce někdo delat obrany podle K9 je kratanda idealni volba. :ahoj:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pon 28.11.2016 15:09

Elis píše:a vite co? mate pravdu. obe.
Timto potvrzuju, ze když chce někdo delat obrany podle K9 je kratanda idealni volba. :ahoj:

prosím nehovor, že máme pravdu, a pod to napíšeš toto. to ani jedna z nás netvrdila :no:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod MisheliQ » Pon 28.11.2016 15:23

Nie, nie to je prekvapujúce...ale tá tvoja reakcia, ktorú som už citovala. Z tvojej strany mi to prišlo ako výsmech, vraj robiť s kraťandou obrany, je to zrejme exot exotov. Ale niektorí len poukázali na to, že sa s KK tým obranám dá venovať, že existujú jedince....ale nemám pocit, žeby písali, že KK je vhodná na obrany a ako takého psa si má niekto toto plemeno kúpiť, nemám ani pocit, že by niekto tvrdil, že tie KK robia obrany ako iné plemená využívané na obrany.

Toto ,,ty sama si zažila, keď ťa odpísali len preto, aké máš plemeno." neznamená vonkoncom, že ťa odpísali všetci. Moje psy tiež neodpísali všetci, šancu nám dali ľudia z klubu teriérov (SKCHTaF), ale zažila som aj takých, ktorí nás odpísali len pre plemeno.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Pon 28.11.2016 15:35

Ale keď sa chce niekto venovať obranam ťažko siahne po kolii :ach: keď chce niekto teriéra využiteľného v praxi ťažko siahnepo westikovi. Výnimky sú ale radšej siahnem po plemene kde tie šance že to vyjde nie sú tak blízko nule
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 28.11.2016 15:35

Misheliq, ty robis obrany?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách