Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod kellee » Uto 26.01.2016 11:47

:pac: asi len tolko
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Margita » Uto 26.01.2016 12:48

erik70 píše:
Margita píše:darovanemu konovi.... :heh: :heh: :heh:
Offtopic: preco Erik je zena? :angel:


Offtopic: ze ta prezyvka je taka zavadzajuca :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Bery » Str 27.01.2016 7:56

Neviem no, ja z toho mála, čo som počul si stále nie som istý kam to plemeno má smerovať. Niekedy mi príde, že oni smi nevedia, čo s tým plemenom chcú. A teda nie som proti šlachteniu nových plemien, len ešte neviem, čo si mám o TD myslieť.
Bery
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod kellee » Str 27.01.2016 8:16

to asi nikto. To je tak ked dovodom vyslachtenia bol nejaky truc :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod janajka » Str 27.01.2016 9:24

Aky truc?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod kellee » Str 27.01.2016 9:35

lebo to sledujem uz od zaciatku a pride mi to proste zbytocne. Ked vidim ako predavaju nadbytocne stenata ako rodinneho psa sa mi nozik otvara vo vrecku. Aj to co pisala Erik70 ma len utvrddzuje, ze tam nie je ziadny zmysel.
Mne nevadi, že ma vzniknut nove plemeno, to je fajn, ale proste mi tam chyba nejaky zmysel. to co uvadzaju, je proste hlupost.

tym trucom myslim taketo vyroky, ktorych je v diskusiach na nete aj na FB celkom dost
Leone ty tady tomu dáváš :lol: Ale je vidět,ž máš přehled-opravdu je v tom jen ješitnost a snaha se zviditelnit. Jinak je to celý blbost. Jevčák se posledních pár let co tušil,že u vlády dlouho nebude snažil plemeno Kopov zrušut(což se mu dost povedlo) Na to množství psů co v SK je tam toho moc dobrého nezůstalo. Mezitím se mu podařilo nějakým záhadným způsobem uznat svoje plemeno které se ted snaží zviditelnit. No a blbost jménem tatransý durič je na světě :lol: Je zajímavý,že to má uznanej standart plemene v dost šírokém rozsahu :roll:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod erik70 » Str 27.01.2016 9:51

Áno presne toto (myslím ten príspevok z diskusie od Kellee) je podstata vzniku tohto plemena...ten český pán to ani lepšie nemohol vysvetliť... :no: !
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod janajka » Str 27.01.2016 9:51

A co maju robit s nadbytocnymi psami? Do chovu predsa nie, ked hladaju konkretneho. Zabit?
Ja sa nehadam, ja len uvazujem.

ten uryvok je vytrhnuty z kontextu. Preco čech? Ako sa da zrusit plemeno kopov? Kto by chcel zle nasemu kopovu? Preco tu nic dobre nezostalo? Kde su? Vo Francuzsku? (raz som citala, ze francuzi si prisli pobrat vo velkom nasich kopovov).

Offtopic: aj borderka ma standard plemena v dost sirokom rozsahu, a je to vo svojom odbore najlepsie plemeno na svete :angel:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod vavrena » Str 27.01.2016 9:55

Ako sa môžu krížence po troch/štyroch rokoch úsilia nazvať plemenom, keď ešte neexistuje, aby boli ustálení, a keď šľachtiteľská práca iných plemien trvá roky rokúce a niekoľko generácií? Kto to schválil, a je chovateľom nejakého plemena, predsa musí ísť sám proti sebe :nwm:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod pigie » Str 27.01.2016 9:57

Toto by aj mna zaujimalo. By som cakala, ze sa chova na registri a ked sa plemeno uzna, tak potom sa zacne pisat plemena kniha, alebo ako to nazvat lepsie. Neviem ake je pozadie, ale zaujimalo by ma to...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Silvuch » Str 27.01.2016 9:59

sak nie je uznane; co to riesite, ci ich vola plemeno, ci nie... je to nejaky zamer, tak si to dako nazvat musel. cas ukaze.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod pigie » Str 27.01.2016 10:00

Aha, tak potom nic.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod erik70 » Str 27.01.2016 10:07

Vavrena súhlas s tebou štandard sa nedá ustáliť za 3 - 4 roky...
Janajaka ako si myslela, že ostatných psov zabiť? Som to nem pochopila... :ach:
A plemeno sa dá za pár rokov zlikvidovať pokiaľ sa do chovu púšťajú psy a suky "tých správnych" ľudí...síce ich práca je o ničom (o :kak: ) ale sú to kamoši tak ich posunieme tam kde chcú...skrátka ty mne ja tebe...a keď to všetko riadi jeden človek...
A ešte k tomu príspevku - nie je vytrhnutý z kontextu, v ČR je veľa chovateľov a nadšencov slovenského kopova a vedia o čom hovoria, tiež do toho vidia...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod janajka » Str 27.01.2016 10:14

to bolo pre kelle k tomuto
Ked vidim ako predavaju nadbytocne stenata ako rodinneho psa sa mi nozik otvara vo vrecku.
ze kde maju dat psi co im nevyhovuju?

to s tym plemenom a krytim je problem kazdeho plemena (podla mna to u pracovnych kazia aj vystavy a popularita) a ja by som nasla este treti fenomen, co ich kazi (ale ten nesuvisi s touto temou).

A teda to je byvaly chovatel kopova?

Tatransky duric predsa NIE je uznané plemeno.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod kellee » Str 27.01.2016 10:20

vsak nech napisu ze je to nestandardny jedinec a predaju ako sa patri a nie predavaju ich ako vybornych rodinnych psov, len aby predali :pac: odkedy su durice rodinne psy. vsak som to mala roky pod nosom, videla som to sa spravat, pracovat.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách