Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Silvuch » Str 27.01.2016 9:25

a ako vies ze nestandardny? inak polovnici v mestach si ozaj tych jazvecov kupuju.. kopov v meste je ohubu. su celkom drsnaci.... som si citala knihu o nich. vobec to nie je mily rodinny psicek.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod janajka » Str 27.01.2016 9:30

tak zas to neviem ako zneju tie inzeraty.

inzerat typu:
Predam vyradeneho durica, ktory nie je vhodny do chovu novovznikajuceho plemena, nevhodneho do rodiny, lebo to ma v sebe aj durica a moze sa ako duric spravat.
asi neznie good. :joint:

Ale zas, inzeraty treba brat s nadhladom, a treba si najprv zistit informacie, ked nechcem v buducnosti lutovat. Lebo kto predava, a chce predat, pouziva marketingove strategie.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod pigie » Str 27.01.2016 9:31

Neviem... Ja by som isto "odpad" darovala... Ved to je bezne :nwm: Ved to je ako bezPP pes a ani za toho by sa platit nemalo :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod janajka » Str 27.01.2016 9:33

sak za lacno idu, mozno za veterinarne poplatky.
Ja osobne by som tiez za psa bez papierov neplatila nic. no dobre, utulku na zradlo pre ine psi by som daku tu dvacku dala.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod kellee » Str 27.01.2016 9:35

keby bol standard predavali by ho ako durica, nie? a nie za par supov ako psa vhodenho do rodiny. NIe kazdy premysla co kupuje. Ked to je male je to mile. Stretavam jedneho polovnika s fenou kopova ziju v byte ale mozno je to vynimka. Ale aj nasho co ja si pamatam, ked ho pustili dnu, tak pes zalahol a spal pokial bol dnu, nebehal po dome, nesnoril, nikto ho nezaujimal. Zato von to bol iny pes
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Vikiki22 » Str 27.01.2016 10:01

Ja len upozorním, že TD sa zapisuje do registra plemennej knihy, nie je uznané.
Či v ňom niekto vidí zmysel... Je to vec pohľadu. Stačí sa poobhliadnuť po iných premenách a nezmyselností je habadej. A je normálne, že pri šľachtení vzniká "odpad", preto tie šteňaťá predávajú za smiešne ceny a ako rodinného psa, aby nebol ďalej využívaný ako poľovný pes a nemiešal sa do ďalšieho chovu. Čo iné by s nimi mali robiť? Nikto tým majiteľom nezakazuje, aby sa s tým psom nezaoberal v rámci iných športov apod. :nwm: Áno, durič možno nie je vhodný miláčik do rodiny na pohovku, ale to ani husky alebo malina. [emoji38]
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod erik70 » Str 27.01.2016 10:29

Silvuch píše:a ako vies ze nestandardny? inak polovnici v mestach si ozaj tych jazvecov kupuju.. kopov v meste je ohubu. su celkom drsnaci.... som si citala knihu o nich. vobec to nie je mily rodinny psicek.

To nestačí čítať knihu...treba s nimi žiť!!! :no: Sú to úžasné zvieratká a každé sa správa podľa toho "aké si to urobíš také to máš"... je to o výchove!
Áno ten pán je bývalý dokonca predseda klubu chovateľov SK...smutné no. A tie šteniatka dávajú a predávajú po 50,-€ ako propagáciu plemena...veď ešte sa nevie čo je odpad (bože to je hnusné slovo v súvislosti so psom) a čo nie...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod janajka » Str 27.01.2016 10:56

si myslim, ze na psa vplyva prostredie ci zije doma ci vonku (ten vonku je isto odolnejsi), tak neviem, mne nejak nepasuje kopov a byt (to ako alaskan a byt :joint: ). jasne ze sa da, vsak niekto sa vie prisposobit. Vsak aj kokerspaniel bol volakedy polovny pes a aky rodinny pes sa z neho stal. Ale tak preco kazit kopova, ked moze vzniknut nieco vhodnejsie?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod kellee » Str 27.01.2016 11:06

erik70 píše:
Silvuch píše:a ako vies ze nestandardny? inak polovnici v mestach si ozaj tych jazvecov kupuju.. kopov v meste je ohubu. su celkom drsnaci.... som si citala knihu o nich. vobec to nie je mily rodinny psicek.

To nestačí čítať knihu...treba s nimi žiť!!! :no: Sú to úžasné zvieratká a každé sa správa podľa toho "aké si to urobíš také to máš"... je to o výchove!
Áno ten pán je bývalý dokonca predseda klubu chovateľov SK...smutné no. A tie šteniatka dávajú a predávajú po 50,-€ ako propagáciu plemena...veď ešte sa nevie čo je odpad (bože to je hnusné slovo v súvislosti so psom) a čo nie...



moj svokor sa dodnes nezmieril so smrtou ich kopova, to bol peckovy pes.
o tom som pisala ze na ukor financnych strat predavaju tie stence za par drobnych a tym ich je za kratky cas velke mnozstvo.
Erik a ty vies, co sa tam vlastne stalo? preco odisiel a preco sa rozhodol pre TD?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod erik70 » Str 27.01.2016 11:13

Áááále v pohode sú aj vonku aj v byte...dokonca kamarát má dvoch, ktorý sú celý deň vonku na dvore a na noc chodia spávať s páničkom do positieľky :lol: ... a neuberá im to na ich schopnostiach ani na živelnosti pri durení divočávko... :smile:
A kokršpaniel...no smutné. Ako náhle je niečo milé a pohľadné stane sa to "moderné" a už je to prdke... :ua: Je to tak s mnohými plemenami...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Plemená psov vyšlachtené na Slovensku

Poslaťod Lindchen » Str 27.01.2016 11:16

janajka píše:Neviem presne aku kohutikovu vysku ma kopov ale u nas je stanovena vyska durenia zveri na 50 cm.

Už je zrušené, roku 2012 tuším. Dostala som info tu na DF, overila na poľovníckej stránke. Len pre info :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Bery » Str 27.01.2016 11:18

janajka píše:Ale tak preco kazit kopova, ked moze vzniknut nieco vhodnejsie?


Vhodnejšie na čo? Prečo by chcel niekto šlachtiť plemeno vhodné "do normálneho života" a primiešať do toho hocičo polovné? Mńa zaujíma, na čo je to plemeno šlachtené, keď ludia pre ktorých je šlachtené a mohli by s ním pracovať ho častokrát označujú za zbitočné a keďže to má všetky tie plemená, ktoré to v sebe má, tak gaučový pes to tieš moc nebude. Nerýpem, len by som chcel vedieť, či majú títo psi reálne využitie.
Bery
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod erik70 » Str 27.01.2016 11:21

kellee píše:
erik70 píše:
Silvuch píše:a ako vies ze nestandardny? inak polovnici v mestach si ozaj tych jazvecov kupuju.. kopov v meste je ohubu. su celkom drsnaci.... som si citala knihu o nich. vobec to nie je mily rodinny psicek.

To nestačí čítať knihu...treba s nimi žiť!!! :no: Sú to úžasné zvieratká a každé sa správa podľa toho "aké si to urobíš také to máš"... je to o výchove!
Áno ten pán je bývalý dokonca predseda klubu chovateľov SK...smutné no. A tie šteniatka dávajú a predávajú po 50,-€ ako propagáciu plemena...veď ešte sa nevie čo je odpad (bože to je hnusné slovo v súvislosti so psom) a čo nie...



moj svokor sa dodnes nezmieril so smrtou ich kopova, to bol peckovy pes.
o tom som pisala ze na ukor financnych strat predavaju tie stence za par drobnych a tym ich je za kratky cas velke mnozstvo.
Erik a ty vies, co sa tam vlastne stalo? preco odisiel a preco sa rozhodol pre TD?

Óooooo to je dlhááááá história.... :lol: ...Takže kde bolo tam bolo....ale nie to by bolo na hodiny rozprávania...ja to viem iba preto, že kamoška chová kopovíkov a viem tiež z iných strán čo sa tam deje a dialo...to vieš svet poľovníckej kynológie je malý :no: Možno niekedy do ss ti napíšem...nechcem takto na verejnosti....
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod Silvuch » Str 27.01.2016 11:22

tie nase petrzalske su agresivne, ich majitelia aj lutuju. nemozu ich pustit navolno.. takto som myslela... a v tej knihe su tiez drsne pribehy.. ale to chapem, su predsa na divocakov... :smile: v byte jasne, ze si naucis, ale ci je prijemne to voditkovanie vonku. ked ho lovecky nevyuzivas, naco do rodiny taky pes?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Plemená psov vyšľachtené na Slovensku

Poslaťod kellee » Str 27.01.2016 11:26

nemaju
jedine cim argumentuju je ze kopov zabieha prilis daleko, a TD nie :lol:
vela je toho popisaneho aj na polovnych forach, ale nemam cas to teraz citat, ale viac menej zatial 9 z 10 polovnikov je proti a to tiez nieco dokazuje.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách