Switch to full style
Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena
Odoslať odpoveď

Re: Pomoc pri určení rasy

Ned 12.03.2017 20:15

=D Zlatý retriever s čím? =D

Re: Pomoc pri určení rasy

Ned 12.03.2017 20:17

to sa neda takto povedat,moze to byt retriver s nejakym krizencom,ani ten retriver nemusel byt cisty...kludne tam moze byt aj kokerspaniel ale aj nemusi

Re: Pomoc pri určení rasy

Ned 12.03.2017 20:19

ďakujem pklene

Re: Pomoc pri určení rasy

Ned 12.03.2017 20:30

zajtra to odfotím .. z boku =) a postnem to tu

Re: Pomoc pri určení rasy

Štv 20.04.2017 19:31

vidite tam niekto nieco okrem tej spomenutej kelpie?

https://www.facebook.com/pg/kezmarokutulok/photos/?tab=album&album_id=1829281863990316
Prílohy
x kelpia.jpg

Re: Pomoc pri určení rasy

Pia 21.04.2017 13:59

S NO? Možno s BOC? Iné tam veľmi nevidím (teda okrem kelpie). :nwm:

Re: Pomoc pri určení rasy

Pia 21.04.2017 14:14

Tiež už som na ňu pozerala, ale nič iné som neobjavila. Jeden rodič mohol byť totálny mix.

Re: Pomoc pri určení rasy

Pia 21.04.2017 20:32

moze byt, len toto sa nevidi velmi casto v utulku, ale je krasna

Belgický ovčiak x nemecký ovciak

Str 26.04.2017 16:01

Čaute boli sme kuknúť nejaké šteniatka a natrafili sme na šteniatka nemeckého ovciaka. Neskôr sa nám predajca priznal že otec je neznamy. S tým problém nemám ale ide o to že predajca vravel že by to mohol byť belgický dlhosrstý(vraj dlhosrstý ovčiak) alebo Kaukazský. Čo sme vylúčili pretože lajk keď povie Nemecký olčiak tak samozrejmosťou sú uši hore(čo kaukazský nemá) má aj atypické sfarbenie na nemeckého ovciaka.Podľa ich sfarbenia šteniatok to teoreticky môže byť belgicky x nemecký . Strašne sa mi to páči takýto kríženec. No aby som prišiel k veci tak posielam obrázky šteniatok a chcem sa opýtať odborníkov ako by to mohlo vypalit.

http://leteckaposta.cz/929430138

Ďakujem za odpovede

Re: Belgický ovčiak x nemecký ovciak

Str 26.04.2017 19:02

Ak je to "predajca" ako sám hovoríš, tak sa to rovno vykašli. Či je otec kaukaz alebo ovčiak, alebo pouličný pes, je obrovský rozdiel, a dať peniaze za kríženca, keď je takýchto psov v útulku kopcom, tak to je hlúposť. poobzeraj sa po ulici, kde tie šteniatka žijú, nájdeš tam aj pravdepodobného otca. Štatisticky najpravdepodobnejší je otec - kríženec. Alebo si to šteniatko vezmi, ak sa ti páči, ale ber ho s tým, že je to kríženec, ale to, čo je bežný cross, teda nemecký x belgický ovčiak, bude tiež ďaleko od tohto. Crossy sa totiž krížia cielene po čistokrvných rodičoch za vývinom určitých vlastností, a aktívne sa s nimi pracuje. Ale jasné, môže ti vyrásť šteniatko, ktoré tak vyzerá.

Re: Pomoc pri určení rasy

Str 26.04.2017 19:31

Ono sa to má takto že Fenka ktorú mali bola podľa veterinára neplodná. No a odrazu plodná bola :lol: . Taktiež som sa zle vyjadril o predajcovi oni ich nepredávajú ale chcú ich darovať. Preto som aj posielal link na obrázky že či sa to podľa sfarbenia na niečo nepodobá. Dotyčná vravela že ža sa tam pohybuje nejaký vlčiak(že vraj Česko-Slovenský) no to som jej prestal veriť keď povedala že je dlhosrstý. Ide o to že Kauzaz nieje nič pre nás(bojím sa toho že by sme ho nezvládli) aj keď bude krížený. Myslíš že by sa to za týždeň už mohlo pomali ukazovať ???. Teraz majú 4 týždne.

Ďakujem za odpoveď

Re: Pomoc pri určení rasy

Str 26.04.2017 20:05

Si myslím, že sa to neukáže na tak malých štencoch. Za mňa určite nebrať, aby vám to v budúcnosti neprerástlo cez hlavu.

Re: Pomoc pri určení rasy

Str 26.04.2017 20:11

Ďakujem za odpoveď len sa bojím že ich vyhodia niekam preč keď ich nikto nebude chcieť vraj už majú 3 zajednané( no čakajú na nás kým si vyberieme) ale ja stále vravím človek je to najhoršie čo mohlo túto planétu postihnúť :(. Preto sa snažím sa nejak presvedčiť že to nebude kráženec Nemeckého a Kaukaza :lol:

Ďakujem za pomoc

Re: Pomoc pri určení rasy

Štv 27.04.2017 5:23

A toho kaukazaka vam kto povedal? Lebo majitel steniat zjavne moc nevie, co sa tyka plemien.... Maju kaukazaka v susedstve? A kaukazak by sa ako k suke dostal, kde ju nakryl...? Predsalen to je dost velky pes a preskakovat a podliezat plot je narocnejsie. Inak to, ze je suka neplodna - to sa speci zistuje...?

Re: Pomoc pri určení rasy

Štv 27.04.2017 8:23

Mne sa to zdá celé divné :nwm: . Majiteľ nevie dokopy nič a verím tomu, že klame. Sami možno netušia, čo vlastne hovoria. Raz kaukazák (podľa mňa nie veľmi pravdepodobné), potom čechoslovák... :pac:
Vavrena dobre píše, pes bude zo susedstva, popozeraj po dvoroch, ak máš záujem o šteňa.
Ak sa ti šteňa páči, ber, obzvlášť, ak daruje. Vyrastie z neho zrejme aktívny kríženec, no čo. Spočítaj si čas na aktivity a zamestnanie psa, či ti to zapadá do tvojho súčasného režimu.
Odoslať odpoveď