Pomoc pri určení rasy

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Vikiki22 » Štv 23.10.2014 19:41

No tak toto možno šlo okolo staforda len oblúkom... Najskôr to bude kríženec staforda s niečím - možno aj s argentínkou. Koľko má mesiacov a aký je veľký?
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Marianne » Sob 01.11.2014 19:23

Takze sa chcem spytat, ze co by mohol byt Jake, jeho mama bola zlaty retiever bPP a klasika susedov pes....tvrdili mi, ze Jake je labradorXzlaty retriever, ale mne to tak nepripada...proste mamu GR som videla, ale otec je otazny, toto je fotka s jeho synom, Jake je ten cierny :). 14875
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Vikiki22 » Sob 01.11.2014 19:35

Golden tam je, to vidno. Ale určite sa to nepodarilo s labradorom. Skôr si myslím, že s nejakým podareným krížencom kadečoho. Má veľmi zaujímavé sfarbenie - pálené miesta má žíhané. To znamená, že ten kríženec musel mať v géne čiernu farbu s pálením a so žíhaním.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Marianne » Sob 01.11.2014 19:58

Mna napadol cierny leopard, co povies navyse ma plavacie blany..a leopard sa s dvomazavretymi ocami u beznych ludi da pomylit s labikom, plus ma napadol nejaky krizenec NO s niecim s blanami :P? tuto su jeho deti:https://www.youtube.com/watch?v=cbAvrIsrHws na tych ciernych je vidiet ake ma geny :)
Offtopic: Inak aby ma tu niekto neobvinoval z mnozenia tak to bolo tak, ze som sa prestahovala na istu dobu k tete, ktora ma fenku GR bPP no a ja som sa jej pytala, ze co ked sa bude hrata a ona, ze si nemam robit starosti, ze sa jej da injekcia, keby ju nakryl...a ja no ok, je to vase rozhodnutie a potom sa rozhodlo, ze si chcu stenata nechat.
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Vikiki22 » Sob 01.11.2014 20:24

Plávacie blany... Prečo zrovna catahoula? Plávacie blany mohli zdediť po komkoľvek, aj po krížencovi zrovna, aj po retrieverovi. :nwm: A pokiaľ viem, catahoula nemá gén pre žíhanie. Gény má rozhodne po retrieverovi (zlatá farba) a po niečom, čo má gén aj pre zlatú farbu aj pre čierno-hnedé pálenie (a žíhanie). To môže byť aj klasický mixnutý NO s niečím.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Marianne » Sob 01.11.2014 21:11

GR blany tusim nema, tie ma sa mi zda labik....catahoula ma napadol kvoli napr. tomuto: http://zvierata.bazos.sk/inzerat/41837830/Louisiansky-leopardi-pes-Louisiana-Catahoula-s-PP.php ma podobne rozlozenie farby, a je aj zihany , nevyznam sa nejako zvlast a nepoznam nejak vela plemien, co su zihany takymto sposobom, aj ked zopar utulkacov som videla s tymto sfarbenim...ale samozrejme pravdepodobnejsi je ten krizenec NO najma preto, ze je na dedinach najrozsirenejsi :)
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Vikiki22 » Sob 01.11.2014 21:55

Ťažko povedať. Koľko takých catahoulov pobehuje po dedinách? :heh: S tými plávacími blanami je to ťažko. Ako vieš napr, že tá sučka goldena nemala plávacie blany? Tiež mohla byť krížená aj s labradorom, to už nezistíš.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Marianne » Sob 01.11.2014 22:31

Ona nemala plavacie blany, videla som ju...mala nadhernu hustu srst(ako Jake) taku kremovu farbu. Samozrejme, ze asi vela takych krasnych leopardov na dedinach nie je a keby je, tak by si ich podla mna strazili lepsie...ale zase ked si tu fenku predstavim s tymto leopardom viem si celkom jasne z toho Jakeho predstavit. Plus si myslim, ze jeho otec bol kratkosrsty, pretoze Jakobove sestry mali uplne kratku srst. Takze iste jeho otec nebude cistokrvny, ale mohol by vyzerat nejak podobne ako tamten catahoula (myslim farebne a typom srsti).
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Dasha » Pon 03.11.2014 10:11

Offtopic: Zlatý retríver má plávacie blany. Tak ako každý retríver (čistokrvný).
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Marianne » Pon 03.11.2014 18:20

Offtopic: Dik za info...z toho vyplyva, ze to pokojne moze mat aj po niekom z maminej strany, jeho mam bola bPP takze samozrejme cistokrvna nebola.
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Shel-chan » Ned 16.11.2014 16:37

Viki, catahouly su aj zihane, aj mavaju zihanie v paleni, aj zaroven zihane a merlave, dokonca aj sable merle som videla.

Ale tiez si nemyslim, ze by sa tam mihol zrovna leopard, so zavretymi ci otvorenymi ocami (Marianne, aj leopardy mavaju hnede oci... tiez iba strakate psy maju modre). Skor nejaky iny bastos, mozno nejaky krizenec No.

Co sa zihania tyka, Viki, neni GR nahodou recesivne cerveny? Ak ano, tak zihanie mohol zdedit aj po nom. Viem, ze krizene stenata po labikoch byvaju obcas zihane.

Ale Marianne mas pravdu, ak boli jeho sestry kratkosrste, aj otec musel byt.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Vikiki22 » Uto 18.11.2014 20:39

GR je recesívne červený, áno. Ale žíhanie sa prejaví len na červenej farbe lokusu A. Teda žíhanie je K(br)- A(Y)-. Pri fenotype ee sa neprejaví žiadna alela lokusu K, lebo nie je možné, aby sa tu tvoril tmavý eumelanín.
Áno, tým pádom, ak má prípadný LLP žíhanie, tak sa žíhanie u potomkov s labíkom môže vyskytnúť. :yes:

Tak či tak, aj tak si nemyslím, že je to kríženec leoparda. Najskôr nejaký podarený kríženec NO.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Shel-chan » Pon 24.11.2014 19:34

Vikiki22 píše:GR je recesívne červený, áno. Ale žíhanie sa prejaví len na červenej farbe lokusu A. Teda žíhanie je K(br)- A(Y)-. Pri fenotype ee sa neprejaví žiadna alela lokusu K, lebo nie je možné, aby sa tu tvoril tmavý eumelanín.

Kvoli GR to pisem, nie LLP - aby bolo jasne, ze GR moze prenasat zihanie bez toho, aby sa fenotypovo prejavilo.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Dorotka_01 » Ned 30.11.2014 23:14

tento krpec bol najdeny za dedinou zviazany vo vreci. teraz ma cca 3 mesiace, 6 kg. vraj v tom vidno stafforda, aj zobak mu mohutnie :ha: mne sa vidi aj na mix ridgebacka (ci ako sa to pise)...?
a je na adopciu.

Obrázok

Obrázok
Kto chce kráčať cez plamene, musí vedieť, že sa popáli.
Zo všetkého ber si poučenie.
Výhovorka tých, čo prehrali.
Keby šťastie prišlo, keď my chceme, keby láska vzbĺkla na rozkaz, nebolo by šťastia v tepnách zeme, ani lásky nebolo by v nás.
V. Mihálik
Dorotka_01
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 569
Bydlisko: Šaľa

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Nataša » Pon 01.12.2014 12:20

Ahojte, tak sa po čase znova hlásim s mojou malou neznámou :)) v lese začína občas loviť :pac:, ale skôr zrakovo ako čuchovo....
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Nataša
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách