Pomoc pri určení rasy

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod janajka » Pon 30.01.2017 20:05

Strakac asi nie. Skor nejaky akoze parson. Videla som aj papierovu akoze seltiu.

Odoslané z SM-J500F pomocou Tapatalku
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod kellee » Str 01.02.2017 17:28

takze rozuzlenie: naozaj cistokrvny parson
najzaujimavejsi vsak pribeh: pes strateny pred tromi rokmi sa zabehol a nenasiel, pravdeporobne si ho niekto nechal a teraz sa nasiel jeho prvy majitel :smile:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod wer » Str 01.02.2017 18:17

Happyend :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod katkariinka » Str 01.02.2017 19:06

Wow! Tak to je paráda
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod kellee » Str 01.02.2017 21:21

takato vec sa fakticky nestava casto, je to az neuveritelne
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod pigie » Str 01.02.2017 21:49

Megasuper, teda hlavne v pripade, ze povodny majitel sa mu potesil a nepovedal si aaaaaa sakra! :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod pigie » Str 01.02.2017 21:49

Megasuper, teda hlavne v pripade, ze povodny majitel sa mu potesil a nepovedal si aaaaaa sakra! :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod kellee » Štv 02.02.2017 9:10

praveze velmi, ved po troch rokoch uz clovek ani nedufa, ze sa mu jeho pes vrati.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod wer » Štv 02.02.2017 9:12

No keby uz mal dalsieho psa napr...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod kellee » Štv 02.02.2017 9:17

toto nebol ten pripad :smile:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Skyro » Ned 19.02.2017 13:29

Obrázok

Obrázok

Tak prosim o pomoc. Toto je nasa najdena Dorka. Vek asi tri mesiace, vaha nieco cez 2kg. Mame taku dilemu - podla vahy samozrejme bude malinky psik. Avsak jeden clovek ktory ju videl nam povedal ze to je cista australska kelpia, co teda maly pes nieje. Zaujimave vsak je, ze okrem predpokladanej vahy na kelpiu sedi absolutne vsetko. Vyzor : rovnake usi, chvost, laby, nos, dokonca ako mavaju kelpie biely flak na hrudi tak presne to ma aj ona. Biele zadne laby to iste. Charakterove vlastnosti : taktiez totozne. Temperamentna, lahko ucenliva, neunavitelna, hrava, zvedava, neskutocne az strasidelne inteligentna. Ked sa nudi alebo je zavreta v izbe robi bordel, vymysla, nici, chvilu place. Ak je cely den doma tak je to s nou na nevydrzanie, treba s nou ist von a az potom je ako tak klud (zatial sa nevenci pravidelne, nema ockovanie - doma ma plienky na ktore moze, von s nou samozrejme chodime kazdy den). Zaujimavost je ze kelpie vydrzia dlhsie bez vody - ked sme ju doniesli ako malinkatu domov, prvy tyzden absolutne nepila vodu, ale napriek tomu cikala. Mala vlhku stravu a ta vlhkost jej stacila.

Sme teraz trochu v rozpakoch. Na jednej strane uplna totoznost s kelpiou, na druhej strane vek/vaha tomu absolutne nezodpovedaju + pravdepodobnost ze by sa objavila na slovensku a duplom ako vyhodena je miziva. Dokonca na niektorych obrazkoch maju kelpie totalne rovnaky kukuc ako ma ta nasa.

Ak je treba viacej obrazkov tak dodam ked bude prilezitost. Za pomoc dakujem :smile:
Skyro
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod hewča » Ned 19.02.2017 14:13

ciastocna podobnost s kelpiou tam moze byt, ale ja v nej vidim skor nieco z civavy :) ten kukuc ma taky, civavosky :lol:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Mac Gie » Ned 19.02.2017 14:26

ja by som tipla skôr kríženca čivavy ako kelpie :no:
popis temperamentu mi sedí na väčšinu šteniatok aktívnych plemien a ich krížencov a tá farba je tiež úplne bežná :yes:

na porovnanie pridám fotky Jessinky (ona je len taký dedinský mix) ale myslím že bola trochu väčšia :smile: teraz má tak 30 cm v kohútiku by som povedala

hewča ma predbehla
Prílohy
100_4294.JPG
tu mala cca 2-3 mesiace a sedí pri gumákoch mojej 10 ročnej netere
100_4375 (2).JPG
Jesska s mojím Maxom mala 2-3 mesiace môj je vysoký cca 50cm v kohútiku a má takých 18kíl
IMG_0989.JPG
dospelá Jessa
100_8603 (2).JPG
tu už ako dvojročná s Maxom
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Potrebujem pomôcť =) [Zlaty retriever x ??]

Poslaťod uzivatel123 » Ned 12.03.2017 19:45

Ahojte.. =) Potreboval by som pomôcť.. keĎ som bol menší dostal som psíka.. a ako maly fagan som nemyslel na to že čo to je za rasu.. =) bolo mi povedané že to je kríženec zlatého retrievara a už neviem =) CHcel by som teda zistiť či mi pomôžete zistiť z čoho to vzniklo =D :jop: Jediná taká fotka... ktorú mám =)
Prílohy
10002828_10201647534131793_1253022278_n.jpg
uzivatel123
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Pomoc pri určení rasy

Poslaťod Vikiki22 » Ned 12.03.2017 20:11

Z tejto fotky ťažko identifikovať, čo v ňom je. Keby bola fotka v postoji z boku aspoň... Aj tak sa to identifikuje ťažko. Možno je v ňom aj zlatý retriever, možno nie. Možno je to neidentifikovateľný podarený kríženec. Hlavne, že robí radosť. [emoji2]
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách