OT z "Výber správneho plemena pre mňa"

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Str 22.10.2014 13:06

Jenom klid. V prvom rade jej nedaj to co chce. Nech to nedostane, bud pripravena a reaguj skor ako nieco vymysli. Vsetko co teraz bude chciet si bude musiet zasluzit.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hruska » Str 22.10.2014 13:06

nevnima, lebo moze nevnimat :lol: my sme mali presne to iste, psa som nehodila za seba, ale naopak tvarou ku mne, chrbtom k psovi, si najprv sla hlavu a oci vykrutit, potom uz iba oci :heh: teraz sa mi smeje, ale ozaj som bola zufala.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Str 22.10.2014 13:08

No ved nie je vychovana,takže to bude nevychovanost :D ja netvrdím nič ine,iba to,že vôbec neviem najst tu spravnu cestu aby sme koncene urobili vo vychove a vycviku riadny,pevný krok dopredu. Nikdy som nepracovala so psom ignorantom a vedela som kde mám hranice a pokial siahaju moje schopnosti. Veď preto som si vybrala koliu :)
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Str 22.10.2014 13:10

Toto síce nie je vlákno "radíme usagi", ale predsa, skús si nájsť metódu NILIF a uplatňovať, je k tomu dosť článkov na nete. Myslím, že pre Graffi je to akurát, čo potrebuje.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Str 22.10.2014 13:17

A ešte dodam,že na tom pracujem denne, všetko ustúpilo do uzadia a už mi asi nejak dochádza para...
A je to trochu aj sklamanie,clovek mal isté plány a teda čakala som,že sa o tomto čase už budeme venovať intenzívne vycviku a nie motať sa v kruhu a výsledok ziaden

Radíme Usagi - celkom by sa hodilo,dikes pohladam :D
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Str 22.10.2014 13:22

Offtopic: Ja mam sice asi v mensom, ale dost podobny problem. Jak je na ulici pes, tak zatmenie, stuhne a lahne, alebo sa zacne plizit, alebo len stoji a cumi, a ja sa mozem aj na hlavu postavit, zdvihnut a otocit chrbtom, ide si hlavu vyklbit a nula bodov. Jedine stastie ze ma ten moj truhlo tak malu vydrz v robeni jednej cinnosti - takze pobeha so psom 15 minut a ma ho plne zuby a uz mu je aj panicka znovu dobra.

A tiez som mala plany a miesto planov mam psa nepustitelneho z voditka, lebo jaksi nikto neni zvedavy na 30+kiloveho cierneho psa co sa mu ruti za minipsom.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 22.10.2014 13:23

usagi, hlavne si jej doteraz dovolila urobit kopu chyb.. a o to je to uz tazsie. ma zlozvyky, ty uz nebudes ucit, ty uz budes len napravovat chyby.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Str 22.10.2014 13:33

Ha a ja som išla do nového psa s tým jak to bude sakra ťažké, prípravena na najhoršie scenáre a ono je to inak :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod calwen » Str 22.10.2014 13:38

Heheee a ja som prave zaspominala na jedneho maleho bieloflakateho psika, v casoch jeho mladi :pac:
Rox bola toto co popisujes ty. Co tam po mne, hen je Mardi a iny pes a iny clovek a hocico a panicka je vlastne uplne o hovne. Lenze ja som to riesila hned - krpata chodila dlho na stopovacke (na mikrotenkej snurke, aby ju vobec potiahla so svojimi 3kg), vynucovala som si privolanie a ine cviky a kukaj aha akeho mam teraz fasa psika :no: Ano chodi za cudzimi ludmi, ked sa jej niekto prihovori tak ho poskace a vybera cudzim ludom parky zo sacku, ale v sekunde ako od nej nieco chcem ja, tak sa sustredi. A to nie je ovciak...to je maly hnusny spicoterier a zvladla to :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Barbor » Str 22.10.2014 14:02

... :poklona: :poklona: :poklona: :winner: milujem svojho psa ked toto citam, ona je taka dokonala :heh: :heh:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Sunny » Str 22.10.2014 14:21

Offtopic: Hrivush - len či to nebude tým, že my máme tie hranice "normálnosti" a "bezproblémovosti" už dávno niekde úplne inde posunuté :haha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hruska » Str 22.10.2014 14:25

definicia normalnosti je podobna tej o aktivnosti :ha: kazdy to mame inde a niektori uplne ze mimo :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod merri » Str 22.10.2014 14:47

Offtopic: Aj Rox ma v urcitych okamihoch 99% zaujmov mimo mna, ano, je to narocne na energiu a trpezlivost, ale dat sa to da vzdy. Rox je napr. pes, na ktoreho natlakom nedosiahnem nic, uzavrie sa do seba. Kliker je v tomto pre nas nepostradatelna vec. Pre nu je klasicke "pavlovovske" ucenie a pouzivanie akychkolvek korekcii, aj pri uceni privolania, s minimalnou odozvou. Jedine fungujuce je podnecovat u nej to, aby vzdy prvy krok prichadzal od nej. Cize klikame za kazdu blbost, za kazdy jej prejav zaujmu o splupracu. A vysledky uz sa dostavuju a zacina mi robit velku radost.
Plus samozrejme vela, vela spolocnych hier a najma pretahovanie je u nej kluc k tomu, aby si ju vedela pre spolupracu nadchnut.

Cize usagi, kliker po prvom neuspechu urcite neodkladaj, nastuduj co najviac k nemu a nerob to stylom, vezmem pamlsky a kliker a mame "ritual", pri ktorom sa pes prepina. Zarad to kedykolvek, kdekolvek, doma, vonku v nerusnom protredi, mlsky maj po vreckach a buduj poriadny reflex klik-odmena, ale odmena skratka nepride po jej dobijani sa k nim. Len vtedy, ked pride klik, a klikni vzdy iba vtedy, ak nie je rozbesnena vidinou pamlskov.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Cathie » Str 22.10.2014 19:41

Offtopic: Tak ja som sa s Graffi stretla a plne potvrdzujem vsetko, co Usagi napisala :heh: nic v zlom :angel:

Suhlasim, ze nevychovanost je hlavny problem, na druhej strane, mala som moznost ju dostat do ruky a aj ju skusit na seba natiahnut, motivovat.. a omg :lol: Psa, s ktorym by bolo tak tazke - ani nie ze komunikovat - ale vobec mu zdelit info, ze halooo, som tu, zijem, existujem, vnimaj ma.. som uz davno nestretla, ak uz niekedy vobec :angel: Problem ani tak nie je motivacia, ako schopnost spolupracovat, venovat niekomu pozornost.
Niekto to na tom dogfeste pekne popisal - ze ked ju clovek KONECNE upozorni na svoju existenciu a namotivuje ju ist preskocit agi skocku.. pes sa rozbehne, skoci skocku a pocas letu zabudne, ze vobec bezi s nejakym clovekom vedla seba.. :lol:

Usagi neber to ako urazku tvojho mileneho psa :angel: Graffi je proste hrave decko, nevychovane, ale mile.. ber to ako kompliment tvojim nervom a trpezlivosti :heh:
Naposledy upravil Cathie dňa Str 22.10.2014 19:42, celkovo upravené 1
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hruska » Str 22.10.2014 19:42

Offtopic: tak ked to ty pises, uz zacinam verit :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách