OT z "Výber správneho plemena pre mňa"

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 22.10.2014 18:51

ja nie... ked si zoberies cudzieho psa, tazko mozes cakat zazraky - preco by mal spolupracovat? :nwm:
to, ze nespolupracuje s majitelkou, je ine a teda nieco sa zanedbalo.. :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hruska » Str 22.10.2014 18:52

Offtopic: no ved ja netvrdim, ze vsetci mate, iba ze ja verim :no:
mozno preto, ze moja by spolupracovala hned a rada :lol: ale to je nepodstatne
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Str 22.10.2014 18:54

presne toto ja hovorim ako rozdiel medzi koliou a borderkou, nielen na priklade Graffci.. kolia skotska rozptylena energia, borderka - sustredena energia.
kolia tazsie motivovatelna (nechcem pouzit vyraz tvrdohlavejsia, lebo budem za antiklub), borderka lahsie motivovatelna.
prejavuje sa to aj v stekote napriklad, stekaju zbytocne, ked netreba a ked treba, tak nesteknu.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 22.10.2014 18:55

spolupracuju nanajvys zrave a hrave psy. a potom su tu tie dalsie, kde sa spolupraca ziskava tazsie
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 22.10.2014 19:02

Cathie píše:Offtopic: mala som moznost ju dostat do ruky a aj ju skusit na seba natiahnut, motivovat.. a omg :lol: Psa, s ktorym by bolo tak tazke - ani nie ze komunikovat - ale vobec mu zdelit info, ze halooo, som tu, zijem, existujem, vnimaj ma.. som uz davno nestretla, ak uz niekedy vobec :angel:


podle me -porovnavas neporovnatelne :nwm:
jako ze kdyz nefunguje panicce, bude cizimu, neb cizi to preci se psy umi?? :oo:
ne vzdycky za vsechno muze panecek a ne vvzdycky spatna vychova -verim, ze jsou psi ruznych povah a i urcitych "postizeniů -neco jako autisti ap.

dam ruku do ohne za to, ze meho psa bys na sebe taky takhle z fleku nenamotivovala :yes:
po delsi dobe asi uz mozna ano ( a tou delsi dobou myslim cca tyden :angel: ) a to jen protoze ona chce spolupracovat s lidmi, je na to zvykla, naucena.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hruska » Str 22.10.2014 19:10

treba zavolat millana :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 22.10.2014 19:23

hruska píše:treba zavolat millana :heh:


:yes: :winner:
ten by si urcite poradil :aaa:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Str 22.10.2014 19:47

Jj Cathie to fajn popisala a Elis...Graffča má u nás prezivku autistka :D

Wer,ťažko cez net...áno urcite,vždy je na vine majitel,viem..... . Ja som si vyberala psa,aby bol ľahko motivovatelny,aktivne,pracovity. Preco? No lebo som nevedela pracovať s niecim čo spolupracovať nechce. Možno je to predsalen na niečo dobre,nová skusenost,ktovie kam nás to ešte zaveje. A mozno som mala zobrat borderku a klikat a cvicit jedna radost :D
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod merri » Str 22.10.2014 19:47

Tiez si myslim, ze pes nezvyknuty spoluprace sa neotoci v sekunde o 180 stupnov len za to, ze ho vezme do ruk skusenejsi clovek.
To velmi zavisi od povahy psa. Berry - ktokolvek kto ma v ruke pamlsok alebo loptu je pre nu bez vahania hodny spoluprace. Aj male dieta, aj clovek ktory to nejak speci so psami neovlada. Aj na pretekoch zabehla beh s inym clovekom a ani sa za mnou neotocila.
Rox - iba za urcitej specifickej konstelacie hviezd. :heh: Kludne si viem predstavit x situacii, kedy by s nou akokolvek znaly clovek proste nehol. A to ona nie je tazko motivovatelna, len sa necha lahko rozhodit a obcas sa nevie sustredit. Cinnost ktora ju zaujme ale robi na 100%, na agi som s nou napriklad nikdy nemala problem s nesustredenostou, ani pri prvej navsteve cvicaku. Ale s trenerkou nepojde, hoci ju aj prostredie pozna.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Buchťa » Str 22.10.2014 19:52

Elis píše:
hruska píše:treba zavolat millana :heh:


:yes: :winner:
ten by si urcite poradil :aaa:


Možná ano, to nikdo neví. Asi se někde stala vážná chyba a stále to pokračuje - pokuď Usagi radí více lidí a vždy se něco "zkouší" pouze nějakou dobu a nedúsledně = naprosto nulový efekt. Dále, pokuď "pújčuji" psa = na vyzkoušej = není to moc smysluplné. Podle toho, co jsem si přečetla - je to běh na dlouhou trať = začít úplně od začátku = znovu získat dúvěru v "mého" člověka. Mně to připadá, jen dle psaných slov, že již drobec žije ve svém vlastním světě a nemá dúvěru v lidi - má je ráda, ale jinak je má hluboce v paži. Nevytvořila si vztah k tomu svému člověku (rozmazlenost a nevychovanost jsou v řadě až ty další "problémy").
Usagi, má slova jsou naprosto upřímná a naprosto chápu Tvé zoufalství. Obrátila bych se na odborníka - né, co se týče výcviku, ale nějakého uceleného systému výhodného soužití pro obě dvě = naučit se vzájemně číst a žít spolu.

Offtopic: Cathie, jsou psi, kteří s Tebou nebudou hned komunikovat, tak, jak píší ostatní. Ano, jsou takoví. A dál se k tomu nevyjadřuji.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Bee House » Str 22.10.2014 21:03

Offtopic: moja napriklad spolupracuje aj komunikuje a vsetko je v poradecku, ale funguje to 100pro iba mne. mam strach ju zverit cudzim ludom, lebo s cudzimi, a vlastne ani znamymi nespolupracuje. A vala sa po zemi niekedy aj teraz(je to hanba, ale tak co, neobesim sa preto :ha:

nechcem zlahcovat dany problem, ale pre mna je to stale len "priblble" stena, prepac usagi :lol: nevzdavaj sa, ono to raz prejde, nemyslim si ze ty mas nejaky obr problem s vynutenim discipliny, skr je tam konflikt medzi tym na co si u svojho dokonaleho psa zvyknuta a tym, co vystraja nedokonaly druhy pes. holt vo svete je rovnovaha, a preto dufam, ze moj druhy pes bude dokonaly :haha:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Str 22.10.2014 21:11

Bee nechat Graffu vencit niekoho z rodiny už ju nemam :D ako mňa má total na haku,ale rodicov maxi total v pazi. Ako pravda,že keď zruknem na celúNR tak sa sem tam aj jednym okom mrkne,ze akože kto to tam vlastne hysterci - zeby pokrok XD

Charlie nie je v skutočnosť ani z daleka dokonaly a teda je to naopak tiež riadny expert,ale zas totalne komunikativny,vnimavy,oči vždy na mne. S ním si už snad citame myslienky,ale to zas tiež nevzniklo zo dňa na den.
Naposledy upravil usagi dňa Str 22.10.2014 21:16, celkovo upravené 1
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Bee House » Str 22.10.2014 21:16

Offtopic: no vidis, pokial vidis aspon posun medzi tebou a inymi clenmi rodinyú/znamymi, vsetko je v poradecku :haha: ja som si tak tiez vzdy odlhacila od nervov, ze ked neprsi, tak aspon kvapka.
doteraz si spominam, ako otcovi ukradla moja ciapku a nenechala sa chytit a utekala pred nim asi minut po dvore, on je nervak, vrieskal po nej, vrieskal po mne, ze ju necha utratit a sunny veselo poskakovala :aaa: krvi by sa vo mne nedorezal. alebo ako mi vbehla do cudzieho domu k cudzim ludom uprostred nedelneho obeda, rovno im do kuchyne, a ludia sedeli za stolom a pucili oci na mna, ako ju nahanam okolo stola. :aaa: takze sucitim s tebou plne, a verim ze dospeje :ha:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Str 22.10.2014 21:20

Jj,na Dogfeste snáď nebol stan ktorý nenavstivila a furt cakam,že sa prihlasia Tí,ktorym pri behu vyrvala koliky z jednej strany stanu a nasledne sa naň ešte hodila...tusim to bol niekto z DF :D

Ozaj kedy ma už zabanuju za takyto odklon od temy??? :D
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod renqa » Str 22.10.2014 21:31

Offtopic: tak môj pes spolupracuje aj s malými deťmi, ale len doma. vonku tiež nevníma ani mňa, nie ešte cudzieho človeka. ale tak my zase nerobíme žiadne športy, takže mi to až tak nevadí. on nie je ani hravý ani žravý, jeho zaujímajú len psy, mačky (ježkovia, veveričky...), ňuchtiť a lízať po psoch. Akože z časti to určite je aj moja chyba, je to môj prvý pes. Ale zas je to teriér a u neho by som si musela pozornosť vynucovať inými ako pozitívnymi metódami a za to mi to nestojí. ale fungujeme spolu v pohode, lebo túto ignoráciu máme len vonku, doma je to perfektný, poslušný pes, dogdancing mi bude robiť. :heh: :jop: Ale verím tomu, že keby som na tom pracovala viac, tak by sa to ešte dalo vycibriť aj vonku, ale nejak sa mi do toho nechce, už som rezignovala. :lol:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách