Severania

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Poslaťod Ulfheiðr » Str 10.10.2007 13:23

aj husky pojde na koniec sveta, ale sam, ak si zmysli. potom ti o tom povyrava a pojde ti to ukazat :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Str 10.10.2007 13:25

Úlfheidr píše:aj husky pojde na koniec sveta, ale sam, ak si zmysli. potom ti o tom povyrava a pojde ti to ukazat :no:

presne ako ten nas deges cez vikend!!! :hmm:
akurat vypravat sa mu o tom akosi nechce. len ohundrava :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Str 10.10.2007 13:28

caka az mu vyvolaju fotky :lol:
ale ne, kazdopadne, citala som na dog-u a teda museli ste mat pevne nerve :zima:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Str 10.10.2007 13:31

mozem ti povedat, mje pevne nerve boli nadranc, ale chvalabohu, stastie pri nas stalo :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Str 10.10.2007 13:34

to ano, mne stacil jeho niekolkominutovy vylet a klepala som sa jak toaletak vo vetre.
Inak kupila som si manmatovu stopovacku,5m, a super sa nam s tym chodi. je lahunka a nederie dlane. Tu slucku na ruku si zapnem o batoh a zvysok vymanevrujem rukami.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Str 10.10.2007 13:40

ja mam klasicku 10 metrovu (a este tam mal vtedy just nadstavenych 5 metrov lana a aj tak som ju nestihla zaslapnut), no odteraz s nim budem chodit uz len zapnutym kolo pasa na sedaku.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Str 10.10.2007 13:46

jaj on ju ako tahal za sebou.
to by som nedala, on by sa s tym zamotak okolo krikov aj bez toho ze by usiel, by sa mi ho furt nechcelo rozuzlievat.
jasan, treba si ho skratka priviazat. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Str 10.10.2007 13:53

Úlfheidr píše:jaj on ju ako tahal za sebou.
to by som nedala, on by sa s tym zamotak okolo krikov aj bez toho ze by usiel, by sa mi ho furt nechcelo rozuzlievat.
jasan, treba si ho skratka priviazat. :smile:


tam bol vlastne kamen urazu: zamotal sa s nou do krikov a nevedel sa chudak vratit.
z coho poucenie plynie: stopovacka je fajn vycvikova pomocka, ale len vtedy, ked pes nema sancu s nou zdrhnut...potom moze ist o zivot :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod lusy » Str 10.10.2007 15:13

a nesnazil sa ju ani prehryzt? toho mojho som vcera na chvilu uviazala s normalnym voditkom a on to prehryzol a zdrhol.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Ahojcek

Poslaťod mika » Str 10.10.2007 21:13

SEVERANKA píše:Ahojky amaguk a vsetci.

Velmi dlho som tu nebola,nejako nemam v poslednej dobe cas a internet tiez dobre nejde ;o(

tak uz sa mi to krati,..este 1-2 mesiace a mala by som mat svojho psika.

Nastal mi mensi problemik.Moj priatel zacal tvrdit,ze husky sa nam mozno nehodi.Vysiel s tym,ze husky je velmi nezavisly,ze nebude posluchat a nebude taky oddany ako ini havkovia.tak ma s tymto rozhodil a poukazoval mi vselijake clanky,ze zacinam pochybovat sama o sebe a svojich schopnostiach.

Samozrejme,ze husky su mozno tvrdohlavi ale nezalezi to nahodou na treningu?Zalozila som si tuto temu aj na mushing.sk aby mi poradilo co najviac ludi,ani sama neviem preco,lebo som na 99.9% presvedcena ze chcem huskyho.

Priatel by vsak chcel psa,ktory bude za nim behat a tak A ja si zasa myslim,ze husky takisto dokaze byt velmi verny a poslusny,nie?Alebo nie?On by chcel bordersku koliu,ta vraj pojde aj na koniec sveta.

;o((


Ahoj,

sice nemam huskyho, ale malamuta, ale asi su si v dost veciach podobni. A mam moznost porovnavat ho s borderkou. Borderka sa bude snazit splnit Ti, co ti uvidi na ociach. Malamut/husky len to, co sa mu chce. Su verni, aj ked sa obcas tvaria, ze im je jedno, kto ich hladi. Nas si na smecku dava pozor, a nema rad, ked sa rozdeli.

Da sa vycvicit aj malamut/husky, dokonca aj dospely. Ale nikdy to nebude take ako u nem.ovciaka ci borderky. Dina mame od jeho troch rokov a naucil sa nove veci, skace cez prekazky..., ale ak ho daco zaujme, tak na prekazky kasle a vrati sa k nim, az uzna za vhodne (alebo je donuteny).
Na rozdiel od borderiek su ufrflanejsi, tvrdohlavejsi, su dominantni, majetok nestrazia ( cloveka iba ak ide o nebezpecie, ale vyhodnocuju to inak ako clovek). A viac plznu.
Na vychovu su narocnejsi nez borderka a musis byt stale v strehu, ci daco neskusaju.
Neviem, comu sa venujes a co chces s huskym robit, ale je narocny, potrebuje pohyb a zamestnanie a 100% volneho casu, a chcel by aj 100% toho pracovneho casu :lol:
A malamutom a huskym je v nasich nizinach teplo, v lete sa s nimi nic moc robit neda. Prechadzku do obchodu a spat rozdychava aspon hodinu.
Ale malamuti a husky maju velky zmysel pre humor, vacsi nez borderky, ktore poznam.
Ak je tvoj priatel proti huskymu, tak si to este premysli.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod Amaguk » Str 10.10.2007 21:26

kedze mika v mnohom pomenovava to, co som ti odpovedala na mushingu, pre info a uplnost kopirujem teda moju odpoved aj sem :smile: :

u haskaca treba pocitat s jeho silnym "volanim divociny" a loveckym pudom.
Nasmu psovi, ked chyti stopu, prepne totalne v hlave a nic nevidi, nepocuje...pritom na cvicaku je za hviezdu. :o)
SH nie je typ psa, ktory ti pojde poslusne pri nohe, nie je to pes, ktory sa na teba bude oddane divat a robit veci len kvoli tvojmu poteseniu ako GR, ci pes, ktoreho vycvicis drilom alebo nebodaj nasilim ako NO. SH ma vlastnu hlavu a rad ju pouziva a musis ho presvedcit, ze to co chces ty, chce aj on...
mne osobne sa tato ich nezavislost paci, a nenechala by som si SH vyhovorit od ziadneho priatela ;-))), ale chapem, ze su ludia, ktori od psa cakaju nieco ine. takze, ak vam ide o oddanost - chodte radsej do GR alebo ineho, priamociarejsieho, plemena

u borderky mas vacsiu istotu, ze vycvik pojde v podstate hladko a bez problemov, a nebudes na nu musiet vymyslat vselijake triky a tahy, aby si ju "prechcala", mas vacsiu istotu, ze sa ta bude drzat a ze nebude zdrhat. Boderky su ale tiez velmi narocne na pohyb a aktivity - je to jedno z najenergickejsich plemien :)

celkom vystizna charakteristika SH je aj na: http://www.k9web.com/dog-faqs/breeds/huskies.html
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Aris » Pia 19.10.2007 18:56

U nás v dedine ma jeden clovek 12 malamutov.Nekomentujem.

Aj ja velmi tuzim po SH ale az ked dostudujem a najdem si pracu a budem mat vlastny dom aby mohol byt vnutri.Tiez sa chcem spytat ci sa s nim da robit iba mushig alebo aj bikejorking alebo by mu stacilo aj behat pri bicykli.A ako to riesite ked ste v praci??? Mozu byt psy s vami???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 20.10.2007 11:49

Kebyze mam dvanast malamutov, tak prasknem od stastia. ak s nimi robi to na co su mamuti a stara sa o ne...
Vo finsku je arktinen rekikoirakeskus a tam je 400 psov.

V praci je so mnou a bikejoring je jedna z musherskych disciplin, takze ano mushing :no: a ano bikejoring. aj ked pre individualne discipliny by som mozno odporucila ESP, alebo ineho stavacoviteho. ale neni problem, kopa ludi beha s huskami aj Bkj.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Aris » Sob 20.10.2007 18:12

Problem je v tom, ze malanuty su cely cas v kotci.A ako zavyjaju.Je my ich luto.

A co canicross???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 21.10.2007 14:53

LEN v kotci?
ako nic proti kotcu, az sa so pasmi sportuje, ale zrejme tento s nimi nerobi nic.

aj caniscross. ale na to musi mat clovek kondicku jak svina. ked si kuknes tie fotky z pretekov tak ty bezci vypadaju dost uriceny. a sama som to skusala.
moj vysledok: ja sa radsej povozim. aj tem Bkj je slusna makacka, aj pre mushera. ale kebyze mas dva hasky, tak to az taka drina neni.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách