Severania

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Severania

Poslaťod Sunny » Uto 29.10.2013 13:55

No husky a bordera sú tak rozdielne plemená, že až :no: Čo vlastne od psa očakávaš, ako si predstavuješ vašu spoluprácu, ako s ním chceš tráviť čas?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Severania

Poslaťod Exor » Uto 29.10.2013 13:55

Zas nerob z nás tyranov. :pac: Nikto z nás to nemyslel tak, že ich nemôžeš pustiť z vodítka. Len skátka musíš vedieť kde ich pustiť. Sú oplotené cvičáky, výbehy, venčoviská a možno aj v meste by sa dalo. Iné je to ale na roliach, alebo v lese, kde sú zajace, srnky a iné divinové podnety. Keď ich pustím tam, tak by mohlo dôjsť k týraniu zajaca alebo srnky a teoreticky k odstrelu mojich psov poľovníkom. Zver ti môže stopovať a loviť aj množstvo poľovníckych plemien, na ktoré ale ten výcvik platí lepšie. Ale áno, ak chceš psa na prechádzky na voľno, volil by som iné plemeno.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Severania

Poslaťod janajka » Uto 29.10.2013 15:08

Aj borderka vie nahanat zver - v zmysle takom, ze kludne sa vzdiali od majitela na extremne daleku vzialenost a dobu. Ale zase oproti severanovi je jej vyhoda taka, ze je velmi ucenliva, da sa rychlo uputat jej pozornost, lahko sa s nou pracuje, cvici a nevymysla (nerobi ziadne naprieky.)
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Severania

Poslaťod kikus16 » Uto 29.10.2013 15:14

chcela by som s nim travit vsetok svoj volny cas ktory mam, ucit ho nove povely, triky. chodit na dlhe prechadzky, spavat s nim v postely :hi: . chcela by som aby bol moj druhy spolocnik. mam velmi rada psy a mam skusenost s nejakym tym cvicenim. rada sa ucim aj ja nove veci . chcela by som psa ktory je mudry inteligentny peknucky a najlepsi spolocnik :) uvazovala som nad agility. preto som volila huskyho alebo border collie.
kikus16
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Severania

Poslaťod Sunny » Uto 29.10.2013 15:21

Bordera, jednoznačne :yes: Husky (vo všeobecnosti) sa na väčšinu tých vecí moc nehodí - ešte aj v posteli by mu bolo moc teplo na to, aby v nej spal :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Severania

Poslaťod kikus16 » Uto 29.10.2013 15:44

okey dakujem, som plne rozhodnuta ze beriem borderku...otazne je akej farby ? :nwm: chcela by som hneda , ta je podla mna najkrajsia :) aky mas ty na to nazor ? :oo:
kikus16
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Severania

Poslaťod Sunny » Uto 29.10.2013 15:51

Že si najprv poriadne ujasni aké chceš plemeno :no: a čo konkrétne od psa očakávaš. Podľa toho si vyber vhodnú chovku a rodičov svojho budúceho psa - povaha, zdravie, atď... a až potom rieš, či sa ti viac páči čierna alebo hnedá :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Severania

Poslaťod kikus16 » Uto 29.10.2013 15:57

urcite psa s papiermi... a asi show borderku. ja som clovek ktorý sa nerad nudi ...takze hafan sa so mnou urcite nudit nebude. mam vsetko premyslene tak mi uz len poradte farbu :D
kikus16
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Severania

Poslaťod Sunny » Uto 29.10.2013 16:01

Nič v zlom, ale nemyslím si, že máš všetko premyslené, keďže ešte pár hodín dozadu si bola presvedčená, že chceš huskyho :no:
Tak či tak, toto už nie je o severanoch, poradiť sa musíš s majiteľmi borderiek.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Severania

Poslaťod kikus16 » Uto 29.10.2013 16:13

pisala som ze sa rozhodujem medzi domva plemena. nie ze som si to rozmyslwla pred chvilou..
kikus16
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Severania

Poslaťod starr » Uto 29.10.2013 18:30

Sledujem tému Severania a čo tu dnes bolo napísané.

Kikus16, neber to ako seriózne odporúčanie, skôr ako položart alebo ako takú kuriozitku, že možno by sa dal spraviť takýto kompromis :ha: :

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/301575 ... em-psa.php

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/299200 ... niatka.php

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/303543 ... -o-RIA.php

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/300436 ... -husky.php
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Severania

Poslaťod kikus16 » Uto 29.10.2013 21:26

haha to je super :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ten krizenec je podareny :lol: :lol: dve v jednom :jop: :jop:
kikus16
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: Severania

Poslaťod Tasha » Str 30.10.2013 8:12

kikuška podľa toho čo si písala že chceš robiť so psom ako si sa vôbec dopracovala k huskymu? áno je pekný a je aj inteligentný, ale určite nie spôsobom, ktorý by sa páčil tebe. Svoju inteligenciu bude využívať vo svoj prospech a ako by ťa mohol nasrať :lol: určite by pri tebe necupital poslušne a vychádzke. Asi by si si užila viac starostí ako radostí.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Severania

Poslaťod piskot » Uto 12.11.2013 20:44

no ja prispejem tiez svojou troskou do mlyna .Z mojej skusenosenosti to bolo tak ze kym nemal 7-8 mesiacov dal sa pustat na volno ale potom to zacalo zbadal zver, macku vevericku kamzika hocico a bol neodvolatelny a to som ho mal vtedy iba jedneho a venoval sa cisto iba jemu, takze prechadzka v lese jedine s vodzkou ale na otvorenom priestranstve napr. poli navolno pusteny je. Je to mix sportovej a vystavnej linie takze nieco ma aj odtial aj odtial . kedze som zacala pretekat tak som si zaobstaral stena cisto pracovnej linie a uz teraz ked ma 3 mesiace vidim aky je to rozdiel ze to bude teda riadny hajzlik a ked nebude sportovo vybijany tak to bude riadne psycho . tak sa dobre rozmysli ci xces psa pre modre oci a prechadzky k vode pretoze na to iste ti postaci aj ta borderka ktora si myslim ta tiez nenecha sediet na gauci
piskot
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Severania

Poslaťod flerka » Uto 10.12.2013 17:14

hmm,no ja som na moju alaskanku pouzila zatial voditko len v nakupnych centrach kde sa inak neda,a na behanie,ked trenujeme. Inak je pustena nonstop. a to byvame v centre mesta-cesty,milion ludi... no je tak vedena od steniatka a funguje bez problemov. No raz nam usla-pri behu na zeleznej,ked zrejme videla srny-pol hodinu sme ju cakali,volali a nakoniec prisla. No to robieval aj moj mix NO a Karelsky medvedi pes,ked bol pubertiak parkrat.
Alaskanka sa vtedy zrejme zlakla a uz viac to nespravila...
No mozno s husky je to ine,tak neviem ... a dufam,ze som ta aspon trosicku potesila :o)
flerka
Nováčik
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách