Bernardín / St. Bernhardhund (Bernhardiner) (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Bernardín / St. Bernhardhund (Bernhardiner) (FCI)

Poslaťod Tibor88 » Sob 18.08.2007 16:22

No čo , chová tu niekto tohto psa ?
Ja mám 6-ročného vycvičeného na základné pokyny + niečo navyše . A čo vy ?
Tibor88
Nováčik
 
Príspevky: 45
Bydlisko: Na štadióne

Poslaťod simm » Sob 18.08.2007 17:20

pridam orazok... a tento psik sa mi velmi paci.. je strasne velky a mohutny..
Obrázok
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod Tibor88 » Sob 18.08.2007 18:16

No , ten môj je stredného vzrastu , čiže oproti ostatným je v kohútiku nižší , ale sfarbenie má krásne .
Pridávam niekoľko fotiek z dnešnej kúpačky :
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok


Pridávam nové fotografie .
ObrázokObrázok[url=http://img3.freeimag[url=http://img3.freeimagehosting.net/image.php?687bea2075.jpg]Obrázok[/url]ObrázokObrázok
Ak niekto z vás tiež chová tohto psa , napíšte .
Tibor88
Nováčik
 
Príspevky: 45
Bydlisko: Na štadióne

Re: Bernardín

Poslaťod Veve7.7.7 » Sob 09.02.2008 19:35

Tieto psi mam rada. Mam aj rada film Bettoven
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba
Veve7.7.7
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403
Bydlisko: Nitra

Re: Bernardín

Poslaťod kikula22 » Sob 09.02.2008 19:36

Krasny maco :jop:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bernardín

Poslaťod Vikiki22 » Sob 09.02.2008 20:15

Nadhera! Nasa veterinarka ma tiez dlhosrsteho bernardina a je dost velky. :heh: Vola sa Cezar, ale inac je mily- ak je niekto u nich vnutri. Inac za plotom je celkom ostrazity. :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Bernardín

Poslaťod meraja » Sob 22.03.2008 8:08

ahojte ja mám tiež bernardína Oskara ma 6 mes. :smile:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Bernardín

Poslaťod Rauke » Pon 08.09.2008 9:05

nas krasavec Eros
Obrázok

Obrázok
Obrázok
hadajte kto je vitaz?
Obrázok
Naposledy upravil Rauke dňa Uto 20.01.2009 11:42, celkovo upravené 1
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Bernardín

Poslaťod starr » Pon 08.09.2008 11:14

Ja osobne bernardína nemám, ale u nás v dedine majú dvoch, je to pravdepobobne párik - mohutnejší a hlavatejší pes a jemnejšia sučka. Pôsobia na mňa ako veľmi dobrí strážcovia, napriek tomu, že sa hovorí o ich miernej povahe, ale vždy keď idem s jedným z mojich psíkov okolo ich plota, tak štekajú a vyskakujú tak, že sa zdá, že zvalia plot, takže ja by som do ich dvora nevošla ani za nič! :yes:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Bernardín

Poslaťod starr » Pon 08.09.2008 11:15

Inak koľko kg váži dospelý "samec" :ha: bernardína? Ja by som tomu u nás v dedine tipovala minimálne 90, ak nie sto. Môže to byť?
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Bernardín

Poslaťod Rauke » Pon 08.09.2008 11:43

neviem aky je nejaky presny priemer, no Eros mal cez 90kg, kedze ochorel na srdiecko, tak ma teraz dietu a schudol, moze mat tak do 90kg. on ma praveze velmi miernu povahu... zlaty velky maco slintos...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Bernardín

Poslaťod Maiganos » Pon 27.10.2008 20:28

starr píše:Inak koľko kg váži dospelý "samec" :ha: bernardína? Ja by som tomu u nás v dedine tipovala minimálne 90, ak nie sto. Môže to byť?


Svatobernardsky pes je ako plemeno najťažšie zo všetkých plemien. Podla Guinessovej knihy svetových rekordov majú dvaja anglicky bernardíni najväčšiu váhu, ktorá bola zaznamenaná. Brandy slečny Gwendoline L. Whiteovej z Chinnoru v Oxfordshiru vážil v roku 1966 neuveritelných 117,5kg !!! Westernisles Ross slečny Jean R.Rankinovej z Glasgowa tiež v roku 1966 vážil 116,1kg.
Maiganos
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Bernardín

Poslaťod drymarchon » Štv 06.11.2008 20:28

Maiganos píše:
starr píše:Inak koľko kg váži dospelý "samec" :ha: bernardína? Ja by som tomu u nás v dedine tipovala minimálne 90, ak nie sto. Môže to byť?


Svatobernardsky pes je ako plemeno najťažšie zo všetkých plemien. Podla Guinessovej knihy svetových rekordov majú dvaja anglicky bernardíni najväčšiu váhu, ktorá bola zaznamenaná. Brandy slečny Gwendoline L. Whiteovej z Chinnoru v Oxfordshiru vážil v roku 1966 neuveritelných 117,5kg !!! Westernisles Ross slečny Jean R.Rankinovej z Glasgowa tiež v roku 1966 vážil 116,1kg.


no ja by som si dovolila oponovat, neviem sice ci je to oficialne alebo nie, ale aktualne najtazsi pes na svete je jeden mastif, kt. vazi vyse 120 kg, ale nepriklanam sa iba som to pocula. a citala som ze najtazsim psom na svete bol mastif vaziaci viac ako 155kg, a tiez je moj osobny nazor ze plemeno mastiff je tazsie ako bernardin.

inak bernardin je nadherny pes, kedysi som nad nim uvazovala, ale dnes uz mam ine srdcovky, ale aj tak perfektni macovia :jazyk: :jazyk:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Bernardín

Poslaťod tana » Štv 06.11.2008 20:43

Je to tak, anglicky mastif je oficiálne najtažší a najmohutnejší zo všetkých plemien psov.
Napr. 4 ročný otec nášho psa má momentálne 135 kg a nie je to žiadna rarita. Naše, takmer 12 mes. šteniatko má 92 kg :no:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Bernardín

Poslaťod drymarchon » Pia 07.11.2008 15:32

tana, nadherny hafan, mastiffy su naozaj krasne a impozantne, ale ja keby ze mozem tak mam asi vsetky molosy :lol:
ale realisticky to nejde, tak sa orientujem na ČsV a ND (a to nie su tiez ziadny drobci :lol: :lol: ).
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI