Psy 'jedného pána'

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 20.04.2012 13:09

Offtopic: V porovnaní s inými psami určite áno.
Ale nakolko poznám chrtov dosť, nikto mi nevezme to, že sa vedia velmi náhle a rýchlo prejaviť velmi temperamentným spôsobom. Niektoré jedince viac často, niektoré menej často. U barzojov je napríklad velmi vela prípadov čo šli psi na adopciu, pretože to čo tí ludia nakoniec mali doma na to neboli pripravení a nechceli to. Pretože ano, vo všeobecnosti je to temperamentný silný sebavedomý pes nie jednoduchý na zvládnutie.
Poznám napríklad psa, čo ide v pokoji na vodítku a zrazu z čista jasna, začne okolo vás robiť tryskové kolečká a potom zase prestane a tak všelijak. Alebo viedla som na vodítku barzojku a zrazu uvidela psa a proste vyskočila do výšky mne nad hlavou a podobné veci. Jednoducho ich reakcie, ak nastanú, tak vedia byť prudké a nečakané.
Ludia by to mali vedieť, že aj keď sú chrty v povahe vo všeobecnom temperamente položené nižšie ako väčšina psov, tak sa jednoducho musia pripraviť na to, že sa ten chrt prejavovať bude, že nebude vždy nad vecou (taký oblúbený mýtus), že to nebude len ležať a podobne.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Silvuch » Pia 20.04.2012 13:38

Offtopic: to nerobia aj ine psi? .. nejak podobne mi zdrhol jeden pes z utulku..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 20.04.2012 16:00

Offtopic: Jasné že robia. Však o to mi ide, aby sa oni nedávali za nejaké výnimky.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Bad » Pia 20.04.2012 16:19

Offtopic:
Silvuch píše:to nerobia aj ine psi?

Hovíci nee :ha:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Silvuch » Pia 20.04.2012 16:30

Offtopic: ahaaa, tak preto v teme odporucim plemeno odporucaju len kratkosrste kolie a hovikov... :heh: :joint:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Večernica » Sob 21.04.2012 8:22

Vyzera to tak, ze sme sa rozdelili na dva tabory.

1.Psy jedneho pana vzhladom na zmenu majitela

2.Psy jedneho pana co sa tyka poslusnosti

Ja som mala na mysli 2 moznost.Svojho SAV by som urcite nikomu nedala ani za svet.Preto chcem, aby bol naviazani na viacerych clenov rodiny a posluchal kazdeho.V pripade, ze budem musiet odist napr.do nemocnice, alebo na sluzobnu cestu chcem, aby chudacik nebol smutny a dokazal ako alphu akceptovat napr.mojho priatela.A o to mi slo:) Kedze sa o SAV hovori, ze su to psy jedneho pana, chcela som si utvorit vlastny nazor, ale vidim to tak, ze naozaj zalezi od jedinca a spravnom vedeni vo vychove :smile:
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Bad » Sob 21.04.2012 10:39

Večernica píše:dokazal ako alphu akceptovat napr.mojho priatela

Večernica píše:Preto chcem, aby bol naviazani na viacerych clenov rodiny a posluchal kazdeho

obávám se že to až tak nebude záležet na tobě, ale na psu
Najeď si na stránky majitelů SAV, na jedněch je, že uznává 3 členy rodiny, zbytek pouze toleruje. Na druhých píše paní, že pes prostě miluje páníčka, ne ji.

Mám pocit, že v článku o SAV bylo i takový vtipný případ, že pes měl sakra problémy s tím, když si jeho majitel oblékl něco jiného...musel se převléct
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Haleth » Sob 21.04.2012 11:02

Ja neviem, ale zdá sa mi, že práve tieto plemená ako SAV a ČSV majú jasne určenú alfu vo svorke, nie ? Aspoň, čo som čítala...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Večernica » Sob 21.04.2012 13:32

BAD to myslis vazne? S tym preoblecenim? Nemas prosim link na tieto clanky? To by som si chcela precitat... Hmm, no ja neviem... Pise sa vselico... To, ze si psik urci svoju alphu sa pise nielen o SAV a CSV... Ja proste len nechcem, aby sa napr moj priatel citil neviem... ukrivdeny, ak psik nebude napr posluchat jeho a mna ano a to absolutne... alebo aj naopak... tu uz ale podla mna ide o to, ake steniatko dostaneme do vienka, nie?
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Basha » Sob 21.04.2012 14:37

Vecernica - podla mna to ci bude vas buduci pes posluchat (mam na mysli naozaj na neho reagovat, nie hrat sa na to, ze poslucha) tvojho priatela, zalezi podla mna na nom - ako sa bude spravat, aky vztah si dokaze vybudovat s vasim psom, ake hranice mu nadstavi, ako citlivo a zaroven dorazne dokaze posobit na vasho psa. To je vec, ktoru ti to na fore nikto VOPRED nepovie. Je to holt o osobnosti, vyzarovani dotycneho.

Ja osobne vyraz "pes jedneho pana" beriem trocha s rezervou, aj ked ho sama obcas pouzijem. V kazdej rodine (spolocenstve ludi) su rozne osobnosti, napr. ak by som vzala priklad z nasej rodiny - moj pes - Ballad (border kolia) ma mna ako jednoznacneho vodcu. Otca a mamu tiez "poslucha" ale ovela viac pri nich skusa - ale to nie je preto, ze by mal problem respektovat poziadavky inych ludi - je to o ich vyzarovani a posobeni na neho. Takisto to nie je o tom, ze by sa mu nevenovali, casto ho aj bravaju von, nakrmia a tak.
Samozrejme by som ale ocakavala, ze pes si aj tak vyberie jedneho z vas, ktory bude mat v jeho ociach "trocha navrch".
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Večernica » Sob 21.04.2012 14:52

Offtopic: Ak si bude vyberat podla toho co uvidi, asi si vyberie mna :lol: Ale nie, zartujem... Pravdou vsak je, ze moj priatel je hlavou rodiny, avsak ja som krkom, ktory nou otaca :hi:
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Večernica » Sob 21.04.2012 14:53

V ostatnom mozem povedat len to, ze s tebou absolutne suhlasim...
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Tasha » Sob 21.04.2012 15:15

k tomu to len toľko, psi sú moje. so snúbencom sme sa spoznali až keď už psi boli dospelé. Ak som tam počúvajú hlavne mňa, ale počúvnu aj priateľa ak niečo potrebuje. Ak tam nie som, tak ho poslúchajú na slovo. A čo máme šteňa sao, tak s tým je momentálne viac času ako ja a už sa to zobrazuje aj na tom, že ho viac rešpektuje. Počúvne aj mňa, ale pri mne ešte sem tam vymýšľa, že tie zuby neukáže a tak. Ale aj my to vyhovuje, lebo keď bude veľká, tak ja s ňou veľmi do kruhu asi chodiť nebudem :lol: Ale rešpektuje ma a to čo potrebujem tiež počúvne, takže pohoda.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Večernica » Sob 21.04.2012 15:50

Darley, to je dobre, tak to ma byt :smile:
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Bad » Sob 21.04.2012 16:00

Večernica píše:BAD to myslis vazne? S tym preoblecenim? Nemas prosim link na tieto clanky?

bohužel, to bylo kdysi v nějakém časopisu, to by bylo dlouhé hledání....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách