Psy 'jedného pána'

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod MAGNUS » Str 08.05.2013 18:39

to je dosledok toho, ako so psom pracujes, v akom kontakte je s druhymi ludmi, ako sa mu venuju, na co je zvyknuty.


No nemyslim si, ze pes nie je nauceny na mojho muza, ked je s nim nonstop. Aj ked som ja v praci, muz je s nim stale. Zvyknuty je minimalne na jeho neustalu pritomnost a samozrejme, ze muz sa mu aj venuje (i ked nie tak ako ja). Doberman sa vie strasne naviazat na jednu osobu porovnanim s inymi plemenami (mala som jazvecika, aliasskych malamutov, krizenca doberman x NO, irsky seter, krizenca brazilskej fily x kaukazak).
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod bajuss21 » Sob 02.11.2013 15:31

hm, ako tak rozmýšľam aj tá moja je psom jedného pána, teda mňa...mňa rešpektuje, je stále so mnou. Nemá problém sa baviť a besnieť aj s ostatnými členmi rodiny, ale ako náhle sa zodvihnem a idem preč, všetkých odignoruje a letí za mnou :smile: a poslúcha len mňa...ale to už nie je moja chyba...ako sa jej naši venovali, tak sa aj k nim správa...neposlúcha ich, očí má len pre mňa...a ani sa nečudujem, trávim s ňou všetok voľný čas, chodím s ňou von, cvičím, trénujem, hrám, kŕmim, všetko :smile: len som zvedavá čo bude, keď o 3 týždne odchádzam od nej prvý krát na 1 týždeň :lol: neviem koho mám skôr ľutovať, či rodičov či ju :lol: ale možno práveže to bude dobré a nájdu si k sebe cestu...dúfam :no:
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod MAGNUS » Sob 02.11.2013 18:05

bajuss21
Takto to vyzeralo a vyzera stale aj u nas doma. Magnus je na mne zavisly a je to sposobene aj tym, ze je so mnou od malicka a vsetko pekne zazil so mnou alebo respektive v mojej pritomnosti. Od malicka som ho krmila iba ja, ale tak pred 2 mesiacmi s tym musel zacat aj manzel (mam vela pracovnych povinnosti). Aj s muzom sa uz jasi. Ked nie som doma, hraju sa spolu, ale ako nahle pridem domov ja, vsetku pozornost obracia na mna, az ma to niekedy rozculuje (ked pracujem pri PC musim ho niekedy vyhodit na zahradu, inak si na mna polozi svoju hlavu a ked to nezaberie, ponosi mi vsetky hracky, co doma maju a uprene sa na mna zacne divat, co nevydrzim ja - nedokazem sa pri tom jeho pohlade sustredit na pracu).
Ale tak to ma vyzerat medzi panom a jeho psom (teda aspon podla mna).
My sme s muzom pred mesiacom odisli po 10 rokoch na dovolenku (boli sme 4 dni prec) a hafani isli do psieho hotela. Seter to zvladal v pohode, ale Magis ani nie. V noci knucal, nechcel velmi zrat. Ked som sa vratila, nic ineho ho nezaujimalo iba ja. 3 dni sa odo mna ani na sekundu nevzdialil. Dokonca aj v noci chodil so mnou na zachod. Napis, ako to potom dopadlo u teba doma s tvojim odchodom.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Libuska » Ned 03.11.2013 18:02

Ahojte
Kedze na zaciatku ste tu riesili, ze pes jedneho pana je vychovny problem, tak sa pytam skor ako by bolo neskoro. Mame FCR, krmim ho ja, manzel s nim chodi 1- 2x denne na par minut von. On je vela v praci, ja som so psom doma. Ja ho ucim pomalicky sadni, lahni, k nohe, labku aby daval :smile: :smile: chodim s nim na prechadzky do parku
Proste sa mu mozem ovela viac venovat. Budem s nim ja chodit na cvicak aj na agility
Ako prekazit to, aby sa s neho stal "pes jedneho pana" ???
Obrázok
Libuska
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod bajuss21 » Pia 29.11.2013 7:45

Napis, ako to potom dopadlo u teba doma s tvojim odchodom.[/quote]

Takže akurát som sa včera večer vrátila po týždni domov :smile: tá malá potvorka mi neskutočne chýbala :hi: a čo stvárala? celé dni skákala labkami na parapetu na moje okno izby a kukala kde som...nekňučala nič, takže to som rada, bála som sa, že bude horšie :smile: a to privítanie stálo za to! 10 minút lietala okolo mňa, skákala, kňučala, oblizovala ma, nevedela kde skôr, proste takú radosť akú prejavila neprejaví teda fakt nikto :lol: najväčšie zlatíčko, teraz hyperaktívne, lebo je veeeľmi temperamentná a nikde von nebola s našimi počas toho týždňa, ani s ňou necvičili :oo: takže sa akurát obliekam a idem s ňou stráviť all day, all night :lol:
bajuss21
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98

Plemena psov jedného pána.

Poslaťod :::Cézar::: » Pia 29.08.2014 20:54

Dobrý deň,
chcel by som sa opiť ktoré plemená sa najčastejsie uchiluju byť psami jedneho Pana. Za odpoved vopred ďakujem.
Tomáš! :ahoj:
:::Cézar:::
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Plemena psov jedného pána.

Poslaťod Haleth » Sob 30.08.2014 19:29

:::Cézar::: píše:Dobrý deň,
chcel by som sa opiť

Offtopic: Prepáčte, ale :haha: :haha:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Lindchen » Sob 30.08.2014 19:31

Offtopic: Tieto freudovské prerieknutia :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod drymarchon » Uto 16.06.2015 17:22

mňa by zaujímalo či máte niekto skúsenosti, že ste sa museli k takémuto psovi (psovi, ktorý vyrastal len s jedným majiteľom a je až nezdravo naviazaný len na neho) "infiltrovať"? pokiaľ ste s takým psom začali žiť v domácnosti
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Lindchen » Uto 16.06.2015 17:55

Môj priateľ sa takto infiltroval k môjmu psovi a mne... Neviem, či šlo o naviazanie, ale nepáčilo sa mu (psovi), že je pri mne nejaký chlap. Desenský mi povedal, že mám so psom partnerský vzťah a preto je taký útočný na mužov, čo mi lezú do poslete :heh: . Nejaká konkrétna otázka? :smile:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod drymarchon » Uto 16.06.2015 18:49

no sučka je priateľova a problém je tam, že bola permanentne iba s ním a až chorobne sa na neho upla a nemá jasne stanovené hranice, kam až môže zájsť k iným osobám a psom. z môjho pohľadu to vidím tak, že by jej ich mal nastoliť on, lenže on je väčšinou preč a ja som so psami sama. normálne je všetko ok, problém je ak nastane situácia, kedy ona buď niečo veľmi chce, alebo nechce (napr. buzeruje mi psa, má niečo čo mať nemá, niekam veľmi nechce alebo chce ísť). Snažím sa to riešiť pamlskami, presmerovaním na inú činnosť, prípadne som dávala obojok s krátkym vodítkom aj na dvore (lebo veľmi zle vtedy reaguje na dotyky) ale pokiaľ by naozaj prišla situácia kde musím riešiť, nemala by problém ma poriadne rafnúť. Ak mám pravdu povedať, som z toho smutná, lebo pri všetkom ostatnom sa mi nechce riešiť ešte aj toto, ale čo zostáva...
Naposledy upravil drymarchon dňa Uto 16.06.2015 18:57, celkovo upravené 2
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Lindchen » Uto 16.06.2015 18:55

Myslím, že toto ani nie je problém naviazania sa na niekoho. Ona proste nemá mantinely, ako sa správať k človeku a ku psom, dovolila by som si až povedať, že je v tomto smere nevychovaná a nesocializovaná. V iných oblastiach môže byť fajn, možno aj pekne cvičí a všetko, ale toto bolo zanedbané. Každopádne zvieraťu, ktorému pri manipulácii neverím, by som okrem permanentnej šnúry pridala aj košík, ktorý si nevie dať dolu, napr. s prackou cez čelo. Pokračovať s pozitívnym prístupom, dať primeranú možnosť voľby a zbytočne netlačiť. Ale zase vyžadovať, trvať na svojom, hlavne pri privolaní a na premiestnení psa niekam, či odložení (alebo už ako nazveme to, aby sa pes zdržoval tam, kde si určila). Náhubok ti pomôže byť pevnejšia a zbaví stresu z toho, že po tebe vybehne.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod drymarchon » Uto 16.06.2015 19:03

no niektoré mantinely určené nemá, to vidím, akurát tým že pre ňu existuje iba jeden človek sa to podľa mňa iba zhoršuje. kôš by v týchto situáciách nebol odveci, ale v prípade že bude púšťaná iba pod mojim dohľadom, teda bude musieť byť inak stále v kotci, okrem iného že dať dolu kôš nie je pre čsv problém, ani ten čo predávajú že sa nedá stiahnúť (odskúšané na čsv) + zase by to chcelo privykanie na ten kôš, nie je naň zvyknutá, takže po nasadení by asi bolo tiež veselo.

(inak je myslím pekným príkladom toho, čo sa tu rozoberal pojem "pes jedného pána". ak sa priateľ zavrie do miestnosti, a bude tam 3 hodiny, 3 hodiny bude stáť suka pri dverách. také že tu máš vodítko a on sa vzdiali keď len na pár metrov, no to je hystéria, je schopná sa za ním podhrabať, preškrabať, podliezť, proste totálny závislák, iný "človek" pre ňu neexistuje)
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Lindchen » Uto 16.06.2015 19:13

O čsv je to myslím aj celkom známe, že sú takíto závisláci.
Myslím si ale, že zabezpečiť psa je ozaj kľúčové, ako nechcem z nej robiť nejakú beštiu alebo čo, ale niekedy ani nie je na výber, keď sa chceš zamerať na prácu s tým psom. Browny mal jeden deň tiež kôš, potom, čo napadol spolubývajúcu a Arisa. Ako smola, nepoznal ho, aj mi ho bolo ľúto, chudák zničený pes, ale tú zošívačku, čo dával zubami :ach: . Aj tak som schytala do ruky, dosť dlho sa to hojilo. Možno by priateľ mohol pomôcť pri nácviku na náhubok? Ak sa to robí dobre, netrvá to ani moc dlho.
Ako ona reaguje na tvoje povely, keď je "mier"? Ako je cvičená (metóda)? Pozná napr. kliker, resp. bola by si ochotná začať? Na ten býva aj u ostrejších psov celkom dobrá odozva.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod drymarchon » Uto 16.06.2015 19:26

ja by som nepovedala že čsv sú zavislácí (pre mňa je názov témy "pes jedného pána" skôr otázkou výchovy, preto som to písala sem, i keď netvrdím že nie sú plemená, ktoré na to nemajú nábeh. Napr. Akum je fakt pes hocikoho :heh: od mala ľudomil, mnou podporovaný a ťahaný všade ku všetkým - a tu vidím hodne ten rozdiel jedinec od jedinca a od výchovy)

no beštia to rozhodne nie je. nie sú s ňou okrem niektorých situácii problémy, aj to len niekedy, vidím tam tie neurčené mantinely proste. inak mávam pri sebe pamlsky, je veľmi žravá, čo je veľké plus.
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách