Psy 'jedného pána'

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Exor » Sob 28.04.2012 22:27

Večernica píše:Ja proste len nechcem, aby sa napr moj priatel citil neviem... ukrivdeny, ak psik nebude napr posluchat jeho a mna ano a to absolutne... alebo aj naopak... tu uz ale podla mna ide o to, ake steniatko dostaneme do vienka, nie?


Manželka má sučku čsv, trávi s ňou o dosť viac času ako ja, ona ju cvičí, aj poveluje, ja veľmi nie. Napriek tomu ma zbožňuje, hoci som na ňu prísnejší. Neviem, možno je to tým, že sme opačné pohlavia... :lol: Takže tohto by som sa veľmi nebál. Pes vycíti tú lásku od priateľa, ak tam je a s najväčšou pravdepodobnosťou ju bude schopný aj opätovať, nevidím v tom problém.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Silvuch » Ned 29.04.2012 10:32

to je ten respekt. Pes nasleduje svoju alfu a kona podla nej.. :smile:

nasa TIna bola presne taka ista.. Furt liezla k bratovi.. Aj vonku sa len brata drzala, aj ked siel prvy, aj ked siel posledny. svina. :lol: ale to mohlo byt sposobene aj tym, ze bola taka ustrachana a jemna a v bratovi videla vacsiu ochranu... Baro, co ustrachany nie je, sa pod ziadnu ochranu neschovava a brata sice ma rad, ale ma v pazi. aj ta nova fena, co mam doma. Ona je submisivna, ale nie ustrachana a ochranu hlada vo mne. Brata ma tiez v pazi, i ked ho vyoblizuje, ale nezdrzuje sa pri nom.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Bad » Ned 29.04.2012 16:25

Exor píše:Neviem, možno je to tým, že sme opačné pohlavia...

tohle zcela vážně funguje. A za b) záleží na přirozené autoritě.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Mia.. » Pia 18.05.2012 20:46

Aj moja je taká, povely vie splniť len v tedy, keď jej ich dám ja. :ha:
Všetkých ignoruje, minule som bola u mamy a chcela ísť s ňou von, odmietla, von s ňou môžem chodiť len ja. :heh:
Na mňa sa naviazala, ostatných ignoruje.. :no:
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Cathie » Uto 22.05.2012 12:29

Podla mna ignoracia ostatnych clenov rodiny, najma co sa tyka poslusnosti, vobec nemusi byt tym, ze by sa pes dokazal naviazat a pocuvat iba jedneho pana.
Ja u mojej fenky vidim, ze je to dost o vedeni - ja som ju prvy rok viedla k tomu, aby jej priorita bola pocuvnut mna aj keby to bolo v rozpore s povelom niekoho ineho (najma preto, ze sme sa doma nevedeli v niektorych veciach zhodnut na "spravnej vychove").
Teraz ju naopak vediem skor k tomu, aby akceptovala aj povely od mamy ci priatela. Ked som tam ja, obracia sa automaticky na mna, ale ked potrebujem, aby to "vedenie" prebral niekto iny v tej chvili, da sa jej to vysvetlit. Vacsinu toho musim spravit ja nejak, pretoze hlavne priatel sa presadit velmi nevie :lol: Takze tam je to skor o mojej voli, ze chcem, aby ho pocuvala.

U nas je to skor o nauceni na "jedneho pana" + velakrat vidim, ze ona by aj spolupracovala s niekym inym, akurat zvycajne bud ani nezaregistruje, ze sa po nej nieco chce ( proste "vypnuta" :angel: ) alebo cloveku nerozumie, co chce.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Duffy » Štv 31.05.2012 9:48

Moja je zatiaľ iba šteňa, ale už sa začína rysovať. Myslím, že šteňatá sa naviažu naviac na toho, kto je s nimi najdlhšie nie? Na mne je úplne závislá a to chodím do školy, celý čas kým som v škole zavýja,plače,nežerie,nepije, len uprene pozerá na vchodové dvere a čaká, kým prídem.. :pac:
Hádam sa to zlepší, keď bude väčšia. Trávim s ňou čo najviac času môžem a zdá sa, že som to asi prehnala.. :ua:
Duffy
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod wer » Štv 31.05.2012 9:51

k tomu len - rob s tym co najskor nieco, kym je este cas :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Duffy » Štv 31.05.2012 9:57

Však o to sa snažím. Ale malá mi furt ide za pätami, takže je so mnou prakticky stále, to že kňučí mi až tak nevadí, veď si zvykne, ale dosť ma zarazilo že nežerie a nepije. Bojím sa, že keby som odišla na nejakú dlhšiu dobu, že by to neprežila.. :plac:
Duffy
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Duffy » Pia 01.06.2012 13:43

Moji rešpektujú všetkých členov rodiny. Majú radi všetkých, pretože sme s nimi tak na-rovnako. :yes:
Duffy
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod lila.claire » Pia 01.06.2012 16:20

Lola =) = NathaliQ? (a inšpirácia nickom MisheliQ) :pac:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Bebis » Pia 01.06.2012 16:23

Offtopic:
lila.claire píše:Lola =) = NathaliQ? (a inšpirácia nickom MisheliQ) :pac:

očividne :ha: http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=2&t=331&start=840
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod lila.claire » Pia 01.06.2012 16:33

Offtopic: možno má dve "ja" :joint:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Duffy » Pia 01.06.2012 19:34

lila.claire- Pchá, ste ma odhalili.. :heh: Strašne sa mi tá prezývka páči.. :hi:

A žianda Lola niesom, ale čo, namáhať sa nebudem, načo? Aj tak si spraví každý obraz o tom, či mám dve "ja" alebo nie.. :no:
Duffy
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Wejka » Uto 05.06.2012 15:34

Lola =) píše:Moja je zatiaľ iba šteňa, ale už sa začína rysovať. Myslím, že šteňatá sa naviažu naviac na toho, kto je s nimi najdlhšie nie? Na mne je úplne závislá a to chodím do školy, celý čas kým som v škole zavýja,plače,nežerie,nepije, len uprene pozerá na vchodové dvere a čaká, kým prídem.. :pac:
Hádam sa to zlepší, keď bude väčšia. Trávim s ňou čo najviac času môžem a zdá sa, že som to asi prehnala.. :ua:


keď si preč, tak zrejme spí.. preto nepije, nežerie... aspoň môj je taký, keď odídem, mohla by som párky po zemi nechať (a raz som to už skúšala :lol: ), ale on proste na chodbe zalahne a spí, čaká, kým prídem.. ani sa odtial nepohne
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Cathie » Uto 05.06.2012 16:40

Wejka píše:keď si preč, tak zrejme spí.. preto nepije, nežerie...

Ja ked nechavam fenu castejsie doma iba s mamou a sestrou, pripadne idem niekam na par dni mimo, tak ma potom taky rozhadzany rezim a zerie iba vtedy, ked sa vratim domov - spat nespi cely cas, to viem, kedze je s nou kludne aj mama doma. Alebo niekedy jej nestacim ani ja a nazerie sa az ked sme doma vecer vsetci :lol: Takisto sestrin pes, ked ho strazim, niekedy nechce zrat a akonahle pridu jeho majitelia domov, tak ide k zradlu :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách