VLK (rod Canis)

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

VLK (rod Canis)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 28.01.2008 17:13

Rozhodla som sa otvoriť tému na vlka, pretože aj tento nádherný tvor má veľa spoločného so psom- však je to predok našich domácich miláčikov. Neviem, ako vy, ale ja som vždy videla a vidím vlka ako niečo vznešené a tajuplné. Veľmi ich obdivujem... majú v sebe niečo iné, ako majú ostatné zvieratá. Neviem, čo to je, ale možno práve preto ich mám tak rada, lebo ich nepoznám, nepoznám ich zmýšľanie. Ale rada by som. Veď sú to nielen nádherné psovité šelmy, ktoré v sebe zahŕňajú silu, porozumenie a tajuplnosť, ale majú aj zmysel pre rodinu. Veľa ľudí by sa mohlo od nich učiť.
Niekedy mám pocit, že vlky cítia- a nielen čuchom, ale aj srdcom. :rose:


Obrázok Obrázok Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod PeDaM » Pon 28.01.2008 17:30

Plne súhlasím s dominantou. Túto fotku som nafotil v ZOO Bojnice. Ten vĺčik bol tak dokonale vytočený z mojej návštevy, že sa nechal prilákať až k pletivu. Nanešťastie si to odniesli moje dva prsty. Vonku by sa so mnou asi nemaznal :haha: .
Obrázok
Naposledy upravil PeDaM dňa Pon 28.01.2008 18:37, celkovo upravené 1
PeDaM
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Stará Gala, Holice

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 28.01.2008 18:06

Ešte pár obrázkov :smile: :
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Tatiana » Pon 28.01.2008 22:49

Vikiki22 píše:Ešte pár obrázkov :smile: :
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

v skole som napisala este na zakladke sloh o vlkoch na pat stran,ucitelka to ukazovala po triedach,poslala to na nejaku sutaz o ochrane prirody a vyhrala som,ozaj som sa vtedy rozsupla ako som sa zastavala tychto milych predatorov,mam ich rada tak ako aj vsetkych psov a vobec zvieratka :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 29.01.2008 8:27

PeDaM píše:Plne súhlasím s dominantou. Túto fotku som nafotil v ZOO Bojnice. Ten vĺčik bol tak dokonale vytočený z mojej návštevy, že sa nechal prilákať až k pletivu. Nanešťastie si to odniesli moje dva prsty. Vonku by sa so mnou asi nemaznal :haha: .
Obrázok


No vidíš, kto sa môže pochváliť, že ho rafol vlk :smile: (teda ak som správne pochopila)
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 31.01.2008 22:03

Referát o vlkoch! To je výborné! A máš ho ešte? :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod PeDaM » Pia 01.02.2008 13:35

Ulfheiðr píše:No vidíš, kto sa môže pochváliť, že ho rafol vlk :smile: (teda ak som správne pochopila)


Tak to ma naojzaj nenapadlo :jupi:
PeDaM
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Stará Gala, Holice

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Amaguk » Pia 01.02.2008 13:39

to je fakt, vo volnej prirode by si na taketo blizke stretnutie nemal sancu :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod PeDaM » Pia 01.02.2008 14:02

Amaguk píše:to je fakt, vo volnej prirode by si na taketo blizke stretnutie nemal sancu :no:


Maximálne by sme s vĺčikom zažili kopec srandy :hihi: :dunco3:
PeDaM
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Stará Gala, Holice

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 08.02.2008 18:33

No, neviem, či by si zažil s tým vĺčikom toľko srandy, ale na taký blízky ,,pohľad´´ by si isto vo voľnej prírode nezažil. Ten vlk by sa viac bál teba ako ty neho. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod PeDaM » Pon 11.02.2008 14:32

:haha: Vikuška, len aby si nebola prekvapkaná :boj:
PeDaM
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Stará Gala, Holice

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 11.02.2008 16:41

Nebudem, neboj sa! Najprv by som mala stretnúť svorku vlkom v divočine a mali by byť veľmi hladní... :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Tasha » Uto 04.03.2008 7:39

Existuje niekoľko kníh venovaných vlkom. Ja som si ich prečítala z toho dôvodu, aby som porozumela svojej fenke československého vlčiaka. Napr. kniha: Farley Mowat - nehaňte vlka. Ale tá sa dá len veľmi ťažko dostať. Ja som obtelefonovala všetky antikvariáty na Slovensku a asi 30 kníhkupectiev. A nakoniec som si ju požičala v knižnici. Priniesli mi ju odniekaľ zo stredného Slovenska. Dalšia kniha je: Barry Holstun Lopez - O vlkoch a ľuďoch. Tiež super kniha, ale na môj vkus tam píšu veľmi veľa o tom v ktorých rokoch ich koľko a akým spôsobom zabili.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Amaguk » Uto 04.03.2008 19:57

Obe knizky mam, kazda je ina. :smile:
Na Mowattovi som sa aj celkom dobre pobavila, zaroven su velmi cenne jeho pozorovanie zivota tej "jeho" svorky v prirodzenom prostredi, plus ma "ocaril" ten jeho mysaci kucharsky recept (som ho tu aj davala na stranku).
Lopez ma zase velmi zaujimave tie casti, ktore hovoria o vztahu americkych domorodcov k vlkom a o kulturnych korenoch nenavisti k vlkom v anglo-europskej civilizacii. Z Lopeza mam aj moj nick :hi:

Dalsia knizka o vlkoch je: http://www.martinus.sk/?uItem=21322

a teraz tesne pred vianocami vysla:
Obrázok
http://www.vlci.elysion.cz/vlci-objednavky

plus som nahodou natrafila aj na tuto knizku: http://www2.vltava.cz/store/GoodsDetail ... SE01284445
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Amaguk » Ned 23.03.2008 9:24

kopirujem info z ineho fora, je to seminar o vlkoch v strednej Europe v suvislosti s vydanim vyssie uvedenej knihy:

V dubnu prijede do CR L. David Mech ze Spojenych statu, ktery je pravdepodobne nejuznavanejsim svetovym odbornikem na vlky. David Mech prijal pozvani nakladatelstvi Elysion, ktere nedavno vydalo cesky preklad jeho knihy Arkticky vlk. Potkat ho muzete na dvou akcich: prednaska The Arctic Wolf: Living with the Pack na PrF UK v Praze dne 8.4. a 9.4. se Mech zucastni seminare "Perspectives of Wolves in Central Europe", ktery probehne v Malenovicich (Beskydy). Více informací o druhe akci je k dispozici zde http://www.selmy.cz/akce/?id=50
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Všeobecne o plemenách