VLK (rod Canis)

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod TaraWillow » Pon 17.12.2012 13:56

Pačia sa mi tie knihy čo tam su vypisane 4 su bludy že sa v nich nič nedozviete ide defakto o fiktivne pribehy a jedna sa dabluje len s inym nazvom :lol: Odpusťte nemohla som si odoprieť napisať to. Ja sa teraz teším aspoň na mojich vĺčkov v Košickej a Bojnickej Zoo hoc to výhra nie je ale som zvedavá ako rastú a ako sa má Lesan.
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod balto33 » Štv 24.01.2013 12:22

Čitali ste niekto najnovšie čislo časopisu Poľovnictvo a rybarstvo 2/2013? Je tam članok o vlkoch. Myslim, že poľovnici maju uplne odlišny nazor na ochranu vlkov ako ochranari.

Tu je článok:
http://polovnictvo.pluska.sk/polovnictv ... oblem.html
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Betka » Uto 29.01.2013 21:24

balto33: Už po prečítaní nadpisu som to musela zavrieť. Nezvládam čítať tieto poľovnícke nezmysly.

Ináč ak by niekto o niečom vedel...
viewtopic.php?f=67&t=19892
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 31.01.2013 9:30

Zháňame vlka do filmu. Viete o niekom, kto má dostatočne zvládnutého? Bessynka z ČR už nežije. Je možné, že nakoniec úlohu dostane čsv, ale hladám aspoň kontakty. V BA ZOO povedali, že sú agresívni a nezvládli by scény, ktoré potrebujeme. Ako sú na tom tí v Bojniciach? Či v KE? Neviete?
SS pls.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Mirah » Str 17.07.2013 15:23

Mirah
Junior
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Humenné

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod hisham » Str 17.07.2013 15:29

Super, dúfam, že sa na stav tých našich vĺčkov konečne niekto poriadne pozrie.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Tinka123 » Str 17.07.2013 19:34

Ja som bola nedávno v ZOO Bojnice a bol tam vlk ale tam len tak ležal jeden krát sa obrátil a zase naspäť a len ležal. Výbeh nič moc. Keby tých vlkov tam bolo viac a výbeh oveľa väčší. Ten vlk sa tam sám musel nudiť. :ua:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod TaraWillow » Ned 21.07.2013 0:00

Vlci v Zoo Bojnice sú traja. Jeden je starý okolo 17 rokov a ten je stále v nore, ani ošetrovatelom sa neukazuje, Ďalší vlk je Uro, videla si asi toho, a to čo vidíte v Zoo je predný výbeh. Vlci sa na noc prepúšťajú do zadného výbehu, ktorý sa tiahne za tým výbehom čo vidíte ďalej do lesa a v ňom je predelená ďalšia časť v ktorej sa aklimatizuje vlk Lesan, pochádzajúci zo súkromného chovu :smile:
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod balto33 » Str 24.07.2013 9:46

Ahojte,
nepoznáte niekto náhodou aj mená vlkov v ZOO Bratislava?
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Bebis » Sob 24.08.2013 0:20

Môže mať vlk dyspláziu? Teda, určite môže, ale vyskytuje sa to často? :nwm: myslím, že som tu videla aj nejaký odkaz, ale neviem sa k nemu dopátrať...
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod kellee » Str 11.09.2013 20:29

Obrázok

a tentoje ktory? foto je spred 4 rokov ale odvtedy som zial v Bojniciach nebola, no mam asi stastie vzdy ich vidim ked tam idem
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod TaraWillow » Str 11.09.2013 21:29

:lol: Mala si šťastie to je Akai (Sid) ten už teraz staručký vlk ktorý skoro nikdy nevylieza :smile: Matsi (Uro) má inú hlavu a je rovnaký aj v lete aj v zime, vtedy sa líši len srsťou ale hlava mu ostáva rovnaká a Lesan tam je ešte len rok :smile: Takže určite Akai :jop:
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod kellee » Str 11.09.2013 22:11

super vdaka no dufam ze sa tam zas v blizkej buducnosti dostanem a ten najnovsi prirastok? bolo tu spominane ze z bazosa??? to ako?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod TaraWillow » Štv 12.09.2013 8:27

Jeden pán údajne zastrelil rodičov vlčaťa resp. vedel že boli zastrelení a našiel vĺča (nie som si teraz na sto percent istá že ich zastrelil on to si už nespomínam). Vlka mal s inými psami a samozrejme v dvoch rokoch sa mu začal vymykaťz pod kontroly keďže vlčí pubertiaci sa snažia skúšať, či sa v hierarchii nedostanú vyššie a on to nezvládol. A tak vlka ponúkol na Bazoši. Ja som im volala, chcela som ho umiestniť do Čiech ale nevydali nám potvrdenie na transport do zahraničia a tak skončil v Bojnickej Zoo. Inak aj Matsi (Uro) z Bojníc je pôvodne z takejto rodiny (dediny pri hraniciach Moravy). :smile:
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod kellee » Štv 12.09.2013 10:18

ach jo, ludia su niekedy cvoci ci co.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách