VLK (rod Canis)

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Veronika.Chuck » Pia 22.06.2012 9:45

Offtopic: Ja som tiez minule bola v Bojnickej zoo ale vlkom som vo vybehu vobec nevidela co ma mrzi :ua: a tiez sa mi nepacilo, ze na take selmy ako su levy a neviem ci to bol jaguar maju velmi male vybehy
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod lucik » Štv 12.07.2012 12:44

ahojte.
Pre vĺčkov v bratislavskej ZOO sa pár dobrých a iniciatívnych ľudí v spolupráci s vedením ZOO rozhodlo zlepšiť im podmienky života, zväčšiť výbeh, pretože terajší životný priestor im je malý. V procese tvorenia je projekt, ktorého cieľom je získanie potrebných financií a neskôr aj získanie dobrovoľníkov, ktorí by pomohli fyzicky vyčistiť a oplotiť priestor o ktorý sa má terajší výbeh zväčšiť.
Chcem sa opýtať Vás - milovníkov vlkov, či by ste tento projekt podporili (finančne a možno potom aj dali ruku k dielu, ak bude nejaká brigáda)?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 12.07.2012 16:19

Ja by som veľmi, veľmi rada pomohla, ale moje financie sú ledva mne postačujúce. :ua: Nejak inak by sa nedalo pomôcť? Brigádne by nebol problém, to by som šla bez rozmýšľania... Nejaké bližšie info na nete nie je?
Alebo keď sa zrieknem nejakých vecí a niečo našporím... Koľko by to aspoň malo byť?
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod hamlin » Pia 13.07.2012 9:22

projekt je zatiaľ v štádiu prípravy...podrobnejšie info bude zverejnené niekedy budúci týždeň, ale myslím že každý cent pomôže :yes:
hamlin
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Vikiki22 » Sob 04.08.2012 18:10

Ešte žiadne informácie ohľadne výstavby novej ohrady pre vlky v ZOO BA? :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod biber » Uto 11.09.2012 0:32

Tu ti posielam niake info k comu sme sa dopracovali zatial ...

http://dogmilitaryparkur.webnode.sk/aby ... jne-vyli-/
kamaráti kynologovia ako majitel NO viem ze mojej potvore slušia kožene veci a ja viem kde ich zohnať

https://www.facebook.com/wolfpawleatherworks

Obrázok
biber
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Slovensko - Bratislava / Casta - Cerveny kamen

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod TaraWillow » Uto 11.09.2012 12:24

Pred nedávnom sme tu rozoberali Bojnickú Zoo a jej vlkov, ktorých málokto vidí. Takto vyzerá kompletná terajšia vlčia zostava Bojnickej Zoo a je zaujímavé ako je každý iný po fyziognomickej stránke:
- Lesan- mladý asi 2 ročný zachránený vlk nováčik, ide o vlka z fóra BAZOŠ (všetci o ňom isto viete)
- Matsi (Uro) cca 16 ročný vlk, môj miláčik od detstva sa toho roku trochu pohoršil. Ukázali sa uňho prvé príznaky staroby (problémy s kĺbmi)
- Akai (Sidney-Sid) je vlk, ktorý sa neukáže nikdy ani ošetrovateľom, no tentokrát sa mi nechal zhliadnúť a vyfotiť :pusa: Urobil mi nesmiernú radosť, videla som ho druhý raz v živote :smile:
(prosím na prvú fotku keď tak kliknite pravým tlačitkom a dajte zobraziť obrazok, neviem to zmenšiť aby sa to sem cele mestilo, alebo tu je odkaz :lol: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/549030_466693196688168_263089941_n.jpg)
Obrázok
a ešte dve fotky miláčika Lesana, ktorému sa výborne darí :smile:
Obrázok
Obrázok
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod balto33 » Pia 14.09.2012 11:25

Ľudia, s tou bratislavskou ZOO ste ma nenormalne potešili :smile:
Strašne rad tam chodim prave kvoli vlkom, no vždy mi ich bolo ľuto prave preto že tam maju taky maly vybeh. Som naozaj rad, že sa s tym bude niečo robiť. Napriklad v Olomouci maju vlky podľa mňa paradny vybeh.
A čo sa tyka tej ZOO Bojnice, tiež som bol veľmi sklamany. Vratil som sa k vybehu s vlkmi asi štyri krat, no neukazali sa mi ani raz. No... maju pravo na svoje sukromie... :ahoj:
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod balto33 » Pia 14.09.2012 11:28

TaraWillow píše:Pred nedávnom sme tu rozoberali Bojnickú Zoo a jej vlkov, ktorých málokto vidí. Takto vyzerá kompletná terajšia vlčia zostava Bojnickej Zoo a je zaujímavé ako je každý iný po fyziognomickej stránke:
- Lesan- mladý asi 2 ročný zachránený vlk nováčik, ide o vlka z fóra BAZOŠ (všetci o ňom isto viete)
- Matsi (Uro) cca 16 ročný vlk, môj miláčik od detstva sa toho roku trochu pohoršil. Ukázali sa uňho prvé príznaky staroby (problémy s kĺbmi)
- Akai (Sidney-Sid) je vlk, ktorý sa neukáže nikdy ani ošetrovateľom, no tentokrát sa mi nechal zhliadnúť a vyfotiť :pusa: Urobil mi nesmiernú radosť, videla som ho druhý raz v živote :smile:


Teši ma, že Lesan sa ma dobre. Sledoval som priebežne v mediach, ako to s nim dopadne. Som rad, že je oňho dobre postarane. :smile:
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod balto33 » Pia 02.11.2012 17:55

Vikiki22 píše:Ešte žiadne informácie ohľadne výstavby novej ohrady pre vlky v ZOO BA? :nwm:


Bratislavská ZOO robí fotosúťaž "Vytvorme kalendár". Výťažok pôjde na nový výbeh pre vlkov. Super! :jop:
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod biber » Uto 11.12.2012 0:10

Nielen ze sa to zacalo hybat pomal isa to hibe ale najveci problem tam su samozrejme peniaze ... bi sme minule zo zoologickou viberat sopravne miesto na novi vibeh a ja sme nasly (uvidime ze ci prejde) a potom sa treba pustit do zbierania financi ... Kludne mozete hociako inak vlki podporit ak poznatie niekoho kdo vie darovat material alebo hocico ine tak kludne posielajte ...

http://www.zoobratislava.sk/?zoologicke ... kojne-vyli

Este pridam niake moje zabery :

http://biber.rajce.idnes.cz/
kamaráti kynologovia ako majitel NO viem ze mojej potvore slušia kožene veci a ja viem kde ich zohnať

https://www.facebook.com/wolfpawleatherworks

Obrázok
biber
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Slovensko - Bratislava / Casta - Cerveny kamen

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 11.12.2012 11:17

biber, ďakujeme za informácie. Tie fotky vlkov sú nádherné! :jop: Offtopic: A nič v zlom, ale trošku si dávaj pozor na gramatiku, máš veľa chýb, čo sa ,,i´´ a ,,y´´ týka. Je to len rada, aby to tu malo nejakú úroveň. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod TaraWillow » Uto 11.12.2012 21:17

Oooh tie fotky sú krásne :jop: Ja nemám na takéto vlky šťastie vždy keď idem do Košickej Zoo tak Ali, Kull a Grape len ležia a čučia abo behaju a čučia :heh:
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731


Re: VLK (rod Canis)

Poslaťod pali » Pon 17.12.2012 12:36

Nehaňte vlka
Užívate si čas blížiacich sa vianočných sviatkov? Vlk nie. Vraj je premnožený, vraj ohrozuje stavy tzv. úžitkovej zveri, pričom nikto na Slovensku nepozná jeho reálnu početnosť a delenie zveri na úžitkovú a škodnú je zbytočné komentovať. Biológia takéto hodnotenie druhov vôbec nepozná. Pre lovnú sezónu 2012/2013, ktorá trvá od 1. novembra do 15. januára, bola stanovená kvóta na odlov 130 kusov vlka. Pre niekoho málo, pre iného veľa. Faktom je však skutočnosť, že mašinéria poľovačiek sa rozbehla naplno. A to hovoríme o legálnom love. :hmm:

http://pado.blog.sme.sk/c/315865/Nehante-vlka.html#t2
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách