Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Lučíja » Štv 18.10.2012 11:19

Offtopic: ja sa tu nemienim zahrabat v takejto konverzacii. pokial to neviete okomentovat inym sposobom tak ja sa uz zapajat do tejto temy nebudem. sklerozu este nemam takze citat si to nemusim viem co som napisala a stojim si za vsetkym. ja som napisala len moju skusenost k danej teme, to ze Vam sa nieco nepaci je Vasa vec...toto je forum vyjadrite si svoj nazor ale netitulujte cloveka ktoreho nepoznate a nemate osobnu skusenost s nim a jeho psikmi. dakujem za Vase odpovede, prajem Vam uspesny a pekny den.
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod wer » Štv 18.10.2012 11:22

Offtopic: ja reagujem na napisane. to je vsetko. o tom je forum :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod lenka_1705 » Štv 18.10.2012 20:02

Offtopic: s NO to nepochopime? :pac: ja to mam doma, staci ze zaciti zver/macky a je v tranze, nevnima okolity svet... odkedy si zmyslel ze si bude robit co chce, tak je vzdy na stopke, nikdy nie je ani uz nebude navolno, pretoze jednoducho nebude zdrhat ked mu to ja nedovolim. to je uplne minimum co mozes spravit.. to ze mu davas opakovane prilezitost aby zdrhal je fakt hlupe a aj to ze mu trpis take spravanie. ved ten pes na teba absolutne :kak: uz ani nehovorim o tom ze ti ho mozu odstrelit
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Silvuch » Pia 19.10.2012 8:24

inak lenka, ty si moj vzor na tu 50 m stopovacku. :joint: tiez si musim spravit.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod lenka_1705 » Pia 19.10.2012 10:53

Offtopic: nechcem robit reklamu ale kupilo sa odtialto za celkom fajn cenu: http://eshop.mystique-dummy.sk/sk/25mm/ ... 75971.html vzdy ked to idem rozmotavat ma ide porazit :lol: inak zvlastne aky je ten pes mazany, odkedy chodi len na tom tak hned sa skludnil s tymi pokusmi o vyletnicenie
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod lulu939075 » Pia 19.10.2012 11:02

nechcem sa nikoho zastávať, ale porovnávať polovný pud u NO a u bíla teda :klobuk: ale to je fakt strašná odvaha. Kto bígla nemal doma nikdy nepochopí. A psa môžete mať vycvičeného aj na najťažšie a najvyšie skúšky poslušnosti ovládatelnosti, a hocičoho iného vždy je šanca 50:50 že sa vám ho podarí odvovlať keď zachytí stopu. A keď už tu takto odsudzujete tak mi povedzte kto s vás venčí pa nonstop na vodítku a nikdy ho nepustil?? A pes stopu nechytí iba v lese, my očas chodíme za malý draýdiak a predstavte si živá srnka pri ľudských obidliach, uf kto by to bol čakal? Dnes už je zver všade!!! Moj pes mi chytí stopu dokonca aj na sídlisku!!!!
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod hriva » Pia 19.10.2012 11:33

my mame weimara. z utulku. neviem teda co s nim robil predchadzajuci majitel, ale jemu vybehne srna pred nosom a on nic. moze byt stopa akakolvek lakava, fajnova, nic. jedine co toho psa zaujima je aport.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Silvuch » Pia 19.10.2012 13:26

lulu, nikto neporovnava polovne pudy, ani nikto neodsudzuje, ze tam mi pes zdrhol za srnou.. ALE TEN PRISTUP - a sak aky je psik štastný. :ach: ...to si mozem aj ja povedat.. ze mam maleho psa, nemusi posluchat, sak nikto sa ho neboji, hlavne ze je on stastny. :ach:
takisto, moj pes brutalne nechutny lovec, (to beagle je nic, lebo ten je aspon flegmatickejsi), chytil srnu na sidlisku.. Lenze presne preto odvtedy chodi na tej stopke a just... nebudem ho v tom nadalej podporovat.. naco si niekto kupuje beagle, ked vie, aky je to duric a nevie ani zabezpecit, aby bol ako klasicky rodinny pes? nech sa teraz trapi... a rovnako este poviem k polovnikom. jasne ze nie vsetci, ale su polovnici, ktory maju aj duricov tak vychovanych, ze by som sa aj ja hanbila..

ja som mala stavaca z utulku (vychovaneho polovnikom) a poslusnejsieho psa som tiez nemala. a to teda zver lovila.. cize v lese som ju nevidela vobec, len pocula, ze tu kdesi snori, ale stacilo zavolat a v momente dobehla.

A keď už tu takto odsudzujete tak mi povedzte kto s vás venčí pa nonstop na vodítku a nikdy ho nepustil??

napriklad aj ja ciernu..odvtedy, co objavila čaro srn. a byvam v lese, a chodim so stopovackou medzi stromy... a teraz si zrataj, aka radost odmotavat to kazdu chvilu.. :joint: uz sa to naucila aj sama.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod lulu939075 » Pia 19.10.2012 14:39

Silvuch stpopovačka je o niečom inom ako vodítko, teda pre mna a hlavne mám v okolí kopec psov na ktorých stopovačka ale že abolutne nefunguje. Pes môže mať rok stopovačku a rok sa nepohne od majitela, tým pádom neni čo naprávať. Toto je moja največšia skúsenosť zo stopovačkou a to teda velmi negatívna. Hlavne práca zo stopovačkou je na to aby sa psovi upravilo správanie nie na to aby ju mal celý život na krku. Bohužial v takomto prípade by to tak vyzeralo, a totuto cestou by som sa ja teda nevybrala. Sú proste veci ktoré psy nikdy neodnaučíš nech vyskúšaš akékoľvek donucovacie či odnucovacie prostriedky, buď sa s tým človek naučí žiť alebo nech ho potom nosí na flexine jak sídliskoví psíčkari. Tiež by som rada vyjadrila moj názor na bígla ako na psa ktorý teda pre mna rodinný pes fakt nie je. Je to pes jednoducho na prácu a ak si ho kupuje človek že jej farebný psík ten bude super do rodiny tak ano pokial sú schopný mu poskytnúť to čo ten pes potrebuje a takých je teda naozaj málo. A to nie len u bigla ale u skoro všetkých možných dostupných plenien. Bohužial na to dnes skoro žiadni ludia nehladia a ked sa ma niekto pýta na psa a či mu neviem pomocť pri výbere tak moja prvá veta je koľko času denne si ochotný pre toho psa obetovať? A si si vedomý že prvý rok ti ten pes bude robiť doma bordel a budeš mu musieť totalne všetko prisposobiť?
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod lenka_1705 » Pia 19.10.2012 19:16

mne tiez stopovacka nepomohla odstranit to spravanie a na niektore veci mam svoj nazor co sa tyka privolania a stopovacky, ALE to neznamena ze ho necham neh zdrha a prenasleduje zver. ved to je to najhorsie - uplne nezodpovedne a hlupe, takym pristupom sa to len zhorsi a psa v tom viac podporis. pokazde ked ti zdrhne je to desat krokov spat ak sa snazis to odstranit
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod wer » Pia 19.10.2012 21:29

lulu, nesuhlasim s tebou. nestaci nosit stopovacku a mysliet si, ze to je spasonosne. (rovnako ako nestaci myknut plecom nad tym, ze vsak pes to ma v sebe, tak zdrha..) myslim, ze ty sama robis vycvikarku, a preto by si nieco mala vediet o vytvoreni reflexu, o sile podnetu a inych zakladnych veciach, na ktorych sa zaklada vycvik psa.
a btw pre rypalov - ano, poznala som aj bigla, ktory v lese normalne fungoval navolno. a pritom polovnik jak vysity. len to chcelo pracovat so psom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod merri » Pia 19.10.2012 21:36

Offtopic:
twintower píše:V prvom rade ak sa pripojis k svojmu psovi v love a to hlasnym krikom, vzrusenim a behom za ním sa stava on sefom a ty len pomocníkom v love.

Ja len k tomuto - nemyslim si ze vo vsetkom treba hladat taketo "konspiracne teorie", to je uz ako to, ze ked pes ide prvy cez dvere alebo taha na voditku, stava sa sefom.
Moja psica ak ide vybehnut za zverou, staci vybehnut za nou a skriknut a okamzite sa stiahne, a vzivote ju nenapadlo, ze by som tym chcela byt jej pomocnikom v love. :pac:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod lulu939075 » Pia 19.10.2012 21:48

wer píše:lulu, nesuhlasim s tebou. nestaci nosit stopovacku a mysliet si, ze to je spasonosne. (rovnako ako nestaci myknut plecom nad tym, ze vsak pes to ma v sebe, tak zdrha..) myslim, ze ty sama robis vycvikarku, a preto by si nieco mala vediet o vytvoreni reflexu, o sile podnetu a inych zakladnych veciach, na ktorych sa zaklada vycvik psa.
a btw pre rypalov - ano, poznala som aj bigla, ktory v lese normalne fungoval navolno. a pritom polovnik jak vysity. len to chcelo pracovat so psom.


Offtopic: nemyslím si že stopovačka je spasonosná, vyjadlila som sa že je pre mne bezpredmetná. Ja možem robiť čo chcem psa vonku žrať bordel nenaučim. Stopovačku mi okašlal len som ho zapla. To iste druhy pes ale ona stopovačku ani nepotrebovala naštastie. Ale ano mam na cvičáku psov s ktorými pracujeme zo stopovačkou a viem ako sa s nou musí pracovať, nie je to len pohodené vodítko na zemi.Ale hovorím že stopovačka neznamená že psovi to pomôže, stále je viac a viac psov ktorý ju vedia okašľať
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod wer » Pia 19.10.2012 21:55

a ja este pridam jednu podstatnu vec - najpodstatnejsiu - a tou je respekt. bohuzial, malokto ho ma, aj ked pes "pekne cvici". plus velmi malo ludi ma cit pre psa. no a nie vzdy vsetko sa da vyriesit pamlskami.. :no:

a aj ked sme pri tych plemenach - terajsi vycvik obrany je zalozeny najma na loveckom pude (isto tu diskutujuci viete.. :no: ). a moj pes je v lese ovladatelny - zbada srnu, automaticky sa stoci (vytvoreny reflex!). ale pokial viem, ze sa nachadzam v zazverenom terene, automaticky ide na voditko - neexistuje, ze mu dam prilezitost urobit chybu.
ale mat ho niekto iny, do roka lovit zacne - za to dam ruku do ohna.

lulu, k tvojmu poslednemu prispevku - stale je vela ludi, ktori so stopovackou pracovat nevedia...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod lenka_1705 » Sob 20.10.2012 0:22

a aj ked vybehne tesne pred nim nieco napr. macka, zajac, tak sa hned stoci? jeho ani nemykne, ani ho to nerozhodi, vobec ho to nezaujima?
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách