Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod hriva » Pia 19.10.2012 23:50

To aj Bria. Zbada psa, automaticky ide ku mne. Mačka detto. Srna detto. A frajerov HW to je neskutočny lovec. Pár krát sa mu podarilo zdrhnut a zapáčilo sa mu to. On po vonku chodi uz len s košom a na voditku. Minule sa stalo že pre nami vybehol zajac a jemu sa rozletel obojok. Zas ho hodinu nebolo. Druhý HW sám loviť nikdy nejde ale ako zbada tohto hned sa pridá. Bria ta začne vrieskat ked to vidí (asi ako tie zaprahove psy pred štartom), ale okriknem ju a hneď sa vráti spat do reality. Lopta je silnejšie lakadlo :lol:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod wer » Sob 20.10.2012 6:49

lenka, jasne, ze ho mykne a ze by sa rad rozbehol.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod romanK » Sob 27.10.2012 19:32

baby porovnavat stavaca a durica je miesanie jablk s hruskami.stavace boli primarne slachtene na pracu "pod flintou" (potreba ovladatelnosti) na vystavovanie a aportovanie drobnej zveri,kym duric mal za ulohu na velkej ploche vyhladat zver a dotlacit ju na lovca.odvolovania sa na silne pudy pol.plemena (duric) je len zufale maskovanie neschopnosti majtela zvladnut psa.neovladatleny pes na volno je rovnaka hlupost ako davat do ruk auto cloveku co nevie soferovat .
romanK
Nováčik
 
Príspevky: 44

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod janajka » Str 21.11.2012 7:01

ja neviem kam to video dat, ale je velmi zaujimave. Niektore plemena sa ako zmenili. Vsimnite si setre - nemaju ziadne "zastavky" srstia a ake su mohutnejsie. A ten doberman, Airdale terier. Boxer a Boston terier :oo: A pointer ako vrti chvostom. :heh:
http://www.filminnederland.nl/film/hond ... onstelling
A niektore sa zase nezmenili vobec. Japan Chin.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Silvuch » Str 21.11.2012 7:34

to video som sem davala do temy plemena tusim . :joint:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Ulfheiðr » Str 21.11.2012 8:04

Offtopic: Jééj, boxer mal kedysi nos, barzoj mal normálne chlpy a grey normálne uhlenie zadných končatín :heh:
Super video. :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Silvuch » Str 21.11.2012 8:31

a ake chlpy ma barzoj teraz? jemne, či kučeravé? či dlhé? :ha:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Ulfheiðr » Str 21.11.2012 14:00

Velmi dlhé, úplne zlé na to, aby ten pes mohol byť nasadený do praxe. Ako proste môže lietať po poliach a remízkach pes, čo má srsť takmer po zem. To sa proste kedysi nevidelo a už aj sami Rusi sa ozývajú, že kam až sa v tomto ohlade pri šlachtení zašlo. Máme odpozorované, že nadmerné osrstenie tiež brzdí psa v pohybe. Dokonca jedna známa maďarská sučka vyhrala u nás preteky a bola jasne ostrihaná (ešte som na nej videla záseky po nožniciach :pac: , v maďarsku vyhrala dostih ostrihaná takmer na krátko).
Uznávam silnú, hustú kvalitnú dlhšiu srsť, ako nutnú ochranu psa pred chladom a mechanickými poraneniami
http://www.borzois.com/history/pics/mat ... lister.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v485/ ... Borzoi.jpg
ale niečo takéto je pre mňa úplne neprijatelné
http://2.bp.blogspot.com/-RaHeX90pndM/U ... 1170_n.jpg
dokonca, aj keď je úprava barzoja na výstavu zakázaná (strihanie a trimovanie), mnoho psov by bez toho vypadalo jak neforemná grča chlpov. Ešte feny sa ako tak držia, jak velkostne, tak čo sa týka srsti, ale u samcov to už je dosť kríza.

mňa by ešte zaujímalo, že aká bola na pohmat stsť barzojov pred vojnou. Lebo tá dnešná je jak vysavač na nečistoty, bodliak jak sa dostane, alebo polámané paličky, dokáže to psa úplne znehybniť a to sú veci, čo sa pri love bežne stávajú. Poprípade či sa aj im robili medzi prstami ladové grče v zime, alebo či aj tá ich srsť bola doslov a ako špongia. :nwm:


a toto, to už je menšia tragédia, pes s takýmto preúhlením nedokáže poriadne behať, nevie si v behutie nohy upratať. :ua:
http://www.netspace.sk/chrty/webs/vysta ... ORICAL.jpg
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod pigie » Str 21.11.2012 15:06

A fundlaci boli dnesni labradori :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod hruska » Str 21.11.2012 15:10

Nedavno som na youtube pozerala nejaky dokument, a vet sa vyjadril, ze vystavy su freak shows a bohuzial co sa tyka istych plemein, neda sa nesuhlasit. Kusok srsti hore dole (nevravim teraz o extremoch, tie sa mi tiez nepacia), ale aby mal pes prilis velky mozog a malu hlavu, oci tlaciace sa z hlavy, kozu patnasobnu, nos tak kratky, ze tri kroky ho zlozia..Dakujem neprosim. Strasne tie plemena hovadime.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod MisheliQ » Str 21.11.2012 17:43

Offtopic:
hruska píše:Strasne tie plemena hovadime.

To sa, žiaľ, netýka len psov viď napr. brojler :ua: skôr sa mi natiská otázka, čo nehovadime??
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Margita » Str 21.11.2012 19:20

misheliq nema ta kura markovu chorobu ?al epreco sa brojlery "hovadia"? lebo clovek ako konzument chce kuracie prsia,a chce ich co najvacsie a za pochopitelne najnizsiu sumu,no tak sa snazia vyslachtit kuru co ma co najvacsie prsia,ziadne kridla a ziadne stehna :ach:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod zuzkabluzka » Str 21.11.2012 19:51

Pozerala som tú stopku 50m x 25mm, to pomaly ani menší pes neutiahne. Dať to krpcovi, nezdrhne určite, ale hneď sa niekde zamotá. :lol: No bála by som sa, že tým zrazím aj pár ľudí k zemi. :ach:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Ulfheiðr » Str 21.11.2012 19:59

Offtopic: Hlavne si so stopovačkou uvedom jednu vec. Ty s ňou potrebuješ v reálnom čase psa navigovať a na to je tak akurát už aj 10m. Pokial chceš mať správne načasované korekcie, stopovačka musí byť stále tak, aby ju pes nemal niekde pomotanú medzi nohami a tak akurát pred napnutím, aby neviala kdesi 5m za psom v štyroch osmičkách pokrútená, inak korekciu proste nestihneš :no: a zlá korekcia - zlé načasovanie je naprd korekcia. Stopovačku by si mala stále povolovať a priberať, aby bola vždy pripravená k použitiu včas.
Pokial ale od stopovačky nečakáš nič viac iba zabezpečovací prostriedok proti úteku, tak je to jedno. Chytíš rúčku, pripneš psa a tradá. Ale netreba potom čakať nejaký výcvikový výsledok.
Z mojej skúsenosti tých 20m je absolútne maximum, čo dokážeš zvládnuť bez toho, aby ťa nešlaktrafil. Ja ju volám 20 metrové peklo a beriem ju ozaj do podmienok, keď je sucho a otvorený priestor, inak proste :prd:
So stopovačkou už máme nejaké tie kilometre odkrútené. :no:
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Str 21.11.2012 20:03, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod hriva » Str 21.11.2012 20:02

A povodne barzoje, take aké maju byt sa uz nikde nechovaju?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách