Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod hriva » Str 17.10.2012 20:06

ty nechas psa zdrhat za zverou?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Lučíja » Str 17.10.2012 20:09

tak ked mi uz zdrhne tak na vyber nemam :lol:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Margita » Str 17.10.2012 20:12

ak o tom viem ,predchadzam tomu..,ja by som svojho psa nenechala pytliacit v lese,chcem aby zomrel na starobu a nie odstrelenim
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Lučíja » Str 17.10.2012 20:18

ja ho zese nepustam na miestach kde sa nesmie :jop:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod twintower » Str 17.10.2012 23:55

V prvom rade ak sa pripojis k svojmu psovi v love a to hlasnym krikom, vzrusenim a behom za ním sa stava on sefom a ty len pomocníkom v love. Hryzenim do achiloviek a stipanim do končatín usmerňujú, kontrolujú tieto psy dobytok. Takže máš referenciu kam si sa v hierarchii dostala....
twintower
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Lučíja » Štv 18.10.2012 0:13

Co sa tyka bigla u neho je to pudova zalezitost. Poslusnost ma v poriadku inak by nemohol zavodne provozovat sporty a co sa tyka pastiera, to ze hryzu achilovky je pre nich ako si uz napisal typicke ale tak isto tu nejde o hierarchiu robila to do veku 3tieho mesiaca a pri stenatach tychto plemien pokial maju pastiersky pud v sebe je to uplne bezna zalezitost. Kelpica pracuje taktiez na zavodnych urovniach takze v tomto vyjadreni urcite pravdu nemas :lol:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod hriva » Štv 18.10.2012 1:42

Lučíja píše:ja ho zese nepustam na miestach kde sa nesmie :jop:

A to je kde? 90% územia (lesov, poli bla bla bla) SR je polovny revir. Ok ak ho aj pustis mimo neho, zdrhne za zverou a moze predbehnúť do reviru. Nebojís sa že ho niekto streli?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod wer » Štv 18.10.2012 5:56

kelpiu si oducala, aby ti ju nepreslo auto a bigla si nezabezpecis? strasne nezodpovedne. :nie:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Silvuch » Štv 18.10.2012 6:57

tesak002 píše:
starr píše:...voľne pustený husky alebo malamut či alaskán, keď uvidia niekde v diaľke zver, že proste za ňou zdrhnú a majiteľ ich môže cvičiť na privolanie koľko chce, ale toto bude vždy silnejšie ako oni a vrátia sa k nemu až vtedy, keď dokončia svoj "lov".


TO robí aj môj rr a je dosť blbé, nemôžem ho nikde pustiť navoľno.

a ja zas k tomuto.. na vlastne oci som videla vypustenych alaskanov, ktorym prebehla srna cez pole blizko nich a oni nic. (bolo to v cechach, psi zili v lese, a vraj nezdrhaju vobec, lebo stari nesmu a mladi sa ucia od starych. )
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod wer » Štv 18.10.2012 8:19

a ja k tomu akurat dodam, ze tie psy musia mat aktivitu, nieco, kde sa realizuju, vyburia. lebo ked sa pes nudi a majitel mu nic neposkytuje, tak si, logicky, hlada zabavku inde.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Lučíja » Štv 18.10.2012 9:03

nemam rada ked sudi niekto kto mna ani moje psi nepozna...ja som sa len vyjadrila k teme...takze aby som urcite veci uprsnila a uviedla na pravu mieru co sa tyka bigla poslusnost ako som uz pisala ma...pokial najde stopu a ja v tom momente zakrocim povelom "down" alebo "stoj" pes nema problem...ak vsak je stopa cerstav a on zacne stopovat mam moznost nahlasit mu tzv "fiktivnu" stopu tj piskanim na specialnu pistalku na ktoru je uceny a dat mu tak najavo ja tu mam mieco lepsie ako ty!...uspesnost je 50:50. psi s velmi silnym polovnym instinktom..napr ako ma moj bigel, sa neodvolaju len tak...poznam kopec biglov s roznymi polovnymi skuskami a skuskami z vykonu a aj tak zdrhaju..polovnici su polovnici a bigle su bigle...ja si mozem zaklopat akurat v tom ze moj bigel nezabehol za zverou tak ze som ho neodvolala uz asi 1.5 roka (ma 6) najhorsie to bolo v puberte a tomu moc clovek nezabrani ani ked ho vodi na stopovacke.
co sa kelpie tyka...je trosku ine pracovat s pastierom a s polovnym psom!!! pokial niekto tieto dve plemena necvicil nevie to absolutne porovnat ...pracovala som s mnozstvom roznych plemien psov. so psami sa stretavam 17 rokov a pracujem s nimi dlhych 7 rokov a ti co ma poznaju vedia ze mam svoje psi zvladnute a viem zvladnut akehokolvek psa nokolko cvicim aj cudzie psiky roznych plemien od spolocenskych cez polovne teriery az po ovciarske a pastierske a nikdy nik nemal problem so ziadnym neziaducim spravanim.
este sa vyjadrim k vencoviskam....samozrejme ze bigla v lese kde viem ze su zajace alebo vysoka nepustam...nie som nezodpovedna!!! lenze pri jeho polovnom pude by systemom byt na vodzke vsade kde sa pohne akekolvek zviera by bol dozivotne a nikdy by pusteny nebol...chodime preto napriklad na hradzu na 3-4 hodinove prechadzky pes je dve hodky v klude potom narazi na stopu...je bezne ze na stopu pes nenarazi LEN v lese!! ale ako vravim clovek bez polovneho plemena s velkym pudom toto posudit nedokaze.
Tod vse k tejto teme z mojej strany...ja som proste len vyjadrila svoj nazor a napisala som aku som mala ja skusenost s mojimi psami...toto je predsa forum a nepatri sa tu hned hadzat ludi do vreca s napisom nezodpovedni ked si precitate jeden prispevok a o tom cloveku ani o jeho psoch neviete NIC!
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Lučíja » Štv 18.10.2012 9:16

wer píše:a ja k tomu akurat dodam, ze tie psy musia mat aktivitu, nieco, kde sa realizuju, vyburia. lebo ked sa pes nudi a majitel mu nic neposkytuje, tak si, logicky, hlada zabavku inde.

a este sa vyadrim k tomuto teda ak to bolo mierena na moju malickost ak nie tak len pre zaujimavost :smile:
moje psiska maju aktivity az za...obaja miluju dlhe prechadzky su vasnivy plavci a aporteri. bigel sa venuje uz 4 roky agility ak to niekomu nieco vravi preteka v kategorii MA3 kde v sucastnosti v ramci celej SR a CR mozete vidiet len 6 kusov biglikov! takisto sa tento rok zacal venovat zachranarine. s kelpiou je toho viac...venujeme sa paseniu mame zlozenu SVPP a pripravujeme sa na HWT, beha agility (tiez zavodne) a venujeme sa asi rok zachranarine specializacia ruiny a plochy buduci rok ideme skladat skusky RH E a budeme sa pripravovat na vyzsie levely.
takze co sa tyka mojich psov o aktivyty nemaju nudzu :smile:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod wer » Štv 18.10.2012 9:23

Lučíja píše: skratka ho musim nechat a za hodku je spat cely vyteseny


nehnevaj sa, toto JE nezodpovedne - vies o tom, dokonca si s tym zmierena, nic s tym nerobis. ked ti nie je luto toho psa - ked riskujes jeho zivot, tak ti urcite nebude luto ani tej zveri, ktoru duri. :hmm: a ano, aj vdaka takymto, ako si ty, su psickari nepriatelmi polovnikov - takze vrela vdaka.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Lučíja » Štv 18.10.2012 9:43

ale ja som nepisala ze s tym nic nerobim!!! a ze toho psa netrenujem!!! ja som len napisala ze ked uz sa stane a fakt mi zdrhne za zverov tak vtedy na neho uz len pockam....vies vtedy sa neda robit nic ine....ale to s NO nepochopis
a len pre info mam kamaratov polovnikov...dokonca jeden ma aj bigla a ma to s nim uplne rovnake. takze LEN tvoj nazor nepodlozeny ziadnymi skusenostami s tymto plemenom srry.
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod wer » Štv 18.10.2012 11:09

Offtopic: precitaj si svoje prispevky.
z toho dalsieho sa musim len smiat. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách