Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pia 23.11.2018 17:24

No, len ten fundel postrazi prd :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pia 23.11.2018 17:25

tak to by ani malamut :lol: ale fundel je aspon velky a cierny,a to vyzera hrozivejsie ako velky a biely
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 23.11.2018 20:50

Leonbergera mam, sice len 9 mesiacov, ale podla mna jasna volba. Sice moja je s dalsim psom a viem si predstavit, ze keby je sama, tak vymysla viac, ale po puberte nebudeme vediet, ze mame psa. tak ako to bolo u hovawarta. do malamuta by som v tvojom pripade isto nesla.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Bel » Sob 24.11.2018 21:07

pigie píše:No, len ten fundel postrazi prd :heh:


Ahoj, zvažoval som aj Kaukazáka, keďže som sa ako decko s jedným hrával a toto plemeno si tiež zamiloval. Neviem ale, či by som si trúfol na výchovu, keďže so psami skúsenosti nemám (len s fretkou). Navyše by mohli v následujúcich rokoch pribudnúť aj deti a tu by som sa trošku u kaukazáka bál.. možno neskôr :)

Leon ma zaujal aj mohutnou postavou, čo ma štve, je pomerne krátka životnosť psíka. Ale nič nie je v živote ideálne..
Bel
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Ned 25.11.2018 19:27

Nie. Kauzkazáka isto nie. Leonberger je pre teba ako šitý. A čo sa "životnosti" týka, všeky ieto obrovské plemená s tým majú problém (výnimky, samozrejme, existujú). Ale keď ťa to tak trápi, hovawart tiež nie je zlá voľba. Alebo potom klasika - nemecký ovčiak.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Ned 25.11.2018 19:34

a ratame s tym,ze planujes toho psa so znamym povodom,cize s rodokmenom,alebo ak nie,otazka vyberu konkretneho plemena je v tom pripade uplne bezpredmetna
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 05.12.2018 14:31

daj potom vediet, ako si sa rozhodol :no:

za mna tiez leona – znie to, ze mas pre takeho psa uplne idealne podmienky.
malamut by pravdepodobne potreboval realnu pracu (aj ked neviem ako su na tom dnesne papierove psy, ked do zaprahu by ich uz asi nikto nechcel), nie len po pozemku sa tulat. bala by som sa, ze bude zdrhat.
existuje este kopa plemien, ktore by sa dali navrhnut, od akitu po berňáka, ale naco ked jeden z tvojich favoritov znie ako idealna volba? :heh:
a teda jasne, nad bezpapierakom prosim ani neuvazuj.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

voľba plemena

Poslaťod robstar » Pon 07.01.2019 20:10

Rozhodujem sa medzi dlhosrstou kóliou a bostonským teriérom do bytu...kto menej šteká a demoluje?
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 07.01.2019 20:39

no,to su take dve plemena,ktore maju spolocne akurat to,ze su to psy
a kto viac nic a demoluje?tak prihliadajuc k velkosti a potrebe aktiivity,vychadza mi z toho kolia,ale samozrejme to nie je pravda,ako naucis tak bude,resp,nenaucis a ake vyzitie si schopny tomu psovi poskytnut
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 07.01.2019 20:53

Dlhosrstá kólia = ovčiarsky pes, potrebuje pohyb, zamestnať, potrebuje rozhodne viac starostlivosti o srsť, bude pĺznuť, je to pes strednej veľkosti.
Bostonský teriér = teriér, potrebuje tak isto veľa pohybu, menej starostlivosti o srsť, je to pes malý, skladný.
Obe budú štekať a demolovať, ak nebudú mať vhodné zamestnanie.
Nechápem, prečo tieto 2 plemená, ktoré sú až takto rozdielne. Skús nám popísať, čo od psa očakávať, čo vieš psovi ponúknuť, čomu sa s ním chceš venovať, koľko času na neho budeš mať. Skôr poradíme na základne požiadavok.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod robstar » Pon 07.01.2019 21:12

Pes do bytu-hodí sa jeden aj druhý, srsť kólie- v pohode, nie je to také hrozné, ako to vyzerá, povahu má fajn, inteligentná, plánujem samozrejme 1-2 hod. vychádzky, a trénovať popri tom rôzne povely a triky, zamestnávať ju psychicky- rôzne hry a hlavolamy...To isté plánujem aj s tvrdohlavým bostonom, ale to by určite bolo trošku ťažšie, nakoľko je temperamentnejší a má sklony občas k tvrdohlavosti-určite nie je inteligenčne na tom ako kólia, ale zasa, ako píšeš, je skladný.Uňho sa tie ihličky budú horšie vyčesávať z textilu, ako dlhé vlasy kólie.Sú to inteligentné plemená, dajú sa v podstate ľahko trénovať. Pred časom som uvažoval buldočka, ale príde mi ešte viac tvrdohlavý ako boston a tie plyny a málo energie...radšej som zvolil tú kóliu.
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 07.01.2019 21:39

S inteligenciou pozor. Ja by som povedala, že teriéry sú možno ešte inteligentnejšie ako kólie. A tvrdohlavosť nie je vada. Ide len o vhodnú motiváciu. Tudiž teriéra ľahšie motivuješ s hračkou napr., kým ja osobne vídavam problémy s motivovaním napr. nemeckých ovčiakov alebo kólií (nie borderských). A buldoček je prototyp plemena, o ktorom by som povedala - akého si vychováš, takého máš. Môže byť tučný s málo energiou, ale ja poznám aj buldočky, ktoré behajú agility a rozhodne málo energie nemajú (čo sa plynov týka, zase je to len o strave).
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod robstar » Pon 07.01.2019 21:52

Potrebujem niečo do bytu-aj mazel, aj trénovateľné a inteligentné, zároveň, aby to zbytočne neštekalo...Vonku sa to dalo pustiť aj na voľno a držalo sa pri mne na prechádzkach, vybláznilo sa to s loptičkou, tanierom...
1-2x v týždni by to malo vydržať samé dopoludnia doma, cca 8h.
Pred rokmi som mal huskych, robili sme aktívne bikejoring, aj sane, teraz mi nejaký pes chýba, ale keďže som už na byte, musím uvažovať o inom plemene.
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 07.01.2019 22:07

Myslím, že tomuto popisu vyhovujú všetky 3 popísané plemená.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod robstar » Pon 07.01.2019 22:13

Takže môj úzky výber bol správny...veď som aj presedel nad kynologickou literatúrou hodiny a surfoval všetky naše aj zahraničné fóra.K týmto som sa dostal a teraz neviem, ktoré to pravé, preto som sa pýtal....a teraz babo raď :no:
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách