Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Štv 17.05.2018 13:41

A portugalsky vodny pes?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod kellee » Štv 17.05.2018 13:43

Margita píše:A portugalsky vodny pes?

ten ale asi nemoze byt von, nema podsadu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tiaali » Štv 17.05.2018 14:42

portík podľa mňa nie aj kvôli srsti aj kvôli možnému loveniu, predsa len je to stále poľovnícky pes
Sometimes to find the light, you have to go through the deepest darkness
Tiaali
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 18.05.2018 9:25

AMadam píše:Rozumiem. Vieš mi ešte prosím odporúčiť nejakú dobrú chovateľskú stanicu NO?

nooo, kedze ti odporucam skor toho exterieraka - tam vobec nemam prehlad. :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Crossa » Pia 18.05.2018 10:36

AMadam píše:Rozumiem. Vieš mi ešte prosím odporúčiť nejakú dobrú chovateľskú stanicu NO?

Aj keď sa tu určite nájde minimálne jeden príspevok ktorý mi bude protirečiť tak ja ti určite odporúčam CHS z Lintichu, ktorá odchovala kvantum úspešných jedincov. Mnohý z nich boli vynikajúci aj v povahe, samozrejme pri správnom vedení. S mnohými som pracovala. Ako bonus je to jedna z mála CHS ktorá ti dá náhradné šteňa pokiaľ nevyjde (nie tvojím príčinením) zdravie,teda zuby, kĺby, semenníky.
Crossa
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Pia 18.05.2018 14:32

Crossa píše:

Aj keď sa tu určite nájde minimálne jeden príspevok ktorý mi bude protirečiť tak ja ti určite odporúčam CHS z Lintichu, ktorá odchovala kvantum úspešných jedincov. Mnohý z nich boli vynikajúci aj v povahe, samozrejme pri správnom vedení. S mnohými som pracovala. Ako bonus je to jedna z mála CHS ktorá ti dá náhradné šteňa pokiaľ nevyjde (nie tvojím príčinením) zdravie,teda zuby, kĺby, semenníky.

no toto znie fakt vselijako, ale pri tom kvante psov... :no: niekoho "kvanta psov" neodradzaju,nech si to uz kazdy zhodnoti...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hisham » Pia 18.05.2018 14:41

:plac:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod AMadam » Pia 18.05.2018 17:41

Crossa píše:

Diky pozriem to :no:
AMadam
Okoloidúci

Poslaťod AMadam » Pia 18.05.2018 18:21

Tak nakoniec sa rozhodujem medzi NO a hnedým labradorom. Myslím, že ani s jednym neurobím chybu. Vďaka všetkým :jop:
AMadam
Okoloidúci

Poslaťod wer » Pia 18.05.2018 19:30

Davaj velky pozor na zdravie u oboch.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Crossa » Pia 18.05.2018 21:31

Pokiaľ CHS funguje na princípe spolumajiteľstiev a má viac ako 30ročnú tradíciu tak sa toho za tie roky toho nazbiera.
Z malého množstva nikdy neurobíš takú selekciu ako z väčšieho množstva a o tom chovateľstvo je. To je na tom to skvelé, môcť si odpozorovať generácie, typovo rovnaké zvieratá, zdravie a povahy, možnosť vidieť matky, ich matky atď.

Margita píše:
Crossa píše:

no toto znie fakt vselijako, ale pri tom kvante psov... :no: niekoho "kvanta psov" neodradzaju,nech si to uz kazdy zhodnoti...
Crossa
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Puk » Ned 20.05.2018 20:06

Ak sa smiem spýtať - aká je výhoda, či záruka serióznosti CHS spolumajiteľstvo? Podľa mňa je to len istý "nátlak" chovateľa. Prepáčte, ja v tom nevidím nič iné. Pokiaľ si kupujem psa, kupujem si ho s plnou zodpovednosťou a nepotrebujem k tomu "asistenciu". Rovnako sú mi smiešne Kúpne zmluvy - u normálneho chovateľa je záruka všetkého. Nikdy som kúpnu zmluvu nepožadoval a nikdy som sa nesklamal. Už dávnejšie nechovám, ale žiadny majiteľ zvieraťa odo mňa nepotreboval žiadnu kúpnu zmluvu a nikdy nebol ani jeden jediný problém...
Puk
Big Dog

Poslaťod Crossa » Ned 20.05.2018 22:36

Nikde nepíšem, že spolumajiteľstvo je zárukou dobrej CHS. Iba toľko, že pochopiteľne je v takýchto prípadoch tých odchovov viacero.
Ja v tomto určité výhody vidím, a to hlavne čo sa týka angažovanosti pri krytiach. Ono pri tých exteriérových psoch nie je vôbec ľahké sa dostať k zahraničným kvalitným krycím psom. Ak má chovateľ dobré renomé a známosti, vie vybaviť. Pre niekoho kto z tých spolumajiteľstiev vie vyťažiť to je výhodné, koho to neosloví tak samozrejme do toho ísť nemusí, veď to je každého voľba.
Crossa
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Pon 21.05.2018 7:54

Ak niekto ma za rok 20vrhov tak isto tam musí byť dosť uspesnych,ale to predsa nie he záruka dobrého chovateľa
Jeden Z ast sa vyjadril,ze ked chces byť úspešný musíš mať vrhy. Ma začiatku roka si dal vydať 5krycich listov a potom volál chovateľke xy že musím ist kryt lebo sa mi 5suk hara...vdetky chcel nakryt tým istým psom...odmietla ho pochopiteľné,v poslednej dobe sa dosť pohybujen v chove psov a to co ľudia považujú za dobrých úspešných chovateľov su poväčšinou mnozitelia ..

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 21.05.2018 7:57

Najúspešnejší chovatelia bíglov otočili už niekoľkokrát abecedu a majú 40 psov v stodole, takže asi tak... :ua: Na výstavu vytiahnu 10 vykúpaných najmladších, poberú BOBov BOSov a ide sa domov do stodoly.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách