Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 23.01.2017 17:34

Stretávala som občas dvoch nemcov... tiež potrebujú veľa pohybu, aktivity a majú obrovské množstvo energie. Vídavam zase jednu vyžličku fenečku a tá si pekne cupká za paničkou, vždy pekne navoľno... :smile:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Uto 24.01.2017 9:46

Za rodinného psa a na občasné poľovačky je určite vhodnejšia vyžla ako nemec.
Ono keď sa vyzerá pracovný pes, obvykle sa s ním väčšiu časť jeho života "žije" ako pracuje, takže výber je lepšie prispôsobiť životnému štýlu a skúsenostiam, než sa hrnúť do top pracovného psa. Aj keby si vzali nemca, ako nebude to zas taká tragédia. Len treba počítať s tým, že je to menej ňuník a viac pracák.
Ja by som strašne chcela pointera, ale to už radšej toho nemca by som brala. Sranda, lebo priateľ by chcel radšej mäkšiu vyžlu. Ani jedno z toho nekupujeme, ale len úvaha nad tou postupkou náročnosti chovu a pováh.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 24.01.2017 11:55

ani jedno z toho - lebo vy budete mať sheltiu! :aaa:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Bebis » Str 25.01.2017 1:02

Offtopic: po jednej vyžle každému dogforakovi! :haha:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Saarly » Sob 28.01.2017 21:21

Ahoj. Hľadám rodinného psa a spoločníka na šport. Je pre mňa veľmi podstatné, aby psík vedel so mnou športovať denne (najmä beh popri bicykli). Za najdôležitejšie pokladám, že pes bude vytrvalým bežcom (plemeno, ktoré nebudem trápiť dlhým behom, ale bude ho to naopak baviť) a že bude zdravý (hľadám plemeno s čo najnižším rizikom kĺbových ochorení, ochorení chrbtice) ale rovnako podstatné je pre mňa, že pes bude aj rodinný, takže hľadám priateľské plemená vhodné k malým deťom a iným psom.

Čo sa veľkosti a vzhľadu týka, skôr väčšie plemená (beh na dlhé vzdialenosti, menšie plemená majú vraj problém s dýchaním) s krátkou srsťou (resp. s jednoduchou starostlivosťou o srsť).
Bonus: Pes ktorý v zime nemusí nosiť oblečky.

TL;DR Hľadám zdravého a aktívneho psa/fenu väčšieho vzrastu na každodenný beh na dlhé vzdialenosti s priateľskou povahou a menej náročným výcvikom.
Za každý názor som vďačná.
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Sob 28.01.2017 21:28

nejaky seter,alebo stavac
akurat co je to vacsi vzrast,pre mna vacsi vzrast je tak 35+
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Sob 28.01.2017 21:35

Na toto by som aj nejakého severana povedala - husky, samojed.. Poľovné plemená by som skôr nevolila, neviem si predstaviť setra bezcieľne behať. Možno nejaký retriever...
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Sob 28.01.2017 21:37

ale s kratkou srstou,husky ani samojed nema,teda podla toho co znamena kratka srst a nenarocna starostlivost o nu :lol:
a zas ,husky ako rodinny pes
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Sob 28.01.2017 22:23

upozorňujem, že nepotrebnost obleckov a krátka srsť sa ti navzájom bijú. pes spravidla potrebuje pomôcť zohriať, ak nemá podstadu. a ak má podsadu, tak síce nepotrebuje zvyčajne oblečok, ale keď bude plznut, tak ťa z toho môže aj poraziť.
kompromis je veľký bradáč a airedale teriér, ktoré nebudú plznut, ale zasa vyžadujú pravidelné trimovanie (a k deťom, čo ja viem...)

tento raz by som skôr tú vyžlu odporúčala, alebo setra, alebo aj esp ale to si zas povedzme narovinu, koľko je to behania a bicyklovania? denne jogging desať minút ráno? alebo 30 km bicyklom? podľa toho.

also, kratkosrsta kólia - bude plznut, ale je kratkosrsta, športová a vhodná k deťom. veľké plus je absencia loveckeho pudu (brať s rezervou - kto si ako vychova, tak má :joint: a kto prvý spomenie graffi, dostane poza uši :haha: )

amstaf zas nemá podsadu a treba ho zvládnuť, ale keď sa zvládne, býva perfektné

inak veľmi by vám mohol sadnúť nejaký kríženec z útulku :no: resp. z dočasky - tam ti už budú vedieť povedať, ktorý psík je akčný a nemá problém s deťmi :yes:

ale väčšinou ani (zdravý) krátkosrstý pes bez podsady nepotrebuje oblecek, kým nie sú tuhé mrazy, a ak má možnosť byť vonku v pohybe. len ten prechod z bytových 25 do vonkajších -10 je zahul, ale väčšinou to psy dobre znášajú. keď sa zrovna nenechajú na hodinu priviazane pred obchodom alebo nevyhodia na celý deň na dvor bez zateplenej búdy

edit: a boxer!!! :aaa: ale tam treba vybrať nejakého pracanta, aby fakt nemal problém s dýchaním... lebo tie problémy nie sú spôsobené veľkosťou (či malosťou) plemena, ale krátkym nufakom :no:
Naposledy upravil Shel-chan dňa Sob 28.01.2017 22:32, celkovo upravené 1
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Sob 28.01.2017 22:30

Ja neobliekam ani jedného môjho krátkosrstého.. pokial nemá zdravotným problém tak netreba
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Sob 28.01.2017 22:33

ale oni majú k dispozícii búdy, či?
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Sob 28.01.2017 22:39

Jasne že majú :heh:
Ale Bria je bytová a nepotrebuje obliekať keď ideme von... aj mám doma jeden oblecok ale zatiaľ nemá žiadny problém, tak na čo
A napr jej mamka má 15 rokov a nebola nikdy oblečená :nwm: to závisí pes od psa a keď bude behat tak obliekať fakt netreba
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Sob 28.01.2017 23:35

jj, tiež si myslím. a aj keď, tak možno na ten tepelný šok 5 minút po vyjdení z brány, ak bude potom behať tak nepotrebuje

plus teda nepamätám, kedy bola takáto hrozná zima naposledy...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Ned 29.01.2017 11:30

Na takúto dennú aktivitu severské plemeno (tam ozaj netreba oblek), zas taký pes je "vyradený" v lete, v našich podmienkach niekedy už aj na jar a na jeseň. Stavače sú v tomto použiteľnejšie, aj na bežný život si myslím. Loviť ti bude všetko toto, treba dobre naučiť buď ignorovať zver, alebo mať teda dokonalý povel na ťah, resp. beh vpred.

Ad obliekanie. Zdravý (mladý) pes nepotrebuje oblečenie ak je v pohybe a teplota je bežná, resp. taká, na akú je zvyknutý. Ak má pes čakať 10 min na zastávke v -20, tak bude mrznúť a chrániť ho treba.
Behala som v bíglom, aj bicykel a kolobežku zvládal úplne v pohode, vládal by aj denne. Obliekam ho až od 9 rokov a prá krát za život, keď bola extrémna zima a vedela som, že budeme čakať na vlak. Pri behu sa prehrieval, aj keď bol sneh, oblek by isto nezniesol.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Ned 29.01.2017 12:52

Saarly a čo tak flat? Aktívne, miluje pohyb i deti, na údržbu srsti nenáročné, ľahko vycvičiteľné, zima mu určite nebude vadiť a v lete tiež skoro ráno a večer funguje (ak nie je aj večer 30 stupňov)... A poznám ich pár na bikejoringu a dokonca aj v záprahu. [emoji2]
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách