Zlomená panva

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zlomená panva

Poslaťod QuintipaNO » Ned 28.12.2014 21:58

Bohužiaľ sme sa od včera pridávame k vám čo ste si prešli zlomenou panvou.
Včera večer sa Dejzinka vybrala na špacir sama od seba a dopadlo to tak že máme zlomenú panvu v klbe na ľavej strane :plac:
Zajtra ideme behať po konzultáciách či to necháme na ňu samu aby sa s tým popasovala alebo bude nutná operácia.
Chúďatko ma veľké problémy vôbec sa postaviť o nejakých krokoch zatiaľ len snívame. Samozrejme problémy s vyprázdňovaním.
:rozlucka:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Zlomená panva

Poslaťod Haleth » Ned 28.12.2014 22:13

Moje :plac: Budem držať palce... A čo ju auto zrazilo, či čo?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zlomená panva

Poslaťod Buchťa » Ned 28.12.2014 22:45

Quinti, je mi to moc líto + ještě více držím pálečky + pěstičky. Vše se určitě dá dokupy.
Konzultoválá bych to i s Tomekom (neurolog) + Vlášín (ortopéd, chirurg) z Jággy Brno. Dobrý je i Snášil (Brno).
Držte se.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Zlomená panva

Poslaťod QuintipaNO » Ned 28.12.2014 22:59

Haleth, pravdepodobné áno, lepšie určite áno. :ua: Bohužiaľ je pravda že sa to stalo tak že sme o tom ani nevedeli, trúba ušla zo záhrady na návšteve u babky. A keď sme ju šli h2adať tak ona chúďa stála prd bránkou cela vyplašená, a keď som sa lepšie prizrel zbadal som že niečo nie je v poriadku, lebo po otvorení bránky ostal hyperaktívny pes len nehybne stáť v neprirodzenej prehnutej a pokrútenej polohe. :plac:
Takže sme hneď leteli k nášmu vetovi.

Buchta, zajtra chcem behnúť do Trnavy. Ale určite premýšľam aj nad Brnom a ďakujem za konkrétne mená.

Ako ja teraz určite viac preháňam, a možno zajtra povedia že to nie je až také strašne. Ale račej to určite ja preženiem ako by som to mal podceniť.

Ďakujem :smile:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Zlomená panva

Poslaťod Buchťa » Ned 28.12.2014 23:33

Nemáš záč děkovát :nie: .

Pokuď budeš potřebovát, pošlu Ti SS-kou ná ně emáil.dresy (Tomek, Vlášín - ten se píše s krátkým á - blbne mi klávesnice).
Pák je tu jeden dobrý doky v Ostrávě - u něj bylá Bád + Hnízdo v Práze (je to "trošku" dále). Kontákty mám.

Jen z vlástní zkušenosti - dávát pozor n kúži, pokuď se bábulká pod sebe vyšpiní. Moč je velmi gresivní = zpúsobí zápál kúže.

Hlávně áť je prďolká oki :yes:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Zlomená panva

Poslaťod Bad » Pon 29.12.2014 9:46

Ach jaj, držím palce babulce.... :ua:

Vyhlášený ortoped (nejen) je MVDr.Novák v Bohumíně (myslím že toho myslela Buchťa) : http://www.abvet.cz/cz/co-nabizime/
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Zlomená panva

Poslaťod Buchťa » Pon 29.12.2014 10:56

Bad píše: Vyhlášený ortoped (nejen) je MVDr.Novák v Bohumíně (myslím že toho myslela Buchťa) : http://www.abvet.cz/cz/co-nabizime/


:yes: :pusa:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Zlomená panva

Poslaťod QuintipaNO » Uto 30.12.2014 19:24

Tak, máme konzultácie za sebou. Zatiaľ všetci do jedného povedali že by sme to mali riešiť konzervatívne teda bez operácie. Čo aj mne osobne je viac po vôli ako ju ťahať pod nôž.
Tak a oddychujeme si pekne vnútri a búchame chvostíkom keď už ničím iným nemôžme :smile:
A chváľa bohu sa dokáže bambula sama vyprázdňovať.
Len vody alebo celkovo tekutín strašne málo pije, s čoho má aj dosť tmavý moč.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Zlomená panva

Poslaťod Buchťa » Uto 30.12.2014 20:32

Quinti, čím krmíš? V syrovém je dost vody, mohlo by to tu moč vylepšit. Nebo ji zkus dát do vody Glukopur, psúm to chutná.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Zlomená panva

Poslaťod Haleth » Pon 05.01.2015 23:09

Q, ako ste na tom??
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zlomená panva

Poslaťod QuintipaNO » Uto 13.01.2015 18:13

Ahojte,
tak už vymýšľame a nevieme obsedieť vo vnútri. Behá po troch ako motorová myš, keď sa pozabudne tak zapojí aj tú chorú labku. Sem tam sa už dokáže aj pekne rovno posadiť.
Takže zatiaľ to vyzerá ok, len ju musím ešte držať v kľude pár týždňov aby sme to neunáhlili, nech sa jej to dobre zahojí.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Zlomená panva

Poslaťod Elis » Uto 13.01.2015 19:22

QuintipaNO píše:nech sa jej to dobre zahojí.


super dobre zpravy:-)
tak hezky srustejte:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Zlomená panva

Poslaťod Buchťa » Uto 13.01.2015 19:28

Quint, knečně jsi se ozval :ach: :pac: :au: .
Jsem moc ráda :jupi: , že je vše již na nejlepší cestě :aplause: . Jen tak dále :jop: .

Offtopic: Elisko, chybí mi Tvé příspěvky a :foto: v CC :hmm: .
Ano, vím, že mám resty - jako vždy :ach: - pokusím se to co nejdříve napravit :yes: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Predchádzajúci

Späť na Úrazy