chýbajuci zub

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

chýbajuci zub

Poslaťod larami » Pon 11.01.2010 13:54

Mám 9mesačnu sučku LR.Náš problém je chýbajuci zub na miesto neho sa tvorý niečo ako váčok po prepichnutí vyteká krv,ale taká dost tmavá.problém so žrádlom nemáme.Má niekto takuto skusenost ,alebo radu. :otaznik:
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 782
Bydlisko: Snina / Wien AT

Re: chýbajuci zub

Poslaťod Monca » Ned 17.01.2010 13:02

tmavá je..lebo...no je odkysličená.. :lol: aspon u ludí je tmavá ked je odkysličená...ale tak chod za vetkom, dá mu na to nejaku inekciu alebo lieky...my práveže máme problém že sa jej dáko nemenia zubki a to už má 3 roky
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: chýbajuci zub

Poslaťod leuska » Ned 17.01.2010 14:55

Punkmonca a ako by sa jej mali menit? :no: Ved ked uz ma trvaly chrup,tak sa jej ani nevymenia :nwm:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: chýbajuci zub

Poslaťod Rauke » Ned 17.01.2010 17:05

my práveže máme problém že sa jej dáko nemenia zubki a to už má 3 roky

tak to máte fakt zákerný problém :lol:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: chýbajuci zub

Poslaťod zeane » Sob 23.01.2010 1:54

larami píše:Mám 9mesačnu sučku LR.Náš problém je chýbajuci zub na miesto neho sa tvorý niečo ako váčok po prepichnutí vyteká krv,ale taká dost tmavá.problém so žrádlom nemáme.Má niekto takuto skusenost ,alebo radu. :otaznik:


Veterinárovi - inak sa jej vytvorí hnisavý vačok... Aj tak vám to bude čistiť, ale tak treba sa postarať kým nepribudnú ďalšie problémy spôsobené pre zmenu zápalom...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: chýbajuci zub

Poslaťod larami » Sob 23.01.2010 15:03

už to neriešim máme AHIA spojené s problémami obličiek
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 782
Bydlisko: Snina / Wien AT

Re: chýbajuci zub

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 23.01.2010 21:21

larami ja by som to riešila, aby sa vám k tým nepekným problémom ešte nepridal problém s chrupom. veď nech sa vet na to kukne a vyčistí to, aby nedošlo k zápalu.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: chýbajuci zub

Poslaťod littleprinceleon » Štv 12.01.2012 14:43

larami píše:už to neriešim máme AHIA spojené s problémami obličiek


Pro Ježiška, to co jest za zákeru, to AHIA ??? :otaznik:
Radšej život pod psa ako bez psa.
littleprinceleon
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: chýbajuci zub

Poslaťod Janka441 » Str 04.11.2015 22:28

Prosím vás, poraďte mi niekto. Mam border koliu 3 ročnú a dnes sa nam stala taká nehoda, že sme boli pri koníkoch a jeden z nich vykopol na mojho psika a trafil ju do papulky, má polámané zuby niektoré jej aj chýbajú hlavne tie očné a črenové zuby, bude sa dať nejako existovať bez nich? bola som u veterinára, dal jej antibiotika a od bolesti niečo a že treba počkať či opuchne a ked nie tak sa jej to zahojí a zuby, ktoré sa jej ešte kývu , že jej sami vypadnú. Neviem čo robit, nič na nej nevidno , aj papá aj behá ale ja mam stres z toho, neviem čo bude ďalej s ňou. Máte niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem za odpovede
Janka441
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: chýbajuci zub

Poslaťod vavrena » Štv 05.11.2015 17:48

No a tie kývajúce sa nedali nejak zafixovať? To je desne blbý úraz toto :ua: . Jasné, že si pes zvykne a bude existovať bez toho, ale kosti už asi nepohryzie :ua:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: chýbajuci zub

Poslaťod mart.ina » Štv 05.11.2015 21:46

Kedze to bolo kopnutie robili ste aj rentgen celuste? Jednak kvoli kostiam,pripadne aj snimok kvoli zubom kde by bol zlomeny koren?
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729


Späť na Úrazy