Poškodený, zranený pazúr

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Poškodený, zranený pazúr

Poslaťod Ulfheiðr » Str 30.01.2008 10:05

Môj dilinko si včera myslel, že je mačka. Jednu vyhnal na strom a podarilo sa mu za ňou do výšy dvoch metrov po holom pni vyškriabať. Pri tom ako so stromu odpadol si spravil "manikúru" na vlčom pazúriku prednej packy.
pazúrik je skoro vytrhnutý , resp. odtrhnutý s vakúšika, ktorý je k nemu.
Paci je obviazaná, ale asi sa pôjdeme ukázať k vetovi. Mám tam cestu s potkaníkom, má nádor.
Takže teraz mám doma dve chorôbky. :plac:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pazúrik

Poslaťod Silwuska » Str 30.01.2008 12:53

No ja by som si z urvaneho pazurosa nec nerobila...mi sme uz mali nejeden, moj zas je krtek a snazi sa prehrabat aj betonom :pac: namacat do repiku a betadiny...a do tyzdna ranka zahojena...pazurik doraste...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pazúrik

Poslaťod Ulfheiðr » Str 30.01.2008 14:20

nj, nakoniec mi to isté povedala aj vet.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pazúrik

Poslaťod Veve7.7.7 » Sob 09.02.2008 17:11

Nevem ako mam Tesse ostrihat pazuriky citala som ze ak zastrihnes zle bude ju to velmi bolet. Hrozne sa bojim ze jej zastrihnem do korena! :aaa: :aaa:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba
Veve7.7.7
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403
Bydlisko: Nitra

Re: Pazúrik

Poslaťod lusy » Sob 09.02.2008 17:12

Veve7.7.7 píše:Nevem ako mam Tesse ostrihat pazuriky citala som ze ak zastrihnes zle bude ju to velmi bolet. Hrozne sa bojim ze jej zastrihnem do korena! :aaa: :aaa:


tak daj strihat v psom salone. alebo ked uz chces sama, tak iba fakt konceky, aby si jej naozaj nestrihla kam nemas.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Pazúrik

Poslaťod Veve7.7.7 » Sob 09.02.2008 18:52

Asi pojdem do salonu! :lol:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba
Veve7.7.7
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403
Bydlisko: Nitra

Re: Pazúrik

Poslaťod kikula22 » Sob 09.02.2008 21:27

My mame taku milu predavacku v chovprodukte ze my povedala ze kedykolvek mozem zajst a ona ich ostriha. :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pazúrik

Poslaťod Fraga » Uto 19.02.2008 14:22

nam strihal pazure veto a krvi ako na jatkach, takže odvtedy si striham doma sama a ak sa podarí tak sa podarí akurat pes je na tom lepšie psychicky pretože mu "neubližuje" cudzí ale panička...aspon moji to tak berú no čo stalo sa....akurat ho polutujem a vždy dostane odmenu ... veto sa s tym neparal...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Pazúrik

Poslaťod Lucifer » Ned 24.02.2008 22:46

Tak mne je vzdy na :blee:, ked sa idu strihat psovi pazuriky...Hlavne Izaak to vyhral s tymi dvojitymi pasparkami na zadnych nohach... :pac: Vzdy len sledujem tesne po odstrihnuti pazuru, ci sa mu nespusti krv...Asi mi neuverite, ale som najstastnejsia osoba na svete, ked odchadzam z ordinacie a viem, ze mam opat s "manikurou" na chvilku pokoj...Obdivujem ludi, co strihaju psom nechtiky doma...Taku odvahu ja nenaberiem asi nikdy! :nie:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Pazúrik

Poslaťod Hegrid » Uto 26.02.2008 10:13

Ale Luci, veď to je úplne v pohode. Naučím ta to. chceš?
Hegrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 114
Bydlisko: Bratislava

Re: Pazúrik

Poslaťod Van » Uto 26.02.2008 13:06

ja som nabrala prax pri strihani pazurikov nasmu "dochodcovi" korele...takze pri psovi je to len vo vacsom a hrubsom :) Akurat som zistila, ze mu nestriham vsetky, niektore si pekne obrusi sam.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Pazúrik

Poslaťod Lucifer » Uto 26.02.2008 16:52

Hegrid píše:Ale Luci, veď to je úplne v pohode. Naučím ta to. chceš?


Nie Lacika :aaa: Dakujem velmi pekne! Len to pomyslenie, zeby som mu mala zastrihnut do ziveho, ma napina na :blee: Ja uz na strihanie pazurov budem posielat s nimi len Dura, uz to naozaj nemusim...On ma silnejsi zaludok :no:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Pazúrik

Poslaťod Silwuska » Str 27.02.2008 10:18

Ja by som to tiez nedokazala (teda nam to ani netreba) ja by som sa bala ze mu ho rozstiepim, alebo co...

Van ... pocuj...nedas radu jak spacifikovat korelaka aby som mu to vedela ucvaknut aj sama?? bo nechcem ho stresovat veterinarom...on je taky poserut :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pazúrik

Poslaťod yetti » Str 27.02.2008 10:24

skus mu ukazat velku macku.... u nas to pomaha, vtedy sa ani nepohne... :joint: :joint: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Pazúrik

Poslaťod Silwuska » Str 27.02.2008 10:52

Vtakovi alebo psovi?? :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Úrazy