Uštipnutie hmyzom

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod ariel » Sob 23.04.2011 20:40

to neustriehnes, ja som ho po tejto nehode stale strazila, odvsadial som sa ponahlala domov za nim, tiez byvame v RD, ma moznost cely den behat po zahrade okrem klas. vencenia, vet, ktory ho osetroval nam povedal, ze islo o minuty, druhy, s ktorym som to konzultovala si mysli, ze by to zvladol aj sam, tak si vyber, ked pojdes niekde na dlhsiu turu, mozes si dat pre istotu do vrecka liek od alergie :no:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod tinaGG » Štv 28.04.2011 19:29

Nam veterinár po podaní injekcie povedal , že by to už malo byť v poriadku keď zaberie, ale v noci to tak vôbec nevyzeralo, ani na druhý deň nie. Takže si myslím, že keby sme neboli pri tom a hned mu nebola podaná pomoc, tak by to neprežil. Takže zostáva len veriť že ho žiadny nebezpečný hmyz nezaujme aj keď sa obávam, že v našej neprítomnosti by skôr bol opak asi pravda :ach: . Zatiaľ to riešime tak, že psík je dnu, kým sme my v práci a potom je na záhrade . Keby sa niečo stalo, tak aspoň si to stihneme všimnúť. Odpudzovač hmyzu vo forme obojku napr., taký ako je na kliešte , to asi neexistuje? ( ja som sa zatiaľ k ničomu takému nedopátrala ) Viem, že takýchto alergikov asi nie je veľa ( aj z tohoto fóra si sa ozvala len Ty ), ale stále verím, že musí existovať niečo ako prevencia napr. Ako žijú ľudia, ktorí majú takýchto psíkov? Veď ja som v neustálom strachu :ach: . Človek si vie pomôcť sám, ale za vlastných psíkov sme zodpovední my, majitelia. Nemáte s tým ešte niekto skúsenosť, alebo ste o tom aspoň niečo nepočuli ?
tinaGG
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod wendy1 » Pia 29.04.2011 9:34

Aj nam vet dal tbl. dithiadenu ak by mala reakciu, nosim stale v penazenke. Mozem sa opytat kedy pred ockovanim treba podat ten dithiaden, myslim kolko hodin pred ockovanim, lebo nasa mala minuly rok reakciu na vakcinu a po mesiaci mala postvakcinacnu polyneuropatiu
viewtopic.php?f=11&t=10034.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod tinaGG » Pia 29.04.2011 14:34

Božinku, keď toto čítam, až mám zimomriavky. My sme včera boli 2hý x preočkovať proti borelioze, Dithiaden sme nedali, neopuchol, ale bol celé poobedie a dnes doobedu smutný, len ležal( pri prvom pred tromi týždňami to isté ). 15.5. nás čaká preočkovanie po roku( to základné ), v auguste proti besnote. Pri týchto už Dithiaden určite dáme. Keď bol malé šteniatko, dávali sme pol hodinu pred, teraz to musím prezistiť. Dúfam, že to prebehne bez komplikácií..
Nám inakšie po niektorom z očkovaní( ?) , alebo po podaní ATB v injekcii pri angíne ( asi ?)vybehla taká hrča ( nie tá klasická, o ktorej je tu písané), má ich už vlastne dve. Veterinárka najskôr povedala, že to má súvis s očkovaním ( to pri pri prvej , druhá vybehla po dvoch týždňoch od očkovania ), teraz povedala, že to s tým súvis nemá. Takže máme dve hrče ( v oblasti rebier), ak by vybehla ďalšia aspoň by sme vedeli z čoho to je.
Je Tvoja Wendy alergická ešte na niečo iné?
tinaGG
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod wendy1 » Sob 30.04.2011 11:28

Daj mi prosim ta vediet ako podas ten dithiaden pred tym ockovanim 15.5. Aj my sme mali vtedy to zakladne ockovanie, Wendy napr. doporucuju a budu aj ockovat zvlast leptospirozu. Vam to nehovorili? Uz teraz sa obavam. :nwm: Wendy ani nemala hrce, ale opuchla cela a nevladala stat - to bola prva reakcia 15 min. po ockovani.
Ci je este na nieco alergicka tak to zatial neviem a dufam ze ani nebudem mat dovod vediet, ale ako vravim tak dithiaden mam v penazenke. :fizel:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod meginka » Sob 13.08.2011 10:52

nás prave uštipla včela do labky a som s toho už v koncoch meggy ma 3mesiace a pisti ako besna dala som jej studeny obklad a aj octovy a stale pisti a pisti a neda si tu labku ani kuknut. ani dotknut sa jej nemožem len skučí. Poradte mi čo jej možem dať??? idem dieta dat spat neviem ci sa vyspi ak bude takto pistat dalej. Poradte mi prosim vás. :dancing: :dancing: :dancing:
meginka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Uštipnutie včely alebo osy do labky

Poslaťod meginka » Sob 13.08.2011 10:53

Dakujem obklad studeny som jej dala aj octovy obklad ale neda si pozriet labku neviem ci tam ma žihadlo či nie :plac: :plac: :plac:
meginka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Amaguk » Str 21.09.2011 9:19

Lude, Tesaka v tom Abelande muselo nieco v nedelu fest dobre postipat.
Mal opuchnutu celu polku papulky (gambu), to mu do pondelka vecera odpuchlo, ale stale ma na tej istej strane hrcu na krku - ako keby v hrdle alebo co. Prve dva dni bol aj celkom odkvacnuty (ale to mohlo byt aj kvoli tym 100km , co sme naslapali), hoci vonku bol v principe ok, len doma s tvaril ako "zbity pes", dnes sa mi uz aj doma zdal veselsi, ale grcu pod krkom ma stale, hoci o kusok mensiu.
Zral dost malo, asi ho to boli.
Nechcela som hned robit paniku, ze s kazdym "prdom" budem bezat k vetovi, ale zacinam byt na pochybach, ci som to nezobrala prilis na lahku vahu. Mate niekto podobnu skusenost? Ma vobec vyznam ist s tym k vetovi na 4den po uraze, alebo mam len samu seba skludnit a pockat, kym sa opuch normalne vstrebe prirodzenou cestou?
:nwm: :plac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod pigie » Str 21.09.2011 9:27

Ak sa zmensuje, ja by som uz pockala...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Amaguk » Str 21.09.2011 9:29

diks :smile: zmensuje sa, ale dost pomaly (teda na moj vkus pomaly, resp. neviem, ako rychlo sa vlastne taky opuch zmensuje, najma ak ho to stiplo zrejme niekam vnutri do tlamy)
fakt som zacala byt nervozna, ci nahodou nieco nezanedbavam :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod janas » Str 21.09.2011 10:04

Toto som riešila cca pred 2 mesiacmi, tiež som si myslela, že Emyšu niečo uštiplo a po minulých skúsenostiach som si myslela, že veď do druhého dňa odpuchne. Prd baraní, na tretí deň mala stále polku hlavy ako melón, tak som v panike (bola sobota) šla radšej vetovi, či to nie je niečo horšie. Nenašiel nič, popozeral aj otvory (som si myslela, či dáka osina, alebo niečo neviemčo :nwm: ), ale ani bodka po pichu nikde, čudné, tak jej dal včeličku proti opuchu a vraj ak sa to nezlepší vrátiť sa. Poviem ti, trvalo to vyše týždňa, kým to úplne spľaslo pomaličky. Doteraz má pod okom taký oný fľak (predtým ho nemala)a tá strana - oko jej aj začalo slziť odvtedy. Pánbožko vie čo to bolo, skonštatovala som, že aj tráva aj štípanec, no buď múdra :no:
Moc som ti nepomohla, ale ak to odpúcha i keď pomaly, tak to snáď nie je akútne ( bo 20€, je 600 Sk :ha: )
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Amaguk » Str 21.09.2011 10:08

Janiii, akurat som na teba myslela, ze ti idem cinknut, ze za ako dlho vam ten opuch zmizol :ahoj:
Ved prave, ze aj ja som myslela, ze ved ok, stiplo ho, odpuchne a bude dobre. Ano, na tej gambe mu to odpuchlo, ale ta grca na krku sa mi nempaci :plac:
jaj, tusim ma zacina chytat panika, ak sa to do par hodin najako radikalne nezlepsi, pojdeme asi predsa len k tomu vetovi. Istota je istota :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod janas » Str 21.09.2011 10:14

Amaguk píše: Istota je istota :ua:

presne toto som si aj ja hovorila :ha: , človek sa torchu ukľudní i keď príde o dosť €, čo neurobíš pre milášika?
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod larami » Str 21.09.2011 10:19

Amaguk.nerob paniku.Našu kríženku v piatok uštiplo neviem čo ,ale asi osa do papule.Reakcia bola taká ,že ľahla a začala sa triasť a vyvracala očká.na boku papule sa jej urobila hrča a nechcela nič jesť dokonca ani obľúbenú piškotu.Volala som vetovi ,ten kázal dať 1 tabletu dithiadenu (má 11kg) a čakať ked bode horšie prísť.Po podaní tabletky sa do asi jednej hodiny postavila a bola ako keby ništ :oo: Hrčka ,ale už len malá je tam ešte ,ale treba ju nahmatať.
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 782
Bydlisko: Snina / Wien AT

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod wendy1 » Str 21.09.2011 11:32

Znama po ustipnuti dala psikovi Zodac a bol neskor v pohode.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy