Uštipnutie hmyzom

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Sunny » Štv 22.09.2011 14:58

Dithiaden nosím stabilne v peňaženke, keby niečo. A v lekárničke Zodac (je voľne predajný) v prípade pretrvávajúcej alergickej reakcie na takéto niečo. Aj pre mňa, aj pre psiny.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod irwin » Pia 30.09.2011 8:59

AJ my sme v lete skočili na včelu... jedine šťastie bolo že sme boli pri dome... hned som mu na to dala octovy zabal a dol pol hodky nebolo ani znamky po opuchu... :jop:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Ustipnutie vcelou

Poslaťod Lovesick » Str 09.05.2012 16:23

Ahojte,
ja by som si chcela dat poradit, mam doma steniatko pekinskeho palacoveho psika...asi pred cca 2 tyzdnami ju vstipla vcera do dolnej casti papule, som vybrala zihadlo, trosku octu a bola v pohode.. teraz sa mi stalo, cca pred hodinkou - hodinkou a pol, ze zaplakala ( sedela som na zahrade, ona bola niekde za autom ) a pribehla ku mne..nato sa isla vykakat a tak som si vsimla, ze kriva, nasla som jej na velkom vankusiku pravej laby zihadlo, tak som jej ho vybrala, dala som jej lad na labku, lebo poplakavala si.. a nato som si vsimla, ze strasne slinta, ale to bolo take mazlave...tak som jej dala krem s octanom a vinanom hlinitym, volala som svojej veterinarke a ta povedala, ze jej mam dat bud Zodak, alebo Dithiaden ( pytala sa ci jej neopuchla papula, ale nie )..tak som jej dala, ale som si vsimla, ze ma take blede dasna, je ospala, nevie sa ulozit, boli ju ta labka..prave teraz trosku steka na susedov, na ktorych stale.. ale sa chcem opytat, ci je to normalne.na labu sa nepostavi..uz po zodaku prestala slintat, ale je malatna a take akokeby tiky dostavala do labky. dakujem vam za arady
Lovesick
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Ustipnutie vcelou

Poslaťod Sunny » Str 09.05.2012 16:41

Skús sa pozrieť sem: viewtopic.php?f=26&t=7271
Lieky na alergiu určitý útlm spôsobujú, to je normálne. Čo sa mi nezdá sú tie bledé ďasná. Radšej kontaktovať veterinára, pre istotu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ustipnutie vcelou

Poslaťod Lovesick » Str 09.05.2012 16:50

dakujem, tak mna sa ona nepytala, ci ma alebo nema biele dasna, tak som nevedela teraz..je taka uz trosku pobehuje, ale strasne kriva :(( dakujem za odpoved
Lovesick
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Ustipnutie vcelou

Poslaťod wendy1 » Štv 10.05.2012 9:41

Pri ustipnuti vcelou je vraj dobre homeo Apis, ked sa nemylim.Skus pozriet na googli.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Ustipnutie vcelou

Poslaťod Sisa26 » Pon 13.08.2012 9:47

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci neviete, za kolko dni by malo psikovi odpuchnut miesto po ustipnuti osou.

Moju 6 mesacnu yorkshirku v stredu vecer 8.8. ustipla na chrbate osa a spravila sa jej tam velka hrca po ustipnuti. Isla som s nou hned k veterinarovi, dal jej injekciu s anithistaminikami a isli sme domov. V ten den bola este ubolena, malatna a ospala, ale na druhy den uz lietala a bola ok. Ubehlo odvtedy uz 6 dni a tu hrcu na chrbatiku ma stale rovnaku, vobec jej to ani trochu neodpuchlo. Je to ok? Inac je v pohode, neboli ju to, nema ani horucky, ale ta hrca ma uz trochu trapi, myslela som si, ze po x-dnoch to bude mat aspon o nieco mensie. Prosim poradte, koho psika uz postipla osa/vcela a mal stipanec - za kolko dni sa mu to stratilo?

Dakujem.
Sisa26
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Kikush » Pon 27.08.2012 12:24

Dobry den, chcem sa spytať.... Pred par hodinami mojho psika uštipla včela alebo osa....Teraz je taka malátna, smutná a leží a zaspáva.... bojím sa o nu, lebo už má 10rokov a bola v nemocnici (skoro zomrela) aj ked nie kvoli uštipnutiu.... natrela som jej to fenistilom, ale nechce aby som sa toho dotkla ma to na lavej prednej nohe nal labkou ako je laket zpredu.... pomožte mi prosim :plac:
Kikush
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Sunny » Pon 27.08.2012 14:06

Ako ti tu my máme pomôcť? Pomôcť môže len veterinár nejakými liekmi. Mohlo jej tam zostať žihadlo, preto to tak bolí. Môže mať miernu alergickú reakciu, preto tá malátnosť. Tak či tak, ak by mala mať prudkú reakciu ohrozujúcu život, tak už ju asi má. Doma jej môžeš pomôcť nejakými liekmi na alergiu (Zodac, Zyrtec...), chladením miesta bodnutia, asi aj tým fenistilom a čakať, kým to prejde. Ak sa to nebude lepšiť, smer veterinár.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod Marley1993 » Pia 07.03.2014 13:48

Ahojte, rada by som sa podelila o svoju skusenost so sršňami. Minulé leto u rodičov yorksira Aminho ustipol srsen, poculi sme ho len skuvinat a na zadku mal prisateho srsna, hned sme odohnali no necakali sme co nastane potom.
Ami odpadol prestal reagovat, uplne skolaboval, utekali sme k veterinarovi (pravdaze skoro kazdy bol na dovolenke), ked sme povedali co sa amimu stalo rychlo utekal dnu a vedel co ma robit. Dostal dve ci tri injekcie a prebral sa. No po navrate domov mal strasne krce tak sme utekali znova k vetovi, dostal znova injekcie. Preslo to az na druhy den, no celu noc sme nespali, chudacik maly.
No uz je chvalabohu v poriadku. Len nepodcenujte ustipnutia sršňom, nikdy predtym som o takej reakcii nepocula, no zrejme to mohla byt aj alergicka reakcia.
Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána, až potom za seba.
Marley1993
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Bydlisko: Nitra / Šahy

Uštipnutie hmyzom

Poslaťod LukasArne » Pon 07.04.2014 16:23

Cavko, dneska Peruna ustipla pravdepodobne vcela. Ako by ste postupovali ?
LukasArne
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod katkariinka » Pon 07.04.2014 16:28

Stačí sledovať, kym nenastane výraznejšia reakcia, neriesit.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod LukasArne » Pon 07.04.2014 20:37

Uz sa to lepsi :smile: Dakujem
LukasArne
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod DanielV » Uto 24.06.2014 19:12

Chcel by som sa opýtať že či sa niekto nestretol s tým keď psíka poštípala včela do laby že či mu nezačala trpnut ta laba a nezačal hu vystierať ????? :ua:
DanielV
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Trenčín

Re: Uštipnutie hmyzom

Poslaťod ondrej86 » Uto 17.02.2015 14:33

moja zena plakala viac ked nasho psa ustipla osa ako ked ustipla osa dcerku
ondrej86
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Predchádzajúci

Späť na Úrazy