Ranená labka

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Ranená labka

Poslaťod PeterPL » Uto 29.09.2009 8:05

Ahoj ! V nedeľu si moja Aida roztrhala kožu na zadnej labe. Bolo to veľké šťastie v nešťastí. Cieva v predu ostala neporušená, ani to nekrvácalo. Dali sme to zašiť - 6 alebo 8 stehov. Celý večer a celé doobeda to bolo v poriadku, ale v pondelok poobede, si polku stehov vytrhala. Takže sme boli opäť šiť. Vet. jej to zastriekal voľačím strieborným a zaviazal, že dnes (t.j. v utorok) to máme odviazať nech sa to zasuší. Ale teraz ráno som si všimol že má opuchnutú tlapku (prsty aj vankúšiky) rana je trochu vyšiie. Chcem sa opýtať opuch zmizne sám, alebo niečo nie je v poriadku ?

Ďakujem
PeterPL
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Rezná rana zadná laba

Poslaťod Erája » Uto 29.09.2009 8:45

Otok mohl vzniknout odvázáním. Měl by zmizet sám. Pokud ne, tak k vetovi pro jistotu (tak za cca den dva pokud se nebude zmenšovat)
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Rezná rana zadná laba

Poslaťod PeterPL » Uto 29.09.2009 18:15

Ďakujem za odpoveď, v prvom momente som sa zľakol ale skutočne sa už zmenšuje, asi mala príliš previazanú labku.
PeterPL
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Rezná rana zadná laba

Poslaťod Erikaa » Pon 24.01.2011 20:45

Ahojte ľudia,
prosím Vás o pomoc alebo prípadnú radu. Dnes pri venčení Breiny (ruský chrt) si vonku poranila labku. Pravdepodobne na skle. Ihneď sme išli k veterinárovi, pretože jej rana veľmi krvácala. Po ošetrení mi veterinár povedal, že rana by nebola ani na jeden steh a netreba to ani šiť. Veľmi jej to krvácalo kvôli tomu, že si prerezala cievku pri poduškách (neviem to presne špecifikovať). Ranu jej ošetril a stiahol obväzom. Máme to natierať framykoinovou masťou a preväzovať. Celu cestu domov jej to nekrvácalo. Pýtala som sa, či môže ostať sama doma (máme ešte jedného psa) a vraj áno pokiaľ je kľudná. Keď som prišla domov, fólia bola rozkusaná :pac: a na kachličkách malé stopy po krvi. Večer sa vyvenčili aby sme mohli ranu natrieť a previazať. Celý čas ležala a keď sa zrazu postavila z tej malej rany jej začala tiecť krv a opäť sme museli dva krát preväzovať. Keď si nohu čo i len trošku presilí začne z toho tiecť krv :ua: Teraz v kľude leží a spí no bojím sa čo to bude zajtra. Bohužiaľ musím na pol dňa odísť a keď jej to bude krvácať.... :ua: ta ranka je len malá bodka ale niekedy sa z toho valí dosť krvi a nevieme to zastaviť. Som aj rozmýšlala či nemôže vykrvácať ale nie je to žila našťastie. Prosím mal tu niekedy niekto podobný problém a vie mi poradiť čo mám urobiť? Už som naozaj zúfala. Inač packa ju nebolí a je kľudná aspoň že tak...

Ďakujem
Erikaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Rezná rana zadná laba

Poslaťod Erikaa » Uto 25.01.2011 22:48

Druhý deň od úrazu a labka krváca stále ale už menej..Nikto žiadne skúsenosti? :ua:
Erikaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Rezná rana zadná laba

Poslaťod lucik » Str 26.01.2011 9:16

skúsenosti sú - obávam sa, že s tým neurobíš nič - psa do absolútneho kľudu nedáš.. takže buď mu daj na ten obväz papučku zakiaľ si preč (ak má tendenciu stiahnuť si ju, tak aj golier), alebo sa zmier s tým, že bude krvácať.. ono to prestane samé, len to občas prečistiť (ja by som do toho masťou teda nešla, iba vymývala repíkom).. :nwm:

moja predošlá fenka tak mala seknutý vankúšik a dokonca aj zašitý a nepomohlo - roztrhlo sa to, postupne sa to zahojilo samé (a to mala rozcerené tak na 1 cm a aj hlboké asi pol cm) a druhá fenka si tak sekla na poľovačke a krvácala 4 hodky na poľovačke, potom doma ešte občasne aj na druhý deň a potom už v poho..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Rezná rana zadná laba

Poslaťod čierna oliva » Str 26.01.2011 16:11

my to máme teraz od soboty tiež, umývam repíkom a propolisová tinktúra, pekne sa to hojí :smile:
Prečo by mal človek očakávať, že jeho modlitby o milosť budú vypočuté tým čo je nad ním, keď on sám nemá žiadne zľutovanie nad tým čo je pod ním?
čierna oliva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 489
Bydlisko: TT

Krvavá labka

Poslaťod Retuska » Sob 08.10.2011 10:09

Ahojte,chcela by soms a poradit.Bola som na prechadzke s fenkou a zrazu pozrieme a labka jej krvacala(zrejme sa poranila dakde na pohodenom skle alebo kamnoch).Chcelis em jej to doma pozriet no ona stale utekala,bala sa.Pravdepodobne ju tyrali(naslis me ju na ulici).Oliala som jej to betadinom(aspon to cos a mi podarilo),ale neviem ci dostatocne.Ona sit u ranku velmi envsimala.Co s tym mam este uobit?aby nedostala zapal...
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Krvavá labka

Poslaťod Mackie » Sob 08.10.2011 10:56

popozeraj v ostatnych temach, najdes tam vela uzitocneho
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Krvavá labka

Poslaťod blueberry » Sob 08.10.2011 11:05

Ísť k veterinárovi? :nwm: Aj môj pes má teraz porezanú labku, ale vylízal si to a má to už úplne čisté (snáď). Ale tak istota je istota.
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Krvavá labka

Poslaťod Retuska » Sob 08.10.2011 12:31

sla by som k vet. akurat ze je sobota a je iba do 12tej....snad si to vylize aj ona:/
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Krvavá labka

Poslaťod saskakaska » Sob 08.10.2011 21:12

Dnes je tuším deň porezaných labiek :ua: Aj môj psík si dnes porezal labku, krvácalo to ako o život, ale povylizoval si to, veterinár povedal len vyčistiť a v najbližších dňoch na prechádzku s igelitom a ponožkou, aby sa do toho nedostala špina... Ale asi záleží aj aké je to hlboké a tak. Skoré uzdravenie všetkým zraneným labkám :smile:
saskakaska
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Vrútky

Re: Krvavá labka

Poslaťod Retuska » Ned 09.10.2011 8:22

No,už aj nasa si povylizovala,ale ta ponozka je dobry napad.Skusim jej dat aj ekd ona si enda na labky ani pozriet nieto siahnut
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Krvavá labka

Poslaťod blueberry » Ned 09.10.2011 15:50

ja mu labku umývam, keď sa vrátime z prechádzky, aby ju mal čistú :smile:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Krvavá labka

Poslaťod Retuska » Ned 09.10.2011 17:09

no,lenze vidim ze na fotke mas maleho psika,ale nasa foxy je mix nemeckeho ovciaka,to sa neda len tak zobrat:D
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Ďalší

Späť na Úrazy