Ranená labka

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ranená labka

Poslaťod Slausa » Ned 18.06.2017 19:58

To vyzerá ako z horúceho chodníka/asfaltu.
Neviem čo S tým, ja by som asi skočila k vetovi.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ranená labka

Poslaťod lucik » Ned 18.06.2017 20:18

všakže peso blbol v plytkej vode na kameňoch? mne sa tak raz podarilo uhnať labroške takéto "zranenia" - hádzala som jej v plytkej vode kamienky na strany, ona behala a taktiež to mala podobne "potrhané" na bokoch tých veľkých vankúšikov na labkách.. vraj to z tých nerovností na kameňoch + voda, vytvoria sa malé trhlinky a zapáli sa to.. dostali sme vtedy na veterine na to mastičku Alaptid tuším..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ranená labka

Poslaťod rado7216 » Ned 18.06.2017 21:09

lucik píše:všakže peso blbol v plytkej vode na kameňoch? mne sa tak raz podarilo uhnať labroške takéto "zranenia" - hádzala som jej v plytkej vode kamienky na strany, ona behala a taktiež to mala podobne "potrhané" na bokoch tých veľkých vankúšikov na labkách.. vraj to z tých nerovností na kameňoch + voda, vytvoria sa malé trhlinky a zapáli sa to.. dostali sme vtedy na veterine na to mastičku Alaptid tuším..


Ani nie ja si skor myslim ze to ma z rozhorucaveneho asfaltu :( no snazili sme sa ist celu cestu po trave ale bol tam asi 800 metrovy asfaltovy usek. Tak ze by som skor povedal ze to ma ako spaleninu prasknuty pluzgier
rado7216
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Ranená labka

Poslaťod pigie » Ned 18.06.2017 21:10

Ja by som povedala kombinacia oboch. Rozmocene vankusiky a horuci asfalt nasledne :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ranená labka

Poslaťod rado7216 » Ned 18.06.2017 21:14

pigie píše:Ja by som povedala kombinacia oboch. Rozmocene vankusiky a horuci asfalt nasledne :ua:


Ok to je jedno, ale co by som jej mal na to dat ? ako jej to osetrit alebo treba ist k vet
rado7216
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Ranená labka

Poslaťod Slausa » Pon 19.06.2017 7:43

Ja som si na riadne spálenú ruku dávala kalciovú masť. Myslím, že tá by nemusela uškodiť, aké asi radšej vet
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ranená labka

Poslaťod Elis » Pon 19.06.2017 8:19

ten alaptid je lepsi :yes:
Offtopic: jsem se ho ted naučila používat a mnohem lepsi nez pantenol ap.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Predchádzajúci

Späť na Úrazy